Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit kezdjek majd magammal...

Quasar07 kérdése:

Mit kezdjek majd magammal Németországban? Segíts!

Figyelt kérdés

Az egyik szülőm Németo.-ban dolgozik. Én itthon maradtam a másikkal,még általánosba járok. Nyolcadikos vagyok, jövőre szeretnék gimibe menni, vagy koleszba Balatonra, de lehet, hogy ki költözünk. Én évek óta angolul tanulok, jól is megy, imádom is. A német nyelvet nem beszélem és nem is szeretem. Márpedig ha kiköltözünk, kénytelen leszek megtanulni, megtisztelni a magyarokat befogadó országot annyival, hogy megtanulom a nyelvet.

Nem tudom eldönteni, mi tévő legyek. Én nagy ellenzője vagyok az egésznek, nem szeretnék kiköltözni, mert eladnánk a házat, a bútorokoat, nagyjából mindent, a családot és a barátokat is itt hagynánk. Itt maradhatnék koleszban, vagy járhatnék a gimibe, úgy , hogy a nagyszüleimnél lakom. De ők maradiak és falusiak, hosszú távon bediliznék. Vagy lehetek kinn magántanuló, és a nyelvet iskolában, külföldiekkel tanulnám. Félévente haza mennék levizsgázni, és magyar érettségim lenne. De akkor szerintem barátaim nem lennének kinn. És barátom sem lenne soha.

Vagy tanulhatnék kinn, de akkor egy év kimarad, mert ismételnem kellene, és az életem felborulna ( később mennék egyetemre, aztán még dolgoznom is kell, meg Angliában vagy Amerikában szeretnék élni, aztán egyszer csak azt veszem észre , hogy 40 vagyok és még gyerekeim sincsenek ).

És eleinte semmit sem vágnék a tananyagból sem.

Ti mit javasoltok? Már előre pánikolok, hogy a szüleim ezzel elrontják az egész életemet.... Mit tennétek a helyemben?

Kérlek szépen, aki komolyan segíteni szeretne, privátba is leírhatja nekem a véleményét.

Előre is köszönöm!



2015. szept. 28. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Mond magad menekültnek és kinyílnak a szebb napokat látott Németország szociális csapjai.
2015. szept. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Te... Mi PONTOSAN ugyanabban a helyzetben vagyunk! ;) :D nekem sem tetszik túlságosan, de ez van... Mindenképpen nézz itthon is iskolát, ha maradnátok..
2015. szept. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatal vagy még. Szép hogy vannak terveid, de hidd el, nem olyan rossz ötlet kiköltözni. A nyelvet hamar meg tudod tanulni hiszen az angol is megy. Máris 3 nyelven tudnál beszélni, itt is tudsz tovább tanulni. Ne csak a rosszat lásd, sajnos Magyarország ma nem igazán tartogat jövőt csak azoknak akik kapcsolatokkal rendelkeznek. Suli után pedig tudsz menni még Angliába vagy ahová csak szeretnél. Érdekes látni a kinti életet hidd el, nagyon más mint otthon. Én idősebben jöttem ki, dolgozni és mellette tanulom a nyelvet és látom hogy itt sok minden nagyon más. Írhatsz privátban is, ha van kérdésed.
2015. szept. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen jogosak a felelmeid, a kikoltozes Nemetorszagba ennyi idosen rengeteg kockazatot rejt. A nemet iskolarendszer mas mint a magyar, es egyaltalan nem biztos hogy sikerul annyira megtanulnod nemetul, hogy aztan tovabbtanulhass. Persze az eselyek megvannak, a nemetek is probaljak az integraciot elosegiteni, de nagyon nem mindegy melyik varosba, melyik tartomanyba koltozol, es vegul melyik suliban kotsz ki.


de nyilvan ebben a szuleid dontenek. Mindenesetre joelore erdemes tisztazni hogy melyik suliba kerulsz kint.

2015. szept. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4-es


D'accord!

Szerintem eleg felelötlenseg, talán egoista a kerdezö teeneger szüleitöl, pont most kivandorolni, kiköltözni egy olyan europai orszagba, aminek a nyelvet nem beszeli egy 14 eves gyerek. Nyilvan gyorsan megtanulja, mert a gyerekek nyitottak mindenre és az agyuk, mint a szivacs szivja fel a tudást.

A kerdezö tud angolul, vajon meg tudna-e egy magas röptü szakdolgozatot irni angolul? Szerintem nem. Ha, Nemetorszagba járna gimnaziumba - mert ez a cél -, ott ezt kell neki tennie nemet nyelven. Mikor lesz egy ilyen teljesitmenyre kepes? 17 evesen? Minimum kell neki harom ev (felteve, ha szuper jol halad elöre a tanulmanyaiban) hogy felzarkozzek a nemet gyerekek szintjere.

En a kerdezö helyeben, a nagyszülöknel maradnek. ha, ugyis kollegiumban fog elni, akkor csak esetleg hetvegeken, egy honapban egyszer (?) fog hazalatogatni a nagyszülökhöz.

A tanilmanyait megszakitas nelkül tudna folytatni, a barati körböl sem szakadna ki.

Ha, a szülök ovodas koru gyerekkel vandorolnak ki, azt megertem, de egy serdülö gyerekkel szerintem mar kesö. ... vagy varnia kellene az anyanak, mig a gyerek leerettsegizik es egyetemre kerül.

2015. szept. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!