Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy kellemetlen érzés keritett...

Egy kellemetlen érzés keritett hatalmába. Hogy Magyarország egy nem jó hely, nem lehet megélni az emberek nem segitik egymást. MIT Lehetne tenni vagy mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés
2015. jún. 17. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát igen, jó kérdés.

Az a baj, h Magyarország mindig ksizolgáltatott helyzetben volt, sosem volt nagyon önrendelkezésünk. Hordák ragadták meg a hatalmat és itt nem beszélek jobb meg baloldalról, mert ilyen nincs. A háttérből mindig ugyanazok írányítanak. Csak sikerült becsapniuk a népet, hogy itt van külön Gyurcsány meg Orbán..NINCS és nem is volt. csak a háttér hol ezt veszi elő, hol azt. JOBBIK is egy kutya velük. Az embereket megosztották tudatosan. n.e.m.z.e..ti-k.o.m.m.u.n.i.s.ta, ateista, b&zi-keresztény, jobb-bal stb stb és elérték céljukat, mert egy megosztott nemzet már sosem képes semmiért áldozatokat hozni és összefogni. Az ország teljesen leamortizálodott már lassan nincs mita politikai elitnek sem ellopni.

Nekem van egy lányom és mire kell tanítsam? Ha boldogulni akarsz, akkor elhagyod ezt az országot. Persze magam ellen beszélek, de érted, h ezt miért írom. Már a I. világháború után elhangzott a nagyhatalmak szályából, hogy Európának nem érdeke egy erős Magyarország. Ha belegondolsz történelemben Deák ferencről azt tanultad, h mekkora hazafi volt, mert "Magyar emberé a magyar föld "-ezt mondta

Ma, ha te ezt mondod, akkor szélsőséges vagy rasszista, kirekesztő, fundamentalista, holottt ugyanazt mondod, mint Deák Ferenc. Ki ölik aze mberekből az egézséges nacionlaizmust, hogy ne legyen magyarsáégtudat az emberekben, ha pedig ez nincs, akkor az emberek gyökértelenek, vándorolnak, ahogy láthatjuk is MA MO-n a 2. Trianon van, csak most nem területeket csatolnak el, hanem embereke százezrei hagyják el MO-t.

2015. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen.tulajdonképpen a kilátástalan helyzetre gondoltam ahogy te is irtad.Ez most azt elfeledve hogy roma vagy nem roma emberek stb....Ez sajnos általános probléma ami van a NYOMOR A SZEGÉNYSÉGRE Gondolok.KILÁTÁSTALAN MEG EL Néptelenedett falvak vannak stb....ITT Elöbb utobb nagy baj lehet,de hát ezt nálam okosabb szakértök is mondták már....De ugye gondoljuk át:pénz kaja elfogy,carban leszunk....Akkor egymást fogjuk megenni vagy meggyilkolni az éhezésben?? Fenn meg váltakoznak a pénz lopók,minket kihasználok a parlamentben és röhögnek a markukba? ez a szörnyűű.....
2015. jún. 17. 11:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi magyarok (történészek szerint is) akkor cseszhettük el, amikor az 50-es években elűztük a pásztorokat és szétoszlott a nyáj. Ezt az utóbbi hasonlatot szokták mondani a történészek. Akkor kezdődtek a háztáji parasztgazdaságok "kiirtásai". Ők még értettek a mezőgazdasághoz. Aztán a kollektivizált TSZ-ekben ment a fejetlenség, közös lónak túrós a háta alapon. Sokszor 6 osztályt végzett csavargóból lett a TSZ-elnök, mert a gumibothoz jól értett. Az nem tűnt fel senkinek hogy azt sem tudja hogy a tarhonyát géppel vetik-e vagy milyen mélyre kell vetni. :))

A rendszerváltás után sem lett jobb a helyzet. Mert a pásztorok továbbra sem a munkájukat jól végzőkből kerültek ki, hanem akik a legkapzsibbak voltak. Hát ettől különbözünk Nyugat-Európa fejlett országaitól. Ott más összetételű a pásztor, ott nem üldözték el őket és nem vették át a helyüket a farkasok.

2015. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A 90-es években pontosan tudtam előre hogy elkezdődik az ország lefejezése, az országnak vége. Például mert nem a régi tulajdonosok kapták vissza tulajdonaikat. A földjüktől, termelőeszközeiktől, szabadságuktól megfosztott parasztság sem lett kárpótolva. Hanem a régi kommunista sógor, koma és jóbarát privatizálta a nép által létrehozott állami vagyont. Persze a vörös színű köpönyeget kifordították és például narancs színű lett.

De ma sincs másképp. Például ha valaki egy életen át létrehozott egy dohányboltot, akkor ma is előfordult olyan hogy azt mondták neki hogy menj innen ez nem a tiéd hanem kell a trafik-maffiának. Ha ez így megy, akkor Magyarországon hogyan lehetne dolgozni és otthont és megélhetést teremteni? Sehogy.

2015. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

első vagyok.


