Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti beengednétek a macskát a...

Tundernita kérdése:

Ti beengednétek a macskát a terhességetek meg a szülés után a házba?

Figyelt kérdés
nem tudom mi tévő legyek mert van egy macskánk aki néha kint van de néha bejöna házba és féltem a születendő babát hogy allergiásl lesz miatta, meg minden csupa macskaszőr lesz, és hiába porszívózok hetente kétszer sajnos nem tudom megszüntetni a macska folytonos szőrhullatását. kérlek adjatok tanácsot mit tegyek.

#Beengednétek
2012. okt. 31. 14:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
én szeretem a macskákat de tuti nem !!!
2012. okt. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Anyósoméknál bent van. Gondolkodtam már én is rajta, mi lesz majd később. Amíg nem mászik nem gondolom, hogy baj lenne, a puszta egy légtértől. Később ráérek gondolkodni a többi részén. Nem gondolom, hogy a tiltás elszeparálás lenne az allergia ellenszere. De ez az én véleményem. Vannak akik pont ebben hisznek.
2012. okt. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Én beengedném.Anyuéknél 3 macska van és két kutya.Itthon egy mopsz ami durván hullajtja a szőrét.Nem lett tőle allergiás.

Sztm nem lesz attól allergiás mert bent van a cica de viszont ha a széltől is óvód akkor nagyobb eséllyel lesz minden baja.

2012. okt. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Adott helységekbe mehet, van ahová pedig tilos neki. Pedig nincs baba, saját érdekemben van igy.

Konyhába, fürdőbe, hálószobába macska nem jöhet, hiába néz nagy szomorú szemekkel.

A macskát sem hagyhatod kinn örökre, kinn sem etetheted fagyott étellel, ha van macska be kell engedned. Ahol ez zajlik ott vigyázol a babára, ezt tudod csinálni.

2012. okt. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
nem akarom a széltől is óvni csak egyedül a macskától mert olvastam és a dokim is azt mondta hogy nagyon nagy valószínűséggel lehet tőle beteg a kicsi amíg nem éri el azt a kort hogy eléggé védett legyen az immunrendszere.
2012. okt. 31. 14:57
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van egy macskánk, aki kint is van és bent is. Mikor megszületett a lányom tél eleje volt, be-be engedtük a macskát, de a gyerekszobába és a mi szobánkba nem mehetett be, mondjuk azelőtt sem. A nappaliban és a konyhában lehetett. Később, pár hónaposan már megmutattam a gyereknek a macskát, nagyon tetszett neki, de nem mertem engedni hogy megfogja. Aztán kb 9-10 hónaposan úgy alakult, hogy megfogta egyszer, na azóta nagy haverok a lányom és a macska. Most 3 éves a lányom, nem allergiás, és imádják egymást. De persze mindig rögtön kézmosás van macskázás után, arra nagyon figyelek (legalábbis próbálok figyelni), hogy ne fogdossa az arcát (szemeit, száját) macskázás közben.
2012. okt. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan beengedheted, nálunk is bent volt. Szerintem pont attól lenne allergiás, ha nem találkozna soha vele. Nyilván ne rakd a közvetlen közelébe, ne menjen a szobájába stb. és akkor nem lesz gond.
2012. okt. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
biztosan nem zárnám ki a cicát.viszont elvinném állatorvoshoz és beoltatnám. a cica csak akkor jelent veszélyt amikor terhes vagy.de ha akkor is odafigyelsz a legalapvetőbb higiéniára,akkor ez sem jelent gondot.egyébként én most a toxoplazmáról beszélek..amit ugye mosatlan gyümölcs,és nyers hús is terjeszthet.
2012. okt. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Szerintem ezt az oldalt olvasd el.

Az én válaszom pedig az,hogy bármennyire is szeretem a házi állatokat,én a terhességem alatt kerülném őket.Mivel nagyon sok betegséget hordanak magukban a macskák,kutyák,stb..nem kockáztatnám meg a babám egészségét.De ez csak az én véleményem.


13+1 hkm

2012. okt. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt azért kell odafigyelni,mert a macska az ürülékével terjesztheti a toxoplsma fertőzést.De attól,hogy csak bejár,az még nem feltétlenül jelenti azt,hogy elkapod.De jobb az óvatosság.Én nem tenném/tettem,míg babár vártam.

Aztán ha meg már megszületik,nyilván megoldható,hogy a gyerekszobába ne menjen be.Nem is annyira az allergia miatt,hanem mert még a cicának is új a kis jövevény és ne adj' Isten valamit tesz vele (sosem lehet tudni mit vált ki az állatból).Később,ahogy meg már erősödik az immunrendszere,megkapja az oltásokat,lehet fokozatosan összeismertetni őket.Nálunk kisfiam 9 hónapos és most haverkodnak a cicával (aki amúgy kinn van,de ha kimegyünk az udvarra egyből szegény állatot kell űznünk :) ).Egy kis simogatás után irány kezet mosni és itt sem az allergia miatt,hanem mert nagyon sok betegséget,fertőzést terjeszthet egy olyan macska,amelyik jó részt kinn van az udvaron.

2012. okt. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!