Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéddal közös a kerítés....

A szomszéddal közös a kerítés. Rakhat rá nádat az ő oldalán az engedélyem nélkül? A kerítést mi építettük.

Figyelt kérdés

2015. máj. 1. 20:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
39%
Ha ti építettétek, akkor minimum meg kéne kérdezni, egyébként nem tudom.
2015. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Ensam skog ***** válasza:
100%
Ha ti epitettetek akkor az nem közös hanem a tiétek. Nem rakhatra csak ha az engedelyeteket kéri. Legjobb tudomásom szerint.
2015. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
34%
Szedd ki a kerítést, aztán ha nádazni akar, rakja ő újra.
2015. máj. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Én roppant örülnék, hogy saját költségén diszkrétebbé teszi az életemet. Még ha ilyen udvariatlan módon teszi is.
2015. máj. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
57%
Jahh, hogy nem látni át? Az engem sen zavarna. Milyen lyukacsos kerítést csináltatok?
2015. máj. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

5-ös: Drótkerítést építettünk beton alappal. Arra akar nádat. Az zavar leginkább, hogy meg sem kérdezi.

2015. máj. 2. 08:21
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhette volna, de amúgy én is örülnék neki...:D
2015. máj. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Perfect-sniper válasza:
76%

A jog szerint tiéd az a kerítés (az utcáról nézve) amelyik:

- az utcai rész

- a jobb oldali

- hátsó kerítés (jobb oldali) fele.

Ahol nincs szomszéd, ott az egész a tiéd. Ha problémás kerítés a telek bal oldalán van, az az ő kerítés, még ha te építetted is fel.

2015. máj. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Qn válasza:

Kérdés az, hogy mit teszel, illetve mit érdemes tenni az adott esetben?


Azaz, hogy egyáltalán megér-e annyit a dolog, hogy idegesítsd magad vele, illetve, hogy összevessz a szomszéddal?


Ha csak azért zavar, mert nem kérte az engedélyedet, akkor szerintem hagyd a csudába a dolgot.


Ha valamilyen konkrét bajt is okoz a dolog akkor más a helyzet.



Elvileg a szomszédok egymást nem zavarhatják. A jegyzőhöz lehet fordulni hasonló dolgokkal kapcsolatban - de ahogy írtam, kérdés hogy megéri-e ?


Egyébként nálunk is a megkérdezésünk nélkül nádazta be a szomszéd a kerítést. Annyi a különbség, hogy ez a jobb oldali kerítés, amit ő épített. Én személy szerint nem csináltam belőle ügyet - egyébként jóban is vagyunk.

Szerintem ő is a takarás miatt csinálta, mivel sokat vannak kint, és itt is dróthálós kerítés volt.


Tudomásom szerint a kerítés építési szabály ( jobb oldal a szomszédé, bal oldali az enyém, hátsó fele-fele ) már megszűnt. Akinek szüksége van a kerítésre az építi - illetve megegyeznek egymás között.


( Annyi, hogy a jobb, bal és az első kerítés esetén mindig az építtető telekrészén kell lennie a teljes kerítésnek. )

2015. máj. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
17%
4-es véleményét osztom. Mindazonáltal azt is látni kell, hogy drótkerítésre kötözött nádfonatba jobban bele tud kapaszkodni a szél, így idővel kinyújthatja a drótot.
2015. máj. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!