Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A lakótársam barátnője minden...

A lakótársam barátnője minden nap az albérletben alszik. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
a lakótársam barátnője minden egyes nap itt alszik az albérletben, még az elején meg kérdezte h nem gond e ha itt alszik egyszer kétszer, de már ebből minden nap lett. Több gondunk is van vele...például a mosogatás, minden egyes tányért , evőeszközt felhasználnak és nem mossák el maguk után, az aránylag kis konyhában nagy rendetlenség van és fogalmam sincs h mit csinál a barátnője a fürdőtöl külön lévő wc-ben de teli van a hajával...már beszéltem vele többször h csinálja meg ezeket a dolgokat, akkor meg is csinálja , de ugyan úgy előfordul , újra és újra...nagyon zavar minket. Mit tegyünk?
2014. dec. 8. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. A lakótárssal közlöd, hogy VAGY takarít a barátnö, vagy a lakótárs takarít utána.


2. Ezen kívül a rezsiköltségeket nem felezitek ezentúl, hanem ö fizet kétharmadot, te meg a maradék egyharmadot.


3. Ha nem tetszik neki, akkor szólsz a tulajdonosnak

2014. dec. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első nagyon jól leírta!

Esetleg a koszos edényeket pakold oda az ajtajuk elé, ha hiába szólsz, akkor sem mosogatnak el.

Egyébként akár napokig elnézik a mosatlant? Mert abból én biztos nem csinálnék problémát, hogy este nem mosogattak el, hanem csak másnap reggel.

2014. dec. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát igen, még azon nem is problémáznák ha épp egyből az evés után nem mosogatnak el, de van h 1 hétig is ott áll...már azt csinálom h vettem ki magamnak külön tányért , kést, villát, kanalat és félre raktam , így azokat használom csak és mosom magamnak...hát próbáltam rá beszélni h fizessen lakbért vagy valami arra csak annyi válasz jött: hogy nem is használ semmit, mert együtt fürdenek...
2014. dec. 9. 13:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja persze, ki ne találja már, hogy egy ember ugyanannyi vízben fürdik meg, mint kettő...ez max úgy oldható meg, ha kádban, egymás után egy vízben vannak. Gondolom nem ezt csinálják.

Meg gondolom WC-re is együtt mennek, hogyne.

Ha mosatlant csinálnak, akkor meg gondolom főznek is, tehát egyéb erőforrásokat is használnak. Laptopot, telefont sem szégyelli nálatok tölteni - mondjuk ez tényleg filléres dolog, de akkor is. Eleve pár hét után magától kellett volna felajánlania, hogy rendezzétek ezt a helyzetet. Lehet, hogy ár száz forintról van szó, de akkor sem vagy köteles egy forintot sem kifizetni helyette. Oldja meg a barátja, vagy költözzenek össze máshol.

2014. dec. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, ezért sem ragaszkodtam hozzá, de már úgy fél éve gyakorlatilag be költözött semmi szó nélkül ...igaz ezek valóban nem nagy költségek, de már odáig fajult a helyzet h rendesen zavar h itt van a lakásban, főleg amiatt h a heti 1-2 alvásból már minden nap itt alszik...
2014. dec. 9. 15:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha meg oda is költözött, akkor biztosan ott mos, meg egyébként is, a főbérlőnek sem tetszene, hogy kettő helyett már 3 ember használja a lakást.

Ráadásul ha valamit a lány elront, akkor mivel a szerződés a ti nevetekre szól, ezért rajtatok fogja a tulaj leverni a dolgot, ezt a kockázatot pedig nem szabad vállalnod.


Szólj a főbérlőnek, hogy ez a helyzet, de kérd meg, hogy ha lehet bejelentés nélkül érkezzen, hogy láthassa a bizonyítékát annak, hogy a csaj már életvitelszerűen ott lakik: ruhák a szekrényben/szárítón, maga a csaj melegítőben császkál.


Aztán vagy szerződést módosítotok, hogy ő is odaköltözik mondjuk ha a tulaj megengedi, vagy kipakolja a srácot is szerződésszegés miatt (mást is odaköltöztetett).


Beszélj vele, hogy mi legyen. A takarításról ne, az lényegtelen. Ami őt is érinti az a lakása tudta nélküli használata és a barátnő részéről a bérleti díj elmaradása.

2014. dec. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!