Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten miért kér mindenki...

Budapesten miért kér mindenki cigarettát az utcán?

Figyelt kérdés

Egy kis faluból származom és -sajnos- dohányos vagyok, mostanában sokat járok fel pestre és az utca közepén mindig megállít valaki hogy tudok-e neki cigit adni. Én meg sosem adok, mert egy kisebb vagyonba kerül már a cigeratta, volt aki besértődött és visszaszólt.

Adnom kéne, ez pesten a szokás?

Vagy sokan adnak, mert szerintem ha senki nem adna soha akkor megunnák és nem kéregetne senki. Persze volt amikor adtam, mikor éjjel mentem egyedül és betalált 5 figura.


2016. jan. 27. 12:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért 100-ból 95-ször pénzt kérnek, nem cigit. Ha csak nem kaptak épp dohányzáson, akkor azt mondod, nem dohányzol, oszt jónapot. Nem kötelező. Erre varrjon gombot.


Figyelni kell, nem szabad bambán megállni, mert hamar azon kapod magad, hogy már kunyerálnak is tőled. Én mikor látom, hogy indulna valaki felém, már megyek is át az utca másik felére, szólítson le magának mást.


Egyébként anyám van olyan jótét lélek, hogy ad egy-egy kiflit, pogácsát a rászorultaknak, na de CIGARETTÁT? Hát álljon már meg a menet. A táncdalfesztiválra ne fizessem be? Nehogy már te érezd rosszul magad, ha nem adsz. Egyfelől nem létszükséglet, hanem luxuscikk, másfelől meg kifejezetten káros. 100-ból 99-en nem adnak nekik, úgyhogy nem te leszel itt a kirívó eset, de aki rámenősebb, az végig fog 100 embert vegzálni a cigijéért, úgysincs jobb dolga...


Az viszont nem árt, ha van nálad mindig egy 5 vagy 10 forintos, add oda a kunyerálónak azt, és akkor azt se mondhatja, hogy szívtelen vagy, de azért te se fogsz anyagilag tönkremenni. Már ha a "levegőnek nézem" opció nehezen megy, akkor ezt így lehet megoldani.


(((Hát pláne ott a körút környékén könnyen megmondják, hogy vidéki vagy, mert ott mindenki vidéki, az egy albérletrengeteg. Pestieknek már azért derogálna ott tolongani a 4-es-6-oson az ifjúság között. Azoknak megvan a mások által soha nem hallott busz vagy troli járaton a saját helyük, előre köszön nekik a buszvezető, és kinyitja az ajtót két megálló közt, mert unalomig ismeri, melyik öregasszony melyik kapualjban tűnik el háromnegyed évszázada. Szava járásból be lehet mondjuk lőni, ki mikor került fel a fővárosba. Aki szélkálmánozik az vagy elvetemülten fideszes, vagy egész egyszerűen fél éve sincs Pesten. Akik oktogonoznak, westendeznek, azok sincsenek itt (vagy az élők között) 20 évnél régebben. Helybeliek rögtön tudják, hogy nem idevalósi, mert nekik Marx tér és hasonlók vannak. Környékbeli házakban az embernek ez mai napig naponta 8-10-szer megüti a fülét. Igaz, a berlinezők már tényleg kihaltak. Akik blaháznak azok is vidékiek, csak egy generációval régebb óta vannak itt. Azt a pestiek egymás közt EMKÉnek hívják, életemben nem halottam, hogy Blahának hívták volna, és itt nem is átkeresztelésről van szó. Pestieknek másféle helyhatározókkal vannak kitöltve a mondataik: A zöldségesnél, a tollasnál, a higinél, a szabónál (akkor is, ha 40 éve meghalt), a Centrum Áruháznál, a Kossuth Mozi előtt, a Csavargyárral szemben, Az Izzó után, a Cérna előtt... Őket még nem ez a BKK-s hangosbemondó tanította beszélni, hiába erőlködnek az egyre sületlenebb megnevezéseikkel. Szóval azt akartam mondani, hogy Pesten mindannyian vidékiek vagyunk, a különbség csak az, hogy 20, 40 vagy 80 éve kerültünk-e ide.)))

2016. jan. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért vág pesten minden ember ilyen mogorva sorozatgyilkos fejet hogy elüldözze a lejmolókat ,lehúzókat és egyéb sakál népséget..Neked gondolom még érdeklődő vidám képed van,na erre ugranak ezek a cigisek..
2016. jan. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

"Helybeliek rögtön tudják, hogy nem idevalósi, mert nekik Marx tér és hasonlók vannak. Környékbeli házakban az embernek ez mai napig naponta 8-10-szer megüti a fülét. Igaz, a berlinezők már tényleg kihaltak. Akik blaháznak azok is vidékiek, csak egy generációval régebb óta vannak itt. Azt a pestiek egymás közt EMKÉnek hívják, életemben nem halottam, hogy Blahának hívták volna, és itt nem is átkeresztelésről van szó. Pestieknek másféle helyhatározókkal vannak kitöltve a mondataik: A zöldségesnél, a tollasnál, a higinél, a szabónál (akkor is, ha 40 éve meghalt), a Centrum Áruháznál, a Kossuth Mozi előtt, a Csavargyárral szemben, Az Izzó után, a Cérna előtt... Őket még nem ez a BKK-s hangosbemondó tanította beszélni, hiába erőlködnek az egyre sületlenebb megnevezéseikkel. Szóval azt akartam mondani, hogy Pesten mindannyian vidékiek vagyunk, a különbség csak az, hogy 20, 40 vagy 80 éve kerültünk-e ide.)))"



Őőőőő, ezzel maximum annyit mondtál el, hogy ki tudod szúrni azokat akik öregek. Világ életemben xy városban laktam, de apám száján azért néha kicsúszik arra a térre, ami már 25 éve nem Szabadság tér, hogy Szabadság tér. Meg a fő uctára, hogy Vöröshadsereg utca. Erről inkább nekem a rossz memória ugrik be, nem az, hogy ő az igazi xy-i lakos.

2016. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Mondd meg a kéregetõnek hogy te is a földrõl szedted össze ezt a félig elszívott cigarettát. A mi városunkban ismertem egy nyugdíjast aki minden nap végigjárta az utcákat csikkekre vadászva majd a zsákmányból saját magának sodorta a cigit. Nemtudom manapság mennyire szoktak még bagósok fél szál cigiket eldobni de lehet több cigit szívnának a kéregetõk ha õk is gyūjtögetnék a csikkeket. Pláne ha hajléktalanról van szó. A csikkszedegetés sem lenne megalázóbb
2016. jan. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!