Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 13 éves vagyok és ha felnövök...

13 éves vagyok és ha felnövök Los Angelesben szeretnék élni, sőt ha lehet már ott is tanulni. Ezt hogyan tudnám elérni? B2-C1 szinten beszélek, de nem tudom, hogy hogyan kéne elkezdenem az oda költözést.

Figyelt kérdés
Esetleg próbálkozzak ösztöndíjjal? A szüleim vennének egy kis apartmant ha felnövök és ez szerintem költözésnél is érvényes.

2015. júl. 24. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
vannak ilyen középiskolai programok, amiknek keretében kint tölthetsz egy évet külföldön, akár USA-ban is ( bár azon belül már nemhiszem hogy te döntesz hogy melyik részén, de nemtudom, nincs személyes tapasztalatom). szerintem megpróbálkozhatnal egyel, meg nezehetned hogy milyen ott az élet, és akár érdeklődhetnel is hogy mit kell ahhoz tenni hogy tovább is kint lehess ( pl egyetem, főiskola)
2015. júl. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj menj egyetemre, és ott valami programon belül próbálkozz.
2015. júl. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Ennyire vonz a kibírhatatlan hőség és magas levegő szennyezettség?:D
2015. júl. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

(#1-es vagyok megint)

egyébként egy ideig én gondolkoztam abban a környékben, hogy egyszer majd ott akarok élni. De az már egy éve volt, most már jobban érdekel Ausztrália, Kanada, meg Arab, és távol-keleti országok :)

lehet hogy még nálad is változni fog :)

2015. júl. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Azt mondják,hogy nagy csalódás LA. Egy hatalmas nagy betonrengeteg,tele mexikóiakkal.
2015. júl. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

@18:41


Gondolom vannak ott is kertvárosi környékek ahol jómódú gazdag emberek élnek.

2015. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is LA az álmom! Sajnos, mivel már felnőtt vagyok, szerintem kevesebb az esélyem, mint neked, de azért nem adom fel.


Vízumot kell szerezned, vagy zöldkártyát. Neked megvan még a lehetőséged, hogy középiskola alatt megpróbálj valami ösztöndíjas programot megcsípni, amivel kint lehetsz egy-két szemesztert. Első körben ez nagyon jó lenne.

2015. júl. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért pár dolgot leírok. Ne érts félre én is imádom Amerikát és én is kinn akarok élni, de!

Lehet gazdagok a szüleid, de amerikai szinthez képest lehet nem. Ott egy olcsó garzon lakás azaz 1 szoba egy fürdőszoba és egy konyha. Ez kb 30 négyzetméter. LA ban a városközpontban 1 négyzetméterl akás ára kb 7000$ lakóövezetben 3500$ 30x3500$ az 30 millió ft. Azért ezt nem könnyű kicsengetni. A másik, hogy Amerikába nagyon nehéz kikerülni.

Lehetőségek: Nagyon nagyon jó szakmát tanulsz és ahhoz legyen legalább 3-4 év gyakorlatod lehet pl valamilyen orvos sebész ilyesmi, vagy nagyon komoly informatikus pl programozó vagy hasonló magas képezttségű. Ebben az esetben is vadászni kell az állásokra, hogy ki az aki hajlandó neked megkérni a munkavállalói vízumot mert az költséges a munkaadónak.


2. eset feleségül veszel egy Amerikai csajt.

3. eset zöldkártya lottó ahol kisorsolhatnak téged és akkor jogosult leszel letelepedni. Erre viszonylag jobb az esély de így is olyasmi az esély mint egy 3-4 es találat az ötös lottón.

4. Amit írsz, hogy ösztöndíjjal kijutni egyetemre az is megoldás de ehhez nyilván kimagasló eredmények kellenek.

2015. júl. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem, ha C1 szinten beszéled az angolt, miért okoz gondot felmenni néhány egyetem oldalára (tudod egyáltalán, hogy mit szeretnél kint tanulni?) és végigzongorázni, hogy international studentként milyen lehetőségeid vannak? Én néhány órás kutatómunka után már nagyjából átláttam mindent, nem olyan bonyolult ám...

Nem tudom, hogy a szüleid magyar vagy akár amerikai viszonylatban mennyire állnak jól, mindenesetre anyagiak terén át kell gondolnod néhány dolgot.

Amerikában senki sem állja a taníttatásod költségeid, mint pl. Skóciában - mindent magadnak kell fizetni. Ott a családok gyakran már a gyerek születésekor külön bankszámlát nyitnak, ahol az egyetemi tandíjra gyűjtik a pénzt.

Próbálkozhatsz ösztöndíjjal, sokféle létezik. Van olyan, amit magyarok is megkaphatnak. Ezeket általában külön szervezetek adják, de nem akármelyik egyetemre és nem akármilyen szakra. Ezenkívül arra is figyelni kell, hogy az ösztöndíjak legnagyobb része nem fedezi a BA képzés harmadát sem, csak valamennyi könnyebbséget nyújt azoknak, akik néhány ezer dollár híján képesek finanszírozni a gyerek taníttatását. Ez nem hiába van így, a tandíj nagyon magas, nem könnyű elérni, hogy akár egy részét is alapítványok fizessék ki neked. Csak hogy lásd, miről beszélek: ma egy undergrad év Los Angeles egyik elég jó művészeti egyetemén, az OTIS Collegen 41,854 dollár, ami majdnem 12 millió forintnak felel meg! És akkor még nem beszéltünk a lakhatásról - a rossz környékeken sem 3 fillér -, a kajáról, utazásról... Apropó közlekedés, eddig akárhány beszámolót olvastam erről, mind egyöntetűen állítja, hogy Los Angelesben autó nélkül szinte el vagy veszve. Persze ezt bérelhetsz kint, de azt is kell fizetni valamiből.

Ha felvesznek egy amerikai egyetemre, legálisan tartózkodhatsz az ország területén, de csak addig, amíg tanulsz. Ha jól emlékszem, valami 2 héttel a tanulmányaid lezárása után már mehetsz amerre látsz.

2015. júl. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

középiskolai programok igen,vannak minimum 1,5-2-3 millió forintba kerülne a szüleidnek, hogy kimehess 1 évre gimibe tanulni usába egy fogadócsaládhoz! és nektek is valószínűleg bekéne fogadnotok majd később 1 évre egy amcsi cserediákot!


(a cserediákprogramok ilyenek általában)

2015. okt. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!