Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti élnétek Dél-Amerikában,...

Ti élnétek Dél-Amerikában, azon belül is Chile-ben?

Figyelt kérdés
Chile Dél-Amerika legfejlettebb országa, európai mércével mérve is nagyan fejlett, fővárosának, Santiago de Chile-nek egyes városrészeit már Sanhattan-nek is nevezik.Éghajlat kiváló, télen nincs hideg, viszont nyáron sincsenek 35-40 fokos kánikulák, hűtik őket az Andok. Kiváló a közbiztonság és alacsony korrupció, mivel a rendőröket úgy megfizetik, hogy ne érje meg nekik. Európai fehér emberként is tökéletesen lehet boldogulni, hisz a lakosság több mint 95%-a európai eredetű fehér ember. Az árak picivel magasabbak a magyar áraknál, igaz ez a főváros + most gyenge a forint, de a fizetések is jóval magasabbak. Ami hátrány lehet, hogy gyakoriak a földrengések, de nem kell tőlük félni, az egész országban csak földrengés biztos épületek épülnek. Például nemrégiben volt egy 7,2-es rengés és 6 ember életét vesztette, mind a 6 szívrohamot kapott. Ehez képest Haitit egy 7-es rengés elpusztította.

2016. márc. 6. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Élnék persze. Bolondulok a hegyekért.

Meg mostanában találkoztam egy Argentin emberrel, itt él, nagyon szimpatikus volt. Az a klasszikus Dél-Amerikai kinézetű volt, érdekes emberek lehetnek, meg a kultúrájuk. Csak félnék, hogy hogy fogadnak be bárhol a világban, ahol nagyon eltérően nézek ki a hagyományos emberekhez képest.

2016. márc. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy picivel ugyan, de Argentina fejlettebb. Én, ha tehetném, Uruguayt választanám.


Úgy tűnik,Chile-fan vagy, így javaslom megtekintésremezt a filmet: [link]

2016. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%

Télen ott is hideg van, 3 hetet voltam Santiagoban télen és reggelente jobban fáztam mint itthon. Valahogy más az érzés, sokkal hidegebbnek tűnik. Ráadásul délutánra néha kisütött a nap és 15-20 fok lett, így cipelhettem a kabátomat.

Lehet, hogy a demográfiai adatok ezt mondják, de európai emberként nem éreztem magam komfortosan abban a közegben, azért nem olyan, mintha egy európai nagyvárosban sétálnál.

A rendőrök egyébként tényleg nagyon menők, mikor meglátod őket biztonságérzeted lesz, nem görcsbe rándul a gyomrod mint amikor magyar rendőrt látsz. És tényleg legendásak arról, hogy nem lehet őket megvesztegetni.

2019. szept. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!