Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hangtompitás? Hogyan?

Hangtompitás? Hogyan?

Figyelt kérdés
Ebben a helyzetben en vagyok az akire a panasz erkezik. Hogyan lehetne szepen megoldani ezt a helyzetet koltozes nelkul? Egy korfolyosos tarsashazban lakasat berlem. Eleg regi es recsegos a parketta. Az egyetemi es a munkahelyi beosztasombol kifolyolag rendszerint keso este illetve ejszaka tanulok, ami nem jar kulonosebb zajjal, de neha felallok, kimegyek cigizni, hozok be enni-, innivalot, nyilvan a mosdora is kimegyek idonkent.(Amugy nem mosok, furok vagy porszivozok a hazirendben tiltott idopontokban, tehat ilyen gond nincs) Nem vagyok nagydarab se trampli, nem duborgok, de a parketta recseg, ami az alattaunk levoket zavarja,ennek 2x hangot is adtak. Az alberleteink tulajai ismerik egymast, elkoltozni semmikepp nem tudnek, hozzateszem nem is szeretnek. A tulajjal is fogok beszelni, egyenlore meg nem keritettunk ra alkalmat. vettem egy nagyon vastag szonyeget a nappaliba, azon kozekedem, de ezek szerint azon keresztul is lehallatszik. Egyeb otletek a tulajjal valo beszelgetesig?

2015. febr. 8. 01:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg a konyhában kialakítani a tanuló helyedet?
2015. febr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem sajnos, a konyha egy kis kabin, amibe egy szek se ferne be, furdo detto, masik szoba meg nincs
2015. febr. 8. 18:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt el kell fogadniuk, hisz ők is adnak ki zajt, mely az alattuk lakót szintén zavarhatja. Én is elképesztően allergiás vagyok a zajra, de vannak dolgok, melyeket el kell fogadni. Nem hallgatsz zenét, nem beszélsz hangosan, de hát most mit várnak, hogy repülj?


Nyugat-Európában szinte teljesen kifelejtették a lakásokból a hangszigetelést, így a szomszéd szobában lakó ÁTLAGOS HANGVÉTELŰ BESZÉDÉT is lehet hallani. Sőt, éltem egy ideig Dániában, és ott a SZOMSZÉD LAKÁS-ban alvó férfi horkolását hallottam, pedig nem lógtam a falon pohárral a kezemben... Szerencse, hogy csak vendég volt.. De ha nem az lett volna, akkor sem tehettem volna semmit.



Vannak spéci füldugók (nem a patikákban árultak), melyeket hallásközpontokban az ember fülének méretére készítenek. Javasold nekik ezt, ha ennyire nem bírják.


Szerintem viszont elmehetnek a fenébe...

2015. febr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tehát a békesség érdekében a következőt találtam ki: éjszaka, az asztaltól a küszöbig vezető vékony pallót elhelyezni. A pallót néhány helyen egy könyv is alátámaszthatja. Kikísérletezni hol helyezkedjen el az alátámasztás. Nappalra a falnak döntheted. A főbérlőnek előadod, te mennyire együttműködő vagy, most már csak menjen el és szerezzen valami pallót ha csendet akar. Oszt jónapot.
2015. febr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megtetted,ami elvárható.Ettől feljebb már csak a lakásfelújítás van.Azėrt kíváncsi lennék,mit hallanak ott lent,ami zavarja a pihenésüket.Szerintem velük van a gond.
2015. febr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mond meg nekik, hogy éjszaka aludni kell, nem hallgatózni.

Na félre téve a viccet, így jártak. Nem a te hibád, hogy recseg a padló, balhézzanak a tulajnál, hogy újítsa fel.

2015. febr. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kérdezd meg tőlük, hogy tanulj meg repülni?

Vagy szedjen altatót, és akkor fog tudni aludni éjszaka, és nem idegeskedni fog az ágyában.

2015. febr. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kati888 válasza:
Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok (te és a szomszédaid). Éjjel a nagy csöndben főleg zavaró lehet. Ebben a helyzetben én átrakatnám a parkettát, a jól lerakott nem recseg!!! Addig is és majd mindenképpen szőnyeget tennék a főbb "csapásvonalakra", ami tompítja a zajt.
2016. okt. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!