Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti mit tennék egy ilyen...

Ti mit tennék egy ilyen helyzetben? Hogyan lehetne leszerelni a szomszédot?

Figyelt kérdés
A párommal nemrég sorházba költöztünk, saroktelek a miénk, így közvetlenül 1 szomszédunk van. A pasi elvált, egyedül él, hétvégente vannak nála a gyerekei csak. Amikor beköltöztünk teljesen normálisnak tűnt, barátkozó típus, közvetlen fazon. Azonban észrevettem, hogy mintha célozgatna arra, hogy több is lehetne közöttünk mint "jó szomszédi viszony." A páromnak a munkahelyén vannak időszakok amikor megnő a munka, ilyenkor 2-3 hétig is akár túlórázik, tehát reggel megy, este jön.( Én 4 órakor már otthon vagyok.) Már észrevettem, hogy amikor kiengedem a kutyát az udvarra, és maradok vele játszani is, (naponta 1-1 órákat) akkor ő rögtön ott terem a kerítés szélénél. Mintha kb. figyelne, hogy mikor merre megyek. Ezzel nem is lenne baj, csakhogy a múlt héten nekiállt célozgatni, hogy szívesen átjön hozzám ha úgy van, hogy legyen társaságom, hogy ne kelljen ilyen sokat egyedül lennem..hogy biztosan unatkozom. Nem az első ilyen volt már, de akkor azt gondoltam, hogy csupán kedves, segítőkész, mert éppen a kertben ástam ki magamnak egy kis részt ahova nemsokára virágokat szeretnék ültetni tavaszra, és akkor is átszólt, hogy szívesen segít stb. De ez a múltkori eset már zavaróan tolakodó volt. Akkor megmondtam neki, hogy nem unatkozom, van elég dolgom a ház körül, lefoglalom magam. De mintha tényleg figyelne. Amint kilépek a házból már ott terem, van hogy csak az autójánál motoszkál, látszik, hogy célja nincs, arra vár, hogy beszélgetni tudjon velem. Voltak még kisebb-nagyobb célozgatásai felém, ami utólag esik le, hogy lehetséges, hogy másfajta szándékúak mint a sima barátkozás. Nem tudom, hogy a páromnak elmondjam-e, mert amúgy sem kedveli a pasit, tudom, hogy felhúzná magát, és nem akarom, hogy elmérgesedjen a helyzet. Ti mit javasoltok, hogyan lehetne a szomszéd problémát megoldani úgy, hogy "ne durvuljon el"? Már odáig jutottam, hogy alig merek kimenni az udvarra, mert az esetek 90%ban rögtön ott terem, és se kedvem, se energiám vele foglalkozni, és kerülöm a helyzetet. Egyébként vállalkozó-féle, és nincs konkrét munkaideje, általában délelőtt elintézi a dolgait és délutánra ő is otthon van. Elhiszem, hogy unatkozik és magányos,de ez már túlzás..

2015. jan. 19. 11:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%

Ne foglalkozz vele.

Nem is biztos, hogy akar valamit, lehet, hogy ő unatkozik és csak társaságra vágyik. Egyébként meg sok férfi ilyen udvarlós, minden konkrét szándék nélkül.

Nem kell ebből ügyet csinálni.

Úgysem hívod át magadhoz, ennyit.

2015. jan. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Maradj távolságtartó és amikor kimész, esetleg tegyél be egy fülest. Ha zenét hallgatsz, akkor nem tud veled beszélgetni...egy idő után csak kapcsol...
2015. jan. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Mond meg neki nyíltan, hogy bocs de zavarsz. A férfiak megértik és nem olyan sértődékenyek a nők, de nem biztos, hogy célozgatásból le fog neki esni.
2015. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Már sokszor próbáltam, hogy szóltam neki, hogy ne haragudjon, nem érek rá beszélgetni, mert a kertben tevékenykedtem, kutyáztam stb. És távolabb mentem, de olyankor is volt, hogy észrevettem, hogy figyel tovább,hogy mit csinálok, leskelődik stb. Mintha nem lenne százas.
2015. jan. 19. 12:20
 5/21 A kérdező kommentje:
És szerintetek elmondjam a páromnak, vagy felesleges lenne?
2015. jan. 19. 12:32
 6/21 anonim ***** válasza:
57%

Én nem mondanám el, hiszen igazán nincs is mit elmondani.

Nem idegesíteném ilyenekkel, amikor ilyen sok dolga van és ennyit dolgozik.

2015. jan. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%
Hát azt mond meg neki, hogy zavar. Ne azt mond hogy dolgod van, hanem hogy ne nézzen mert idegesít. Én azt mondanám, ha továbbra is bámul saslikot csinálok a szemgolyóiból egy kis hagymával és paradicsommal. De én ilyen kibírhatatlan vagyok sajnos :c.
2015. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Te tudod, hogy mennyire ijesztő...csak mert ahogy itt felvázoltad, nekem kicsit félelmetes :D Ha valaki így kajtatna utánam, én elmondanám a férjemnek, bár ő nem féltékeny típus, de azért jobb ha tud róla. Meg amúgy is mindent elmondok neki :D
2015. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igazatok van, én sem akarnám feleslegesen idegesíteni,meg hogy stresszeljen ilyen hülyeségek miatt, viszont a másik oldalról nekem nem esne jól ha esetleg kiderülne, hogy az egyik kolléganője flörtölget vele, és nekem nem meséli el.
2015. jan. 19. 12:37
 10/21 anonim ***** válasza:
48%

Jó, de ez nem biztos, hogy flört.

Neki lehet, hogy tök természetes, hogy beszélget, viccelődik a szomszéddal, aki ugyanúgy egyedül van otthon, mint ő.

Lehet, hogy csak te veszed ezt flörtnek.

2015. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!