Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szabad-e az albérletet felmond...

Szabad-e az albérletet felmondót kiköltözése előtt, lakás szemlére érkező új bérlőkkel zaklatni?

Figyelt kérdés
A szereződés alapján, bőven 15 nappal szóltam, hogy április 1-vel felmondom az albérletet.Már szombaton időpontot kért a tulaj, hogy van új vevő, jönnek nézni a lakást..pedig én még erre a hónapra is fizetem a teljes bért, és van dolgom, közben pihenésre is szükségem van. Meg, egyáltalán.....mi a véleményetek?

2015. márc. 12. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Így én is megjártam,időben szóltam,erre zaklattak állandóan.Ebből tanulva máshol már csak akkor szóltam amikor nagyjából össze voltam pakolva.
2015. márc. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A tulaj hajtja nagyon a pénzt, naná, hogy a te számládra...

Mond meg neki nem finoman is akár, hogy a szerződésig ha teheti, hanyagoljon.

Én elküldeném a retekbe, de nagyon.

Ha nem tetszik neki, akkor...vajon fizet adót utánad?

2015. márc. 13. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is így gondolom, és megkérem, addig ne zaklasson, míg fizetem a bérlés díját, hisz rengeteg tennivalóm van, épp elég ez nekem Ráadásul, nem vállalja be a redőny javítási költségét, ami 10 ezer Ft volt a napokban, mondván, hogy az én használatom alatt romlott el. Pedig arról szól, hogy lehasználták az albérlők, és amit használnak, az kopik. A közös költségben pedig a ház felújítására is mekem kellett fizetni havi 1000 Ft-ot, ami 2 év alatt 24ezer. Ebből gondolom kitelne a redőny, ami nem az enyém, hanem a tulajé.....
2015. márc. 13. 06:48
 4/5 A kérdező kommentje:

Még egy segítséget kérek. Van-e hivatalos! formája annak az írásos albérlői felmondásnak, amit a tulajnak a napokban át kell adnom?

----------------------------------én összesen ennyit találtam a neten, de formanyomtatványt nem

z írásos felmondó levél - azaz a hibátlan felmondást tartalmazó okirat - megfelelő kézbesítése. Mindaddig ugyanis, amíg a másik fél nem kapja meg a felmondást, nem is tudhat a szerződés felmondásáról.-------------------nagyon köszi, aki gyorsan segít

2015. márc. 13. 07:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig be kell hogy engedd. De természetesen egy általad is jóváírt, előre megbeszélt időpontban. Olyankor mikor a két bérlő szinte egymás kezébe adja a kilincset, ott igenis el kell nézni, hogy bejönnek. A főbérlő érdeke, hogy folyamatosan bérelve legyen a lakása, az új bérlőnek meg tudnia kell, hogy mire vállalkozik.

Te meg erőltesd meg magad, és találj egy szabad fél órát. Nem lesznek ott fél napig, nyugi.

2015. márc. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!