Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek, hogy könnyebben...

Mit tegyek, hogy könnyebben el tudjam viselni a szomszédokat és az üvöltöző gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Sajnos a házban, ahol lakunk, a mi és a szomszéd lakása annak idején egyben volt, később le lett választva. Ezért gyakorlatilag az összes fal papírvékony, nincs hangszigetelés és minden helyiségünk fala közös.

A mi hálószobánk és az ő konyhájuk közös falon van, amiből 5 évig mindennapos probléma volt, mivel mi a párommal sokszor volt, hogy éjszakáztunk ők meg már 5:30kor fent voltak és zörögtek a konyhában. A zörgést úgy értsd, hogy a kanálcsörgéstől elkezdve MINDEN áthallatszott, mintha a mi helyiségünkben csinálták volna.

Csináltattunk hangszigetelést, ami a hangok egy részére jó, de nem tökéletes.

Azóta született 2 gyerekük, a nappaliban nincs még hangszigetelés, minden pisszenés átjön.

Mivel 3 éve az orrszívót hallgatjuk éjjel nappal, nyafogással felváltva, a fürdőben dobálózást már nagyon kivagyunk idegileg.

Szóltunk már többször, próbálták is moderálni magukat, de sajnos a probléma mindig visszajön, mert van, hogy az idegtől már mi is üvöltünk. Szégyen, de már nagyon utáljuk szegényeket, mert lassan élhetetlen a lakásunk.

Tudom, hogy a gyereket nem lehet "lehalkítani" csak a tapasztalataitokra vagyok kiváncsi, illetve ki mit csinál, hogy ne zavarják ezek a dolgok?



#szomszéd #gyerekek a szomszédban #társasház gondok
2015. ápr. 8. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem tetszik elköltöztök.


Azt nem várhatod el a szomszédtól, hoyg meg se mozduljanak a lakásban, mert titeket zavar. A gyerek meg eleve zajjal jár, ugyanis élnek.


Nem tudom, mit várnál el a szomszédoktól, ne használják a lakást?

2015. ápr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, meg romlott a viszony. Érdemes lenne beszélni velük, hogy ők is csináltassák meg a hangszigetelést, mert ugyanúgy hallják a ti életeteket, mint ti az övéket. Nemrég a munkahelyemen láttam egy olyan szigetelést, valami fekete anyagot, hogy a munkatársam 2 méterre állt tőlem, az anyag merőlegesen volt hozzám képest. A srác kiabált nekem, és csak valami halk cincogásféle jött át, mert teljesen elnyelte a hangot. Nem tudom a nevét annak a cuccnak sajnos. Megértem a problémádat, mert én is így voltam a felettem élőkkel. Viszont az is igaz, hogy az a lakás az övék,és ha nem trombitálnak, vagy zongoráznak akkor nem az életvitelükkel van a gond. Szerintem jobban jártok még akkor is, ha beszálltok a szigetelés költségeibe a szomszédnál.
2015. ápr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szigetelni kell,vagy költözni.
2015. ápr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat.

Az elsőnek is igaza van, nem is azt kértük soha, hogy ne használják a lakást, de aki volt már hasonló helyzetben, tudja, hogy egy idő után tényleg idegileg kimerül az ember és tele lesz a töke mindennel.


Nyáron le fogjuk szigetelni még a nappali falát, második: utánanézek ennek a fekete anyagnak.

Kettőnk közül /szomszéd és mi/ persze nem mi vagyunk, akik könnyen megengedhetnénk magunknak egy ilyen nagy kiadást, de kénytelenek vagyunk, mert így meg a mi lakásunk élhetetlen.

Nem is tudom elképzelni, annak idején hogy bírták az előttünk lévők egymást.


A másik szomszéd egyébként egy huszonéves pár, fiatal létükre tőlük aztán nagyon ritkán jön bármi hang is, pedig vannak közös falak.


Az "oda-vissza" dologgal kapcsolatban pedig már arra jutottunk párommal, hogy leszarjuk a hangoskodókat mi is, így ők meg hallgassák a TVt, zenét /hozzáteszem NEM üvölttetjük, még ennek ellenére sem!/, szexet :D

2015. ápr. 8. 10:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Baromi idegesítő lehet nap mint nap. Én is évekig hallgattam felettünk a gyerekek ordítását meg sírását, ahogy a szülők veszekednek velük, húzkodják a bútort, de aztán nekem is lett gyerekem. Mindegy mit csinálsz, mondasz neki, ő akkor is csak a legkeményebb játékkal fogja ütni a földet, bizony sír és megfázik (orrszívó..), sarokkal fut végig a lakáson.. sajnálom én is az alsót, de ilyen a társasház. LAktam dobos-zongorista pár alatt is:D, onnan mondjuk gyorsan elköltöztünk!
2015. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagy tömegű fal, 100mm kőzetgyapot, rá gipszkarton, és nem létezik, hogy áthallatszik bármi a rohadt hangos zenén kívül. Hacsak máshol nem talál át a hang.
2015. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Miért nem adjátok el és költöztök máshova? Ez a legjobb megoldás szerintem.

Én csak pár hónapig hallgattam a szomszéd kutya ugatását, gyerekek ordítását, szülők veszekedését, aztán inkább költöztem. Hozzátenném én adtam nekik hangos hörgős metál zenét a hangoskodásért cserébe, olyankor pár órára elhallgattak. Szóval valamennyire bevált.

2015. ápr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6os: a hálószobánkat ezzel a megoldással szigeteltük le, de sajnos ha ott kiabálnak a gyerekek, az tisztán átjön, vagy ha becsapja a szekrényajtót, fiókokat. Tudom, hogy a testhangok ellen nem sokat lehet tenni, de a gyereksírás az léghang, nem tudom mégis hogy jöhet át....

Talán az a baj, hogy a két helyiség mellett rögtön jön egy lichthof, és az a fal nincs szigetelve...


7es: ha már kivagyunk idegileg, mi is feltekerjük a hangerőt :D Időnként az is elég, ha a párom jó hangosan skype-ol a barátaival, dehát most mindig zajongjunk, hogy csend legyen? :/

Hozzáteszem alapesetben nem is tvznénk vagy hallgatnánk zenét sokszor, csak inkább kapcsolunk valamit, hogy ne a család életét hallgassuk.

2015. ápr. 8. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!