Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Más is járt már így bérlőkkel?

Más is járt már így bérlőkkel?

Figyelt kérdés
" hónapja bérlőim vannak. Ketten költöztek oda de most már vagy 12-en laknak. Se bérleti díjat se rezsit nem fizetnek már egy hónapja. A saját lakásomba nem tudok bejutni, mert nem engednek be. A birtokvédelmi törvények miatt nem merek bemenni ha nem nyitnak ajtót. Ha elküldöm őket a kaució kétszeresét akarják kifizettetni velem, ami 120 ezer forint és követelik, hogy fizessem ki a fuvart bárhova költöznek. Sajnos nem tudok mit csinálni, közben meg használják a lakásomat és fogyasztanak rezsit. Sokan vannak, félek tőlük, hogy befenyitenek engem meg a családomat.Nem ok nélküli az aggodalmam, mivel már egyszer megtették. Mit lehet tenni ilyenkor?

#fenyegetés #bérlő #követelőzés fizetés nélkül
2015. jún. 15. 13:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Ha be se engednek, honnan tudod, hogy 12-en lakják már a lakásT?
2015. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
ezért nem szabad cigánynak kiadni lakást.
2015. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
szerződést kötöttetek? az nem tér ki arra, mi ilyen helyzetben?ateendő
2015. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3 hónapja laknak ott. minden hónap 10.-én kell fizetniük a legutóbbi hónapban már be se engedtek kétszer pedig igen és iszonyatosan sokan kerültek oda. A lakás tele van rakva ággyal.
2015. jún. 15. 13:59
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát én megválogatom a bérlőimet, még sosem jártam így...

Ilyen esetben simán kikapcsoltatnám a közműveket ideiglenesen. (Megnézném, hogy áram és víz nélkül meddig maradnak)

2015. jún. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az albérlőjelöltek közül az első alkalommal csak náluk volt pénz. A többi nézelődő mind pénz nélkül jött el állítólag.A szerződés a fenyegetőzésekre nem tér ki. A szerződés minimum hat hónapra szól, a továbbiakban pedig határozatlan idejű. Hat hónapon belüli felmondás esetén állítólag nekem a kaució kétszeresét kell visszafizetnek. Ez nincs a szerződésben de van ilyen egyátalán? Ezért nem tudok nekik felmondani se.
2015. jún. 15. 14:09
 7/18 anonim ***** válasza:
az benne van a szerzőbésben, hogy ha nem fizetnek akkor felmondhatsz nekik? mert ha igen, akkor nem kell visszafizetned a kaució kétszeresét
2015. jún. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
a fuvart meg pláne nem kell kifizetned
2015. jún. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az van a szerződésben, hogy rendkivüli felmondással igen, de ezt a jogomat nem tudom érvényesíteni, mert nincs akivel odajárjak. Mindig egyedül megyek ők meg beülnek hatan . BAZ megyeiek. Ezt később tudtam meg. Szerinted ha a hatósághoz fordulok mit tudnak segiteni?
2015. jún. 15. 14:22
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
miért fontos, hogy baz megyeiek?
2015. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!