Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan lehet leépíteni egy...

Hogyan lehet leépíteni egy tapadós szomszédot?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő.A szomszéd csaj és én is állást keresünk egy ideje. 3 hete felhívtam magamhoz, hogy beszélgessünk kicsit. Nah hát ez is egy egész nap volt szinte mert nem akart hazamenni csak dumált és dumált.Azóta folyamatosan Facebookon rám ír minden nap többször, hogy mit csinálok meg ő feljön stb. Nagyon unatkozik és nem tudja lefoglalni magát látszik rajta.Már azt csinálom, hogy csak pár szót írok és lerázom, de nem veszi a lapot és akkor meg elkap az utcán és ott pofázik baromságokat.Már olyanokat mond, hogy milyen jó lenne egy helyre menni dolgozni...nah Isten ments tőle.Hogyan lehet tapintatosan lerázni az ilyen embert, nem akarok bunkó lenni, de nekem ez már sok.

2015. márc. 6. 08:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy én is nő vagyok.
2015. márc. 6. 08:12
 2/8 hxxtholz válasza:
Ha öszinten megmondod ezeket neki. Ha nem kapcsol ebböl sem akkor tapintatosan nem fog menni... ☺
2015. márc. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne reagálj a Facén az üzeneteire, majd rájön, hogy felesleges, persze ennek sértődés lesz a vége, de még mindig jobb, mint ha nem hagy békén.
2015. márc. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár ebből mindenképpen sértődés lesz de csak úgy lehet leépíteni ha nem reagálsz rá. Facen tiltsd le, hogy ne lásson, ne tudjon írni. Ha ír is valamit, akkor ne válaszolj. Ha utcán találkoztok, akkor jöhet a szokásos szöveg.

- Szia! Jól vagytok?

- igen..

- Jaj, ne haragudj, de most rohanok, majd beszélgetünk.. szia.


Egy idő után le fog esni neki, hogy feleslegesen töri magát.


Egyébként velem volt így, és bevallom nem tűnt fel, hogy nyomulós lennék, de kapcsoltam.

A lényeg. Mivel Franciaországban élek, és van egy kollégám akinek a felesége magyar így jó érzés volt péntekenként amikor végeztem a munkámmal,mentem volna hazafelé, ő meg várta a férjét a kocsiban beszélgetni vele. Mindig egyszerű, semleges témákkal. Gyerekek, család, mit főzött stb..

Én sosem írtam facen, nem hívtam telefonon, nem voltam nála.. Ezt még én sem akartam. Csak péntekenként mentem oda beszélgetni. Majd észrevettem, hogy leráz, vagy mással dumál, vagy olyan fura. Rájöttem, hogy nem akar dumálni. Bár rosszul esett, mert nem nyomultam, nem beszéltünk órákat de "vettem a lapot" Mostanában is megvárja péntekenként a férjét, de már nem megyek oda. Amikor megyek hazafelé, ráintegetek, és sietek az utamra. Végül is így is lehet..

2015. márc. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Chaten letilthatod, akkor az a része megoldva. Személyesen pedig beszélsz vele pár szót udvariasságból(bunkózni nem kell), majd kimented magad hogy dolgod van. Nem annyira bonyolult.
2015. márc. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem célozgatnék, meg nem ráznám le, hanem mindig olyan témákat hoznék szóba, ami engem nagyon érdekel, gazdaság, bankszféra, állatvédelem, az egészségügy hanyatlása, a közbeszerzéses botrányok stb. Így vagy kiderül, hogy a másik egy tök értelmes ember, akivel igenis jólesik elbeszélgetni, vagy ő fogja úgy gondolni, hogy én milyen hülye dolgokról pofázok mindig, inkább nem jön olyan gyakran..
2015. márc. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Remélem leszáll majd rólam.
2015. márc. 6. 18:49
 8/8 A kérdező kommentje:
Na mar kezd leszallni,lehet eszrevette magat mert lerazom ha akar valamit eleg hamar.
2015. márc. 11. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!