Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestiek! Titeket is...

Budapestiek! Titeket is meglopott már a Posta?

Figyelt kérdés

Sok panaszt olvasni róluk fórumokon, és a saját bőrünkön is megtapasztaltuk. Ingyenes termékminták nem jöttek meg, stb.

Most azonban elképesztőt alakítottak: elsőbbségi levél>borítékban egy személyes levél és 14ezer forint. A levél megérkezett, de a pénz nem! Kilopták és visszaragasztottál-úgy ahogy, látszik, hogy már felbontották.

Postára be: nem tudnak mit tenni, mert csak elsőbbségi, nem fog kiderülni ki volt(Pest megyéből Bp.-re, tehát még csak nem is külföldről), FELESLEGES panaszt tennem...tettem, ennek ellenére is. Mi az hogy felesleges? A Magyar Posta meglopott engem, oké, hogy nem volt a levélnek azonosítószáma (nem ajánlva lett feladva, mert a kedves kézbesítőnk SOHA nem kopog/csönget, csak cetlit dob a küszöbre-én pedig betegen aznapra vártam volna a pénzt, nem másnap becaplatni) Ezt kifejtettem a csoportvezetőnek: "hát nem tudok mit tenni, nem fog kiderülni, tudja, hány ember keze alatt ment át? Megtéríteni a kárt? Nem volt rajta biztosítás így nem fogjuk!"----"De hisz a MP keze alatt ment át a levelem, ahogy Ön is elmondta-tehát Önök loptak meg, ha kell több tanúval is tudom igazolni!"---"Az mindegy."

Ismerősöm javaslatára beugrottam hazafelé a jardra, ahol mondta az úriember, hogy ők aztán végképp nem tudnak ezzel mit csinálni.


Itt a GYIK-on vannak sorstársaim? Mi a ti sztoritok? Mit tehetnénk?



2016. márc. 18. 10:53
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ja, a dolog külön szépsége: a borítékon nem látszódott, hogy pénz van benne, direkt úgy adták fel, hogy több összehajtott papír közé.....Ezek szerint minden levelet felbontanak?!
2016. márc. 18. 10:55
 2/25 anonim ***** válasza:
72%

NORMÁLIS EMBER nem küld pénzt borítékban!!

A XXI. században meg már végképp nem.

Utalja, csekken küldi stb...

Ha a bankszámládra utalják, 3 órán belül rajta van és már használhatod is a bankkártyádat.


Bosszantó a számodra, de nincsen igazad, hiába szidod a postát, mert saját magatoknak okoztátok a kárt.

Kockáztattatok, és nem jött be.

2016. márc. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
a Posta szabályzatában benne van, hogy ne adjunk fel pénzt borítékban..
2016. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%

Biztos az összeg is bosszanto, de sztem azon van fökent felhaborodva a kerdezö, hogy a postan felbontottak a levelet, mindegy is, hogy mit vettek ki belöle.

Szerencsere velem meg nem törtent ilyen, de azt en is nagyon utalom, hogy a postas meg csak nem is csenget, hanem csak bedobja a cetlit, hogy jött ajanlott levelem, pedig egesz nap otthon vagyok.

2016. márc. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%
Sajnálom, de nem tudok együtt érezni veled én sem... Nem is értem, hogy jutott eszetekbe pénzt feladni borítékban.
2016. márc. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

Én nem tudok róla, hogy megloptak volna, ha mégis akkor mindent vittek, én nem kaptam semmit az ingyenes termékből...

Levelezéseimet elektronikus úton folytatom, szóval szerintem nem loptak meg eddig...nem volt mit, ha csak nem az ingyenes reklám cuccokat, de abból is kaptam 2-3-at életemben...

Pénzügyeimet személyesen vagy utalással intézem, nem küldenék postán keresztül pénzt ilyen módon...

Szerintem te futhatsz a pénzed után, nem fogod megkapni, de próbálkozni lehet...sajnos ez amolyan tanulópénz lesz számotokra...


23F

2016. márc. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
A 3.-ban írt miatt erre nincs jogorvoslat, mert nem szabad pénzt borítékban küldeni. Ez tanulópénz, sajnos. Sajnálom, de ez van.
2016. márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

Lehet lepontozni, de akkor is az a véleményem, hogy ti voltatok a buták.

Ki küld ma pénzt borítékban?

És ha már abban küldi, akkor egyszerű elsőbbségi levélként?

Minimum egy ajánlott, értékbiztosított küldeményként küldeném végső esetben, de az alap az utalás, vagy a csekkes küldés.

Ilyen erővel akkor most a postás is kiírhatna ide egy kérdést, hogy "titeket is próbált már meg ügyfél kamu dumával lehúzni?".

Mi bizonyítja, hogy volt benne pénz? Tanúk? Ugyan már! Ha ennyi elég lenne, a fél ország ebből élne: ketten - hárman összeállnak tanúnak, és egyik nap az egyiknek, másik nap a másiknak "tűnