Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hihetetlen, hogy milyen...

Hihetetlen, hogy milyen emberek vannak. Egy 40 éves tönkre akar tenni egy 18 évest?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és szeptemberben kezdtem el az egyetemi tanulmányaimat, távol a szülővárosomtól. Nagy nehezen sikerült albérletet találnom, már meg is szoktam, összebarátkoztam a lakótársaimmal. A lakótársam pár napja lement befizetni a havi összeget és a tulajdonos fia nyitott neki ajtót és ráripakodott: "Te cigizel?" "Nem." "Akkor ki cigizik nálatok?" "Nem tudom, szerintem senki." "Biztos, hogy cigizik valaki közületek, nem így voltak megbeszélve a dolgok. Sok rátok a panasz a szomszédoktól."

Feljött a csajszi és rögtön elújságolta nekem a fejleményeket és csak néztem, mint hal a szatyorban, halvány lila gőzöm nem volt, hogy mi rosszat tehettünk, jó kislányok voltunk, takarítunk, halkak vagyunk, semmi buli, nem is cigizek.

Erre feljött a tulajdonos egy óra múlva és nekem esett, hogy a szembeszomszédunkban lakik egy nő, 40 éves és rendőr. Múltkor a barátom és én együtt utaztunk a liftben vele és barátom pont előtte dohányzott és a nő azt állította, hogy az "ehhez értő orra" kiszagolta, hogy mi füvescigit szívtunk és a barátomon látszott, hogy drog hatása alatt áll, én meg a nőtől cigit kunyeráltam. Hát kb. leesett az állam, köpni-nyelni nem tudtam. A barátomnak valóban vörös volt a szeme, mivel a ZH-k miatt alig aludt, fáradt volt, és előtte mentolos cigit szívott. Még megértem, ha ezt elnézi(bár akkor is egy perszóna lehet a nő) de azt már nem lehet eltéveszteni, hogy én cigit kértem tőle... Biztos nem kérnék idegentől cigarettát soha, főleg nem úgy, hogy a barátomnál mindig van, igaz, hogy kb. 1 hónap alatt fogyaszt el egy dobozt.

Nagyon kellemetlen volt magyarázkodni a tulajdonosnak, mondta, ha drogozok, akkor mondjam meg és még most "elejét vesszük a dolgoknak". Ott bizonygattam neki, hogy dehogy, ez egy alávaló hazugság, megkérdeztem tőle, hogy hisz-e nekem. Erre ő: "Nem tudja még, beszélni kell a szomszéddal." Azután elment.

Szerintetek most mit tegyek? Oltsam le a nőt, és fenyegessem meg, hogy feljelentem rágalmazásért, ha legközelebb jár a szája a hülyeségeiről? Drogtesztet tudok kérni a kórházaknól beutaló nélkül, mutassam meg a tulajnak? És mi lesz ha kihívja rám a nő a rendőrséget, elvégre ő is rendőr? Láttam, hogy be van kamerázva a panellakásuk bejárta, biztos zizi.


2014. okt. 22. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok a hülye ember.


Vannak akik mindenkivel szemben ilyen hülyén viselkednek, korra és nemre való tekintet nélkül.


Mondd meg a nőnek, hogy értesültél a vádakról, és ha már úgyis rendőr, akkor hivatalos úton lesz szíves eljárni, már amennyiben kábítószerrel való visszaélés gyanúja merült fel. Biztosítsd arról, hogy készségesen együtt fogsz működni a hatóságokkal, hiszen semmi rejtegetnivalód nincs.


Úgysem fog tudni mit csinálni. Lehet csak ennyi kell, hogy leszálljon rólad, hogy lássa eléggé határozott vagy.

2014. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

NEKED nem kell semmit tenni, ha az illetö állítja, hogy drogoztok, akkor NEKI kell bizonyítania. Ha nem tudja, akkor te jogosan jelenthetzed fel rágalmazásért.


Milyen alapon hívná ki rád a rendörséget? Az nem úgy van, hogy aki rendör, az csak úgy ráugraszthat bárkire rendöröket - ahhoz, hoyg bármi történjen, hivatalos bejelentést kell tenni, aminek nyoma van.

Másrészt mi van, ha kijönnének a rendörök? megnézik, hoyg ott vagy és kész, mit tudnak tenni?

2014. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

Hagyjuk már ezt a rágalmazósdit.


Ahogy a nő sem tudja ráindítani a rendőrséget minden szirsz.r miatt, úgyanúgy senki sem tud csak azért másokat feljelenti rágalmazásért, mert mondott valamit az illető valakinek talán, és ő meg hallotta valakitől.


Körberöhögik.


Ennyi erővel minden magyarországi település lakossága ellen is indulhatna eljárás. Főleg a kisebb falvakban, ott aztán mindenki pletykál mindenkiről hülyeségeket.

2014. okt. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valaki megtolhatná a nénit, mert úgy tűnik igénye lenne rá:D
2014. okt. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a rágalmazás tipikus esete, simán fel is jelenthetnéd érte. A drogot pedig még akár egy hónapig is ki lehet mutatni a szervezetben.

Nem tudom, hogy mennyire nehéz elintézni egy drogtesztet, vagy hogy hol kell kérni, de én a következőt tenném:

1. Megtenném rágalmazásért a feljelentést.

2. Megcsináltatnám a drogtesztet.

3. Keresnék egy másik albérletet.

4. Megmutatnám nekik a drogtesztet, hogy lássák, nem hazudtál.

5. Kijelentkeznék onnan, és mennék új albérletbe.

2014. okt. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak :( !


Nekem ugyanilyen debil idióta főbérlőm volt, 55 éves nő. Ő is kitalált olyanokat, hogy csak lestem. De egyet jegyezz meg! Ha valaki valamivel téged megvádol, akkor NEM neked kell az ártatlanságodat bizonygatni, hanem NEKI kell a bűnösségedet bizonyítani, vagy igazolni. Ha nem tudja, akkor az valóban rágalmazás.

Aki ilyen hülye és hiszékeny, plusz még rosszakaró szomszédok is vannak, az menthetetlen, szerintem jobb lenne másik albi után nézni, ha ez nem oldódik meg. Hidd el, sokkal jobb, mint hónapokig idegesen járkálni haza, arra várva, hogy a főbérlő már megint mivel gyanúsít meg, vagy mibe köt bele.

2014. okt. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!