Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki tudja meg ha egy betörőt...

Nemes Viktor kérdése:

Ki tudja meg ha egy betörőt megölnek lopás közben?

Figyelt kérdés
Sajnos mamámat zaklatják a betörők de Mostmár kész lesz a védelmi rendszer! Szöges drót és rácsok az ablakon! A témával kapcsolatban olvasgattam és sokan írták hogy a betörőt nem lehet megölni csak ha fegyver van nála olyan amivel veszélyeztetheti az életem! Na most ha vki betör hozzám és megölöm azt megölöm akkor honnan a fejéből lenne nekem szívás rendőrségi ügy és így tovább? Honnan tudnák meg? Betörőt nem fogja keresni senki... Családja meg keresi biztos nem fogják mondani a rendőrségnek hogy lopni ment és még mindig nem jött haza! Ezért nem értem ezt a dolgot!
2014. okt. 12. 21:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákat most vettem észre!
2014. okt. 12. 21:33
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az illető aki betörni megy, valakinek egész biztosan a tudtára adja mire készül, ez lehet egy barát, vagy családtag, nos, innentől fogva ha akár 2-3nap után sem kerül meg a "betörő" bizony szólnak a rendőröknek hogy keressék. Innentől fogva csak idő kérdése hogy mikor vezetnek el hozzád a szálak.

Azonban ha maradéktalanul el tudod tüntetni a nyomokat, beleértve a holttestet, ami civil embernek nehéz


Nem hiába volt hogy ha megöltek az éjszakában valakit, azt bérgyilkossal tüntették el, mert nem hagyott nyomot, és ismerte a hatósági ügyeket.

2014. okt. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Ma már nyugodt szívvel legyakhatod őket, nem kell arányosan eljárni ellenük.
2014. okt. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Egyetértek előzővel. Nem ölhetsz meg senkit, minden helyzetben bünteti a törvény. Még a borosgazdát is megbüntették, pedig ő csak azt töltött a borosüvegbe amit kedve tartott, senkinek nem adta oda borként.

Nem azt mondják majd, hogy lopni ment, hanem, hogy nem tudják hova, illetve hazudnak valamit.

Azért húzod te a rövidebbet mert az emberölés nagyobb bűn a lopásnál. Arról viszont nem tehetsz ha kerítésmászás közben fennakad a szögesdróton vagy megeszi a kutya.

2014. okt. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2.-al értek egyet, csak közben ideírt 3. válaszoló és ő lett az előző.
2014. okt. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék megölni senkit csak ezen gondolkoztam hogy lehet rájönni ha vki megunja a betörőt!
2014. okt. 12. 21:53
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. okt. 12. 21:55
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Én biztos úgy csinálnám, hogy felkészülnék, megfelelő védelmi rendszerrel, majd ha bejön és megölöm tennék a kezébe egy kést amit letörölgetek. Mondja meg valaki, hogy nem akart rám támadni. Persze amúgyis lenne nála gondolom valami fegyver
2014. okt. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na hát ez az ezért nem értem én se miért kell befosni ha megölöd jaaajj annyi turpíság van könyvet lehetne írni belőle persze nem olyan meseszerűre gondolok ami néha van a filmekbe! Na szóval ezt is megbeszéltük!
2014. okt. 12. 22:50
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát néha előfurdul, hogy egy illető véletlen lopni megy nálad, te véletlen észreveszed, aztán véletlen dulakodni kezdtek, aztán teljesen véletlen belevágod a fejébe a baltát.
2014. okt. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!