Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Járjak az ország másik végébe...

Járjak az ország másik végébe egyetemre?

Figyelt kérdés

A Pévsi Tudományegyetemről van szó, én pedig itt lakom Pest megyében.

Azért gondoltam erre, mert így biztosam kapnék kollégiumot, és szeretnék önállósodni. Az eddigi életemet burokban töltöttem, a komfortzónámon belül maradtam, még középiskola választásakor is a kényelem volt a döntő szempont, és a városban maradtam.

A családomtól való távolság nem zavarna, mivel mostanában már nem érzem jól magam itthon, de a barátaimtól való távolság nem lenne túl jó.

Szerintetek?


2014. nov. 24. 15:16
 1/6 A kérdező kommentje:
*Pécsi
2014. nov. 24. 15:18
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha van kedved, menj. Lesznek más barátaid is.
2014. nov. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Aki a jelenlegi társaságodból igaz barát, az megmarad neked barátnak azok után is!!!
2014. nov. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pest megyéből számítva Pécs azért nem az ország másik vége. Debrecen-Sopron, az már igen :)

Utolsónak egyébként igaza van, a másik dolog, hogy ott is lesznek barátaid, hidd el.

2014. nov. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Feltétlenül vállald be, jo kis tapasztalat lesz, ráadásul ott is találsz barátokat, főleg a koliban. :) na meg az itthoniakkal is találkozhatsz hétvégente, őket sem fogod elveszíteni.
2014. nov. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rajtad múlik. Én is hasonló dilemmában voltam, csak én Miskolccal. Végül Pesten maradtam, és nagyon nem bántam meg. Egyrészt anyagilag sokkal jobb így, nem kell kolesz vagy albérlet, nem kell vonatjegy(mert ha csak hetente-kéthetente akarsz is hazajárni, a vonatjegy oda-vissza akkor is elég jelentős összeg), nem magamnak kell vegyem a kaját. És diákmunkát is sokkal könnyebb itt találni. A kolesz nagyon necces, ha bírod a társaságot és jó szobatárs(ak)at kapsz, akkor buli is lehet, de ugyanígy pokol is. Vagy ha mindenképpen koleszba akarsz menni, akkor itt is van olyan amelyikbe felvesznek. Te tudod mennyire fontosak a barátaid, de bárki bármit mond nem lesz ugyanolyan a kapcsolat, ha csak havonta tudtok találkozni, mint ha hetente. Van a baráti körömben aki vidékre ment, le is morzsolódott szépen. Plusz ha hétvégente hazajárnál, akkor sok egyetemi buliról is lemaradnál, hisz zömében azok is hétvégén vannak. Egy csomó vidéki csoporttársam panaszkodik, hogy soha nem tudnak hétvégén jönni velünk sehova, mert haza kell menniük. Meg azért itt hagyni a fővárost... Szerintem egy fiatalnak ennél ideálisabb hely nem nagyon van. Az egyetem amúgy is kibillent a komfortzónádból, nem kell ahhoz messzire menni. Szóval én biztos nem mennék, életem egyik legjobb döntése volt, hogy itt maradtam. De ezek csak az én szempontjaim.
2014. nov. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!