Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Adott 2 parabola antenna a...

Adott 2 parabola antenna a panel tetején, lakógyűlési hozzájárulással. Ennek birtokában leszedetheti a közös képviselő?

Figyelt kérdés

A kérdés nem egem érint, hanem egy nyugdíjas rokonomat. Az öregnek az az egyik szórakozása, hogy műholdon néz mindenféle külföldi csatornát.


A 2 antenna engedéllyen van kint, 2 éve a lakógyűlés ellenszavazat nélkül hozzájárult. Közben bejelentkezett az egyik mobilszolgáltató, hogy átjátszót kíván a tető másik felére telepíteni, azt is megszavazta a gyűlés, mivel közel 700 ezret fognak fizetni évente. Erre hivatkozva le akarja az öreg antennáit szedetni, mert ő nem fizet semmit, meg mi van ha zavarni fogja a GSM tornyot. Ezt megteheti?



2015. szept. 22. 09:55
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy közben más közös képviselő lett, mert lebetegedett az előző, akinek az idejében a szavazás történt.
2015. szept. 22. 09:58
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem teheti meg. Csak ha a közgyűlés úgy szavaz valamiért.

Pl. előre nem lehet tudni, hogy fogja-e zavarni az átjátszót. Szerintem nem.

A rokon meg miért fizetne? Ott lakik, a lakóközösség pedig hozzájárult. És nem kértek érte semmi pénzt.

A közös képviselő nem cselekedhet önhatalmúlag, csak azt hajthatja végre, amiről a lakók döntöttek.

Mellesleg baromi szemét, hogy egy idős ember szórakozását akarja elvenni.

2015. szept. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Lakógyűlésen megszavazott témát csak új lakógyűlésen lehet ismét szavazásra bocsájtani, ha változtatni akarnak rajta.

Én pl megkérdezném az adott szolgáltatót is, valóban zavaró lesz-e számukra a tetőn lévő antenna?

2015. szept. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Gondolom, a korábbi döntésről meg van a jegyzőkönyv, hogy hozzájárult a közösség, hogy kitegye az antennáját. Azt kell neki bemutatni, ha gondja van.

Akik pedig az átjátszót ki akarják helyezni, biztosan előre megnézték, látták, hogy mi van ott. Szóltak volna, ha tudják, hogy zavarni fogja őket az antenna.

2015. szept. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nincs joga leszedetni, hacsak a lakók meg nem szavazzák.

Szerintem az antenna nem zavarná a gsm tornyot, ellenben fordítva nagyobb az esély rá.

Az öreg nem fizet semmit? Na ne már. A közös költség mi, ha nem pénz?

A közel 700 ezer forintból a lakók látnak majd valamit? Esetleg kevesebb lesz a közös költség?

Remélem a lakók ellenezni fogják a leszedetést.

2015. szept. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

13 négyszetmétert bérel a szolgáltató az egyik liftakna tetején.


Igen, jegyzőkönyv megvan.

2015. szept. 22. 10:57
 7/17 A kérdező kommentje:
Közös költség havi 8500 forint, és rendesen fizetve van.
2015. szept. 22. 10:59
 8/17 anonim ***** válasza:
Egy vevő sosem zavar egy másik vevőt, vagy adót, mert nem bocsájt ki elektromágneses sugárzást. Itt maximum a kk pénzéhségét kell csillapítani.
2015. szept. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Így van, nem az egész tetőt bérlik, csak egy részét!
2015. szept. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A tarsashazi közgyülesen hozott hatarozatok demokratikusan születtek.

Az ilyen hatarozatokat CSAK a birosag oldhatja fel.

Szerintem ez ügyben perelni nem lehet, mert a hataridö mar lejart.

2015. szept. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!