Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért az az első válasza az...

Miért az az első válasza az embereknek, egy családi problémával kapcsolatos kérdésre, hogy költözz el?

Figyelt kérdés

Albérletbe menni egy alap fizetéssel szinte lehetetlen. 80E forintból 40 bérleti díj másik negyven meg kaja és ennyi volt. Lakást, házat venni pedig szintén nem könnyű, takarékoskodás sorozata, ha egyáltalán van az embernek munkája, a hitel sem mindég megoldás, ha 5 millióért akarok egy lakást venni, aminek a környezete is nyugis, akkor sem biztos, hogy megkapom azt a pénzt. Sok helyen 5 millió a maximális összeg, amit kölcsönöznek és annak is rengeteg feltétele van.


Tudom, hogy sok helyen panaszkodásnak tűnik egy családi problémáról beszélni, de a költözés sem megoldás, ha egyszer kivitelezhetetlen. Nagyon nem találok olyan válaszokat itt, ami ténylegesen a probléma megoldásában segítene és nem azt ajánlaná, hogy hagyjam ott a családot a fenébe.


Ebből kifolyólag még egy kérdésem van: akik folyton a költözést tanácsolják, azok megtudnák tenni, hogy elmenjenek? Hogyan csinálták, hogyan csinálnák? Nem veszekedni akarok, csak érdekelne, hogy én látom e rosszul a dolgokat.



2015. dec. 7. 12:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem kötelező mindenkinek elmenni otthonról, mint ahogy én tettem. Csak akkor ne rancogjál, ha valami nem tetszik. Nézd meg az állatvilágban mi történik? Ha felnő a csemete, kíméletlenül elmarják maguk mellől, mert ez a dolgok rendje. Így tanul meg önállóan létezni. Vagy nem tanul meg, és akkor elpusztul.
2015. dec. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

21.05.

Az állatvilággal való összehasonlítás megérne egy külön misét. Nem olyan egyszerű.

De a fogyasztói világban az egyesével élésnek más oka van. Akkor több fogy, több a kidobás, mindenre többet kell kiadni, mintha nem egyedül élnek az emberek.

Nem is beszélve az előbb-utóbb kialakuló lelki problémákra, amiknek a megoldása, kompenzálása szintln költekezésre, fogyasztásra ösztönöz.

Ez a divat, a fogyasztás fokozása érdekében alakították ki. Mi meg bevesszük. Már aki, mert nem fontos a nyáj után menni, nyugodtan lehet otthon élni a családalapításig, sőt megfelelő helyzetben a kiterjedt nagycsaládok együttélése is lehet előnyös mindenkinek.

2015. dec. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!