Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten miért kér mindenki...

Budapesten miért kér mindenki cigarettát az utcán?

Figyelt kérdés

Egy kis faluból származom és -sajnos- dohányos vagyok, mostanában sokat járok fel pestre és az utca közepén mindig megállít valaki hogy tudok-e neki cigit adni. Én meg sosem adok, mert egy kisebb vagyonba kerül már a cigeratta, volt aki besértődött és visszaszólt.

Adnom kéne, ez pesten a szokás?

Vagy sokan adnak, mert szerintem ha senki nem adna soha akkor megunnák és nem kéregetne senki. Persze volt amikor adtam, mikor éjjel mentem egyedül és betalált 5 figura.


2016. jan. 27. 12:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
Nehogy adj! Menjen dolgozni és vegyen magának.
2016. jan. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
41%

Érdekes, hogy a vidéki emberek milyen kalandokba kerülnek itt!

Én itt születtem Budapesten, mindig is itt éltem, de utoljára talán két éve kért tőlem valaki cigit az utcán, pedig nem a lakásba zárkózva élek.

Úgyhogy az a "mindenki" kitétel egy kis barokkos túlzásnak tűnik! :-)

2016. jan. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
30%
Basszus segíííítsetek, mert eltévedtem!!!! Azt hittem, Budapesten vagyok. Mivel nem szoktam cigarettát kérni, úgy látszik valahol máshol élek.
2016. jan. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, ez a szokásom. Mindig mindenkit megállítok és cigit kérek tőle, pedig nem is dohányzom. Mióta tudok beszélni ezt csinálom, az első szavaim is ezek voltak.
2016. jan. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom megtalálnak a csövesek. Nálunk pont fordítva volt, fiatal suttyóként vidéken mindig egymástól kértünk, mert mindenki ismert mindenkit, legközelebb meg az kért tőlem aki előzőleg adott nekem. Na a nagyobb városokban ez nincs így.

BP-en csak azt vettem észre, hogy várom a buszt, aztán egy-egy csöves mindig odaoldalgott. Lehet hogy épp cigit akart volna kérni, de lehet pénzt, de sosem hallgattam meg. Mindnekinek meg vannak a maga gondjai.

2016. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Minél drágább a dohány, annál nagyobb divat a lejmolás - én '06-'08 között éltem Bp-en, 3 hétig tartott belerázódni abba az arckifejezésbe, hogy már nem is jöttek oda a kunyerálósok, hiába volt a kezemben a cigi. :)

De el kell mindenkit hajtani, menjen és vegyen magának a saját pénzén. Utóbbi hangoztatása persze agressziót ébreszthet, főleg a "visible minority"-ban, akik berendezkedtek erre, de meg kell tanulni lerázni őket.

2016. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%
Első válasszal mi is a baj? Vagy ti ingyen osztogatjátok az utcán random embereknek?
2016. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem egy csöves kéregetett pénzt. Meg volt mikor mellettem egy fiatalabb srác kért cigit egy férfitól, aki adott neki két szálat is.. jól megy.
2016. jan. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Én korábban vidéken éltem, most Pesten. Aki itt él egy ideje, az hamar megtanulja, hogyan kell úgy levegőnek nézni a kéregetőket, térítőket, kötekvőket, hogs azok ne is próbálkozzanak. Aki vidékről jön, azt kiszúrják, még akkor is, ha a maga módján próbál nem tudomást venni róluk, mert hogy jól csináld, ahhoz gyakorlat kell.
2016. jan. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

7:

Gondolom az, hogy nem a kérdésre válaszoltál (én ennek ellenére pluszt adtam neked).

2016. jan. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!