Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit jelent a mélyszegénység a...

Mit jelent a mélyszegénység a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
2015. dec. 9. 03:47
 1/10 Borosta2 ***** válasza:
42%
Nana azért megkérezném az első válaszolót, hogy hàny éves tetszik lenni, és mennyit is keres, mert szerintem már a minimálbér is bőven a mélyszegénység része, ami annyit tesz, hogy pl. egy 4 fős család a két minimálbérből épp hogy megél, örül, ha kifizetheti a rezsit, az ételt és a gyerekek eltartàsához szükséges dolgokat.Szerintem már ez is a mélyszegénység része, és hozzáteszem nem mindig igaz az első okos kinyilatkoztatása miszerint "mindig ők tehetnek róla és ők tipikus bunkó taplók lesznek" egyszerűen nincs választás, ez a mostani csodás kormàny a Horthy rendszert veszi alapul, és sikeresen megszüntette a középosztályt, sose volt ekkora rés szegény és gazdag között, a társadalom zàrttá vállt, nincs mód a szegénynek feljebb jutni, ezt mind derék vezérünknek és munkatársainak köszönhetjük. Ès a legrosszabb: a tömegnek ez kell...
2015. dec. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
A romak sok segelyt kapnak, mert kisebbségek, de ok meg is szerintem ugy erzik, hogy melyszegenységben elnek.
2015. dec. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Öröm olvasni ezeket a bölcsességeket. Mindenkinek gyúrom már a tésztát. Kapni fogtok finom kekszet!
2015. dec. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a szegénység nem csak pénzben fejezhető ki. Például mi otthon gazdálkodunk, reggeltől estig vagy néha tovább is:) van munka. De minden nap húst eszünk, sőt saját készítésű sonkát, szalámit, stb. Tojást a tyúkok adnak, zöldséget gyümölcsöt a kert. Mindez vegyszermentes. Ha elmennék egy gyárban dolgozni és kapnék 60-80.000 Ft-ot nem tudnám mindezt megvenni. Sajnos felénk csak ilyen munka van, vagy közmunka.
2015. dec. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincsenek meg az alapvető dolgok. Nincs fedél a fejed felett, nincs mit enni. Nem tudod kiváltani a gyógyszeredet. Nincs pénzed egy kabátra, csizmára. A telet paplan alatt töltöd, mert nincs pénzed fűtésre.

Ez az igazi mélyszegénység.

2015. dec. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Egyetértek a 6-ossal.

A sok okoskodás és vagdalkozás helyett, én is ilyen alapvető dolgokat írtam volna. De nem írom le újra :)

2015. dec. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Vagdalkozni sem mertek,mert jo nagy birkák vagytok!Meddig türitek ezt?
2015. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

8: Mit tűrni?

Nem az volt a kérdés, hogy Magyarországon mi a helyzet, nem politikai kérdés volt. Egyszerűen egy fogalom tisztázása. Az a te szegénységed, hogy mindenből balhét akarsz.

Egyébként meg lehet tenni ellene. Nem a kormány ellen, nem a politika ellen.

Mi gyerekkoromban borzalmas körülmények között éltünk. (Pedig akkor nem ez a kormány volt.)

Ma pedig jól élek felnőttnék! Kifejezetten jól! Aminek semmi köze egyik kormányhoz sem. Csak magamhoz! Én döntöttem el, hogy tanulni fogok és jó munkám lesz, mert nem akarok úgy élni, mint a szüleim meg a családom többi része.

Te nagyokos!

2015. dec. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
jkoszonom szepen a valaszokat. igazabol arra gondoltam a kerdessel ami el is hangzott. hogy mi szanit melyszegenysegnek. az is jo kerdes hogy hogyan lehet ebbol kitorni. de en olyanokat hallok hogy valakik 22500 Ft sgelybol elnek. es nem thdom elkepzelni hogy elnek a gyakorlatban mert en hozzajuk kepest gy gazdag embet vagyok netto 80 ezerrel...
2015. dec. 9. 13:01
 10/10 anonim válasza:
a mélyszegénység az ,amikor annyira lent van az ember,hogy szégyen nem szégyen elmegy koldulni.találkoztam már olyan emberrel ,aki ugyan jól öltözött volt,de annyi pénze nem maradt élelemre,hogy jól lakjon,mert a gyógyszerre kellett,ez egy idősnéni volt.sokan szégyenlik,és még a környezetük sem tud róla.aki minimálbérből él és nincs tartaléka,sokan kerülhetnek ilyen helyzetbe,sajnos,elég egy komolyabb betegség.
2015. dec. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!