Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vannak itt Csepeliek? Milyen...

Vannak itt Csepeliek? Milyen ott lakni? Vannak "veszélyes" részei?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy Csepelre kell költöznöm, és belvárosiként fogalmam sincs, milyen Csepel. Igazából én csak rosszat hallottam róla, pláne 23 évesen nincs ott semmi érdekes-kultúra, koncertek,kiállítások, stb. Plusz, hogy rossz a közlekedés, alaphangon 1 óra, mire bejut az ember a belvárosba.

Ezek tényleg igazak?

És milyen ott az egészségügy? Ügyeletes patikák, nagy választék az orvosi intézmények/orvosok közt?

Van ott bevásárlóközpont, Tesco? Ételházhozszállítás?

Mennyire nyugis, biztonságos az a kerület?


Bocsánat, tudom, hogy elég idióta kérdések, de tényleg senkit sem ismerek, aki ott lakna, és sajnos csak negatívumot hallottam.



2014. szept. 14. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Ezek közül semmi sincs. Az emberek mezítláb, népviseletben járnak a sámánhoz ha megbetegedtek.


Egyébként pedig felülsz a buszra vagy HÉVre és megnézed magadnak. Nagy kultúrsokk lesz! Vidd a karikás ostorod!

2014. szept. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nem akartam ezzel senkit megbántani, de mivel csak rosszat hallottam (töbek közt olyat,aki Csepelen nőtt fel)-és most rákerestem, olvastam-róla, ezért kérdem. Időm nem tudom mikor lesz elmenni oda-nagyon kiesik, de ha ott sétálgatné egy órát, attól sem lennék okosabb-eü. ellátás, stb. Ezeket egy ott lakó tudja csak.
2014. szept. 14. 20:01
 3/9 A kérdező kommentje:
*olyantól
2014. szept. 14. 20:02
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Tudod, az a baj a kérdéseddel, amire az első válaszoló is célzott, hogy úgy állsz Csepelhez, mintha Afrikában lenne.


De hát akkor haladjunk az igényeid szerint:

Koncertek: passz, nem járok, de egyébként meg a másik írásodra reagálva, van HÉV, meg egy csomó busz, a belváros nem egy óra, szóval talán nem fogsz kultúra nélkül maradni...

Egészségügy: most elmondom neked, hogy az országban az egészségügyi ellátás mindenhol eléggé hasonló. Vannak a háziorvosok, meg a szakrendelések, és a kórházak. Ebből az első kettő van Csepelen is, és elég sok orvos van ott, igen... Tudod általában 2000 emberenként van az országban egy háziorvos, szóval nem kell remegned, hogy orvos nélkül maradsz...

Van egy pláza, a Csepel Pláza, van benne CBA, éhen halni tehát nem fogsz. Ruhaboltok is vannak benne, meg két könyvesbolt minimum, úgyhogy meztelen se leszel, és olvasni is fogsz tudni, meg kávézóba beülni, ha szeretnél. Ha akarsz, szemüveget is csináltathatsz, mert optika is van, nem kell érte a belvárosig utazni! Mert tudod ezek a dolgok az egész országban nem csak a belvárosban teremnek!

Ételházhozszállítást nem próbáltam, bocs, de TALÁN ilyesmi is lesz Csepelen!

Biztonság: sötétedés után ne mászkálj egyedül, de ezt bizonyára a BELVÁROSBAN is betartottad, sőt ezt még talán LONDONBAN vagy PÁRIZSBAN is betartanád, szóval talán ezzel sem lesz gond!

Minden jót a csepeli élethez!!!

2014. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Egészségügyi ellátás nem rosszabb mint a belső kerületekben. Ehhez jön egy tágas, új építésű szakorvosi rendelőintézet rendezett, parkosított környezettel. Gyógyszertárakból nincs hiány, ezek között van ügyeletes is. Az orvosi ellátás teljesen átlagos. (Csodák nincsenek, ha pl. éjjel ki kell hívnod az ügyeletet, kb 40 percre lehet számítani.. ez a nagy magyar rögvalóság.) Amúgy van külön gyerekorvosi rendelő is.

Fogorvosból van több is. (Magánpraxisos nőgyógyász viszont pl. nincs egy darab se.)


Van egy nagy Tesco (és több Tesco Express), valamint nem messze Szigetszentmiklóson egy Auchan. Van Spar, Aldi, CBA, stb.. Vannak kajáldák, vendéglők, presszók, mcdonalds.. ételszállítás szerintem a fővároson belül működik, így Csepelen is elérhető.

A közlekedés a centrum felé nem a legjobb, gyakorlatilag a HÉV az egyetlen lehetőség. Buszjárat van sok, de nem a belváros felé.


Csepelen nincs mozi. Volt kettő is, de bezártak.

Kulturális esemény? A művházban van néha koncert, rendezvény, előadás. Kiállítás is akad néha (pl. időszaki kiállítások iskolákban). Van strand és uszoda.


A frekventáltabb kertvárosi részeken egyre több új családi ház épül, ez vélhetően kihatással lesz az infrastruktúra további fejlődésére is.

2014. szept. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Én nem Csepelen lakom, hanem mellette, a Csepel-szigeten, de oda jártam általánosba. A közlekedéssel nincs baj, nekem másfél óra bejutni a belvárosba, de a közlekedésen múlik, ha már Csepelen vagyok, akkor már fél óra elég HÉV-vel, villamossal. És oda járok orvoshoz is, mert jobb, mint nálunk. Szóval ez alapján nem rossz. Vannak nagyon szép kertvárosi részei, a főutak viszont olyan városiasak, számomra forgalmas. Viszont az igaz, hogy a Csepel Pláza például régebben sokkal jobb volt, most alig vannak ott, jó, azért vannak, de fele annyian járnak oda, meglátszik a válság, bezárt a mozi, a bowling, stb.


Amit Csepelen ismerek szórakozó helyet:

- sportpálya bowlinggal

- sörözők, amik nem rosszak, éttermek

- biztos van csomó iylen discó izé is, de oda nem oda járok


tesco? Persze, hogy van, ez a főváros. Minden bevásárló dolog van, ez a város. Az én szememmel nagyváros. :) Orvosi ellátás: SZTK például, ott van minden egy helyben, mondom, én vidékről bejárok.


Mennyire nyugis? A kertváros, a Duna-part nyugis. Ha panelba költözöl, ott nyilván ugyanannyira üvölteti a szomszéd a zenét, mint máshol, az a rész nekem forgalmas, de nem tudom, te honnan jössz.

2014. szept. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Hogy érthetőbb legyen: otthonról másfél óra, Csepelről fél óra a belváros. Hév: negyed óra végállomásig, majd villamos (2-es a boráros térről, 2 megálló, és a fővám téren vagy).
2014. szept. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az utolsó két válaszolónak:)
2014. szept. 15. 20:14
 9/9 anonim válasza:
59%
Az se mindegy hogy csepel melyik részére költöznél.Hárost pl ne keverje már senki se össze a Szt Imre térrel !
2014. okt. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!