Az a baj,h ennek az országnak két főbűne van:

Jó a víze

Jó a földje


Ezért vertlék szét a parasztgazdaságokat, háztáji gazdaságokat, hogy rákényszrítsék az emberekre a hipermarketekben található sok szar teméket. Ide a selejtet hozzák, mi meg azt zabáljuk. Hogy működik ez:

Az meberek e tv-t bámuulják sé ha ott éveig azt halják, h vízeink angyon fertőzöttek, akkor mindenki megijed és megy a boltban kaphato sok sz&r ásványvízet megvenni horror áron. Az ember azt hallja, hogy ma már nem éri meg háztájit csinálni, mert drága, ezért bele sem kezdenek, hisz úgysem éri meg. Érdeks, 2 ismerősöm háztájizik és nekik megéri...hogy is van ez?

Egy a lényeg: MO ne legyen értékeket előállító ország, hanem élelmiszerben és minden másban legyen függőségi vizsonyban Nyugat-Európátol. A Nyugat Európai termékeknek meg piac kell. Ezért akarja most a háttér lenyúlini Ukrajnát is, mert kell nekik az 50 millis piac.

IMF, EU??? Mi kaptunk, illetve mi lett a 2004-s csatlakozás után MO-val. Gyárak nuku, értéket előállító üzemel, cégek nuku, eladosódáa nagy...köszönjük EU.

Csak az a baj, h nincs más alternatíva, perzse lehet szép szlogeneket mondani, hogy multik haza, meg bankok haza,,,,,magam is így vélekedem, de az ott felszabaduló munkaerővel mit csinálsz? Hovy helyezed el őket?? Nincsen szektor, ami működne.

Jobb, bal oldal? hagyjuk már. Fillérekért kiárusították az országot. De sajnos nincs alternativa. Vonák mögött is valakik állnak....ez itt a baj.

MO az emberek elfáradtak, bele fáradtak, lelkileg leamortizálodtak és persze a fatal mit lát....apu, anyu robotol és hó küzepére elfogy a pénzük. akkor felteszi a kérdést: minek tanuljak? minek dolgozzak? Ezért elmegy seftelni, feketézni és nem is lehet elítélni őket

Testvéren a kilencvenes évek végén havi hatszáz ezret tet félre luxus ahjón dolgozott, ma Zalában közmunkaprogramon dolgozik 52 ezerért. Másik bátyám jól müködő cége volt 38 embert tartot el, ma Norvégiába készül három gyermekével. mert nem tud mit csinálni.

És mostanában én is külföldre nézegetek, amit 10 évvel ezelőtt el sem tudtam volna magamról képzelni

2015. jún. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bakker helyesírásért sorry
2015. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Magyarország nagyon jó hely. én kalandvágyó vagyok, többször éltem külföldön.

nem csak a honvágy, stb. beszél belőlem, amikor azt mondom, jó hely Magyarország.

először is: sokat süt a nap. amire azt mondhatnád, ez alap, semmi.

DE: ha olyan helyen élsz, ahol vagy felhős az ég, vagy esik az eső, akkor megtanulod ezt értékelni.

A nap igazi gyümölcsöket, zöldségeket érlel, nem a műanyag, íztelen, szagtalan növényeket kell enni, mint nyugaton.

ez óriási dolog, még ha nem is érzed ezt.

Másrészt. van természet, gyönyörű természet, nincs minden beépítve, betanyásítva, stb.

egyelőre nem muszlim bevándorló az ország fele, mint a legtöbb nyugati országban.

az emberek nagyon kedvesek, nyitottak és segítőkészek a nyugati emberekhez képest. ezt még külföldi ismerőseim is kiemelték sokszor! talán nem tűnik így, mert nem ismered a nyugati mentalitást, hogy törődjön mindenki a maga bajával.

nyugaton még az utcán eleső embert sem segíti föl senki! nagyon sokszor láttam ilyet.

kezdd el értékelni, amid van! mert nem látod a kincseidet. én sem láttam, amíg nagyobb rálátásom nem lett az egészre.

2015. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ja a másik, hogy nyugaton ugyanúgy van korrupció, mutyi, lefizetett rendőrség, rengeteg rasszizmus, sőt!

talán bizonyos esetekben még jobban.

olyan helyzetbe kerültem, hogy belelátok ilyen dolgokba külföldön. csak a nyugati ország annyira erős (hazug) országimázst tud teremteni, amin te nem látsz keresztül, amíg olyan helyzetbe nem kerülsz, hogy szembenézel a kinti szövevényes korrupcióval, mutyival.

a különbség annyi hogy nálunk megírják az újságok, külföldön meg annyira korrupt a sajtó is, hogy nem!

bizonyos dolgokkal civil segítő szervezeteket, sajtót kerestünk meg, mindenki elhárított! sőt, civil "segítő" szervezetek lenyúlnak óriási pénzeket mások kárán, a lakosság tiltakozását figyelembe sem véve.

a rendőrség, a városvezetés meg röhög a markába és teszik el az eurómilliókat a zsebükbe.

2015. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mit lehet tenni? Szenvedni emiatt, ha ez zavar, teljesen elhatárolódni a közösségtől, más országba költözni. Ez a 3. Első, ne mondd hogy a jelenlegi állapotok attól vannak, amiket leírsz. Japánt szétbombázták a 2. vh ba mégis az elsők között van.
2015. jún. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen az elsők között. Az államadósságuk meg a GDP 160%-a gratula. Az elsőnek teljesen igaza van.
2015. jún. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!