Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Parkolás a szomszéd háza...

Parkolás a szomszéd háza előtt - írnátok véleményeket?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nemrég elcsaptam egy őzet a személyautómmal és még nem rakattam teljesen rendbe. Ennek megfelelően nincs rajta hűtőmaszk, lökhárító, elég könnyen nyitható lenne a motorháztető, néhány vezeték a kereszttartó környékén szabadon hozzáférhető. Nem szeretném, hogy valami hülyegyerek vagy önjelölt bontós piszkálná ilyen állapotában, és mivel Pesten az Üllői úton parkolok az autóval, erre lenne némi esély. Így arra gondoltam, hogy beállok a keresztutcába ahol van a lakásom bejárata is, de a következő telekhez, a szomszéd háza elé, sokkal nyugisabb hely, kicsi forgalommal. Mindig ügyeltem arra, hogy ne a kapuba álljak meg, sőt elegendő helyet mindig ráhagytam, hogy kényelmesen lehessen be- és kifordulni a saját autójukkal. Megjegyzem, amivel SOHA nem parkolnak az utcán, napközben sem. Nem járatom az autót, nem bömböltetem a rádiót, nem csapkodom az ajtót, csak be- vagy kiülök és megyek a dolgomra. Ennek ellenére mégis egy kedves cetli fogadott az ablaktörlő alatt a minap, amit kénytelen leszek szó szerint idézni: "No parkink -igen, kával- tünés!" -rövid ü-vel...

Szerintetek ez normális? A főbérlő utólag mesélte, hogy valakinek leengedték a kerekeit, akik ugyan így a házuk előtt parkoltak. Ha nincs útban senkinek a kocsi, akkor miért kell gyökérnek lenni? És miért nem tud megkérni első körben, hogy parkoljak máshol?

Gondolkodom, hogy ha napközben összefutok a szomszéddal, megkérdezem tőle is, igaz azóta nem parkolok a háza elé mert nem akarom hogy kiszurkálja a hülyéje a kerekeket, de azt sem akarom, hogy ezt a cetlin való tróger üzengetést normálisnak gondolja és magas lovon higgye magát.

Szerintetek?


2015. máj. 8. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Eldugott utcában nagyobb eséllyel nyúlnak a kocsidhoz.

Mielőtt leraktad az autót, pár szót válthattál volna a szomszéddal.Talán nem is tudja, hogy a tied az autó?

2015. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy, hogy tudja-e vagy sem - ha nincs útban, miért zavarja?
2015. máj. 8. 20:18
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint mégis csak zavarja. Véleményem szerint előbb kellett volna megkérdezned.
2015. máj. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Az utca közterület akkor is, ha az ő háza van mögötte, tehát odaparkolhatsz, ha nem zavarod a kijárásban.
2015. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így már kínosabb utólag megbeszélni a dolgot, mégis bátorítalak, hagy derüljön ki, miféle taplóval állsz szemben. Lehet, hogy bizalmatlanok voltak ezzel az új helyzettel kapcsolatban. Én is az lennék. Legközelebb tiszteld meg az embereket, és tájékoztasd, ha új helyzet elé akarod őket állítani. Közterület ide vagy oda.
2015. máj. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A tünés az tényleg rövid ü. A tűnj el, az hosszú. Na mindegy. Miért nem mondtad el a kedves szomszédnak a helyzetedet? Akkor megértőbb lett volna talán... Amúgy én sem szeretném ha elém állnak, még akkor sem, ha amúgy nem zavar a kijárásban.
2015. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
állnának
2015. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondok egy példát,amiből rájössz hogy nem is olyan egyszerű semmi sem,még ha annak is látszik.Mi sorházban lakunk,minden lakáshoz az előtte lévő terület a parkoló.Mivel a mi lakásunk esik középre,és csak én ültettem fát,így gyakorlatilag minden idegen autó,barátok,rokonok,futárok,stb. 100-ból 99 autó előttünk áll meg.Ez egy idő után rohadtul idegesítő,két kisgyerekkel a hónom alatt volt hogy az utca végéről gyalogoltam,noha a kocsiparkolónktól 1 méterre van az utca kapu.Én is cetlit rakok minden autóra,hogy legyen szíves ahhoz a házhoz állni ahová jött,de volt már olyan hogy még nekik állt feljebb.Mert hogy ő 1 évben egyszer jön oda.Igen,csak rajta kívűl még van 364 másik az év minden napján,ezt már nem fogja föl.Szóval mondd el hogy mi történt a kocsiddal,és megállhatnál-e előttük.Az viszont pozitív hogy nem csapkodod az ajtót,és nem bömbölteted a zenét.Mert ilyen gyökér is nagyon sok akad.
2015. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom, mikor mi elén állnak olyanok, akik nem is odajönnek/ott laknek nekünk meg vagy a mi vendégeinknek meg nincs helyünk.
2015. máj. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Utálni lehet csak hát közterület, igy szabad.
2015. máj. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!