Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pestszentlőrinc (18. ker. )...

Pestszentlőrinc (18. ker. ) milyen környéknek számít?

Figyelt kérdés
Mennyire élhető, milyen a közbiztonság, a közlekedés, milyenek az üzletek, bevásárlási, szórakozási lehetőségek?

2015. máj. 19. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem jó, persze nagy kerület és különböző részei vannak, lehet lakni az erdő mellett is vagy panelben vagy normál kertes részen. Szórakozási lehetőségként pedig nyugodtan ki lehet menni a kerületből, bár szerintem az erdei séta a legjobb szórakozás, télen szánkózni is lehet az erdőben. De ugyanúgy vannak itt is üzletek, piac, rendőrség, sztk, minden, mint a többi kerületben.
2015. máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
39%

Szia!


Kezeld ezt egy véleményként (általában kevesen tudják elfogultság nélkül leírni a tényeket a lakóhelyükről/autójukról/stb., igyekszem nem ebbe a hibába esni): Én tulajdonképpen ott nőttem fel (a kertvárosi, családi házas környékén). Nekem nagyon megfelelt, mert én tini koromban sem voltam az a "feltétlenül be kell menni a belvárosba bulizni" típus (mondjuk 15-20 évvel ezelőtt ez még nem is volt ekkora divat). Szerintem egyedül a közlekedés szól ellene, mert ugyebár kötöttpályás közlekedés szempontjából elég szegényesen van ellátva (Lőrincen mondjuk van az 50-es villamos, de kb. ennyi), a busz-vonalakon meg - lévén az agglomerációból baromi sokan járnak be - gyakori a dugó és a nagy forgalom. Én Imrén laktam és gyakorlatilag a KÖKI is 30-40 perc volt tőlünk busszal. Mondjuk azóta sokkal népszerűbb a vonat és tényleg azzal egész jól be lehet érni.

Ennyit a negatívumokról :) Ezen kívül nekem csak kellemes és pozitív emlékeim vannak. Nincs túl sok apacs egyik környéken sem (najó, a Havannának egy része azért elég veszélyes), szép széles utcák vannak, általában nem utcafrontosak a házak - megvan az "elvonulás" lehetősége. Nekem közel volt az általános iskolám, a középsuli sem volt túl messze. Összességében nem is értem, hogy miért lett a legolcsóbb helyek egyike mostanára. Ha tehetném, rögtön visszaköltöznék a XVIII-ba (jelenleg újpesten lakom, társasházban)!

2015. máj. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
39%
Pestszenlorincen valtozo de ha nagy resze szep. A havanna lakotelep mar mas lett 23-30 kozott ne vegyel ki lakast ha feher boru vagy😃
2016. aug. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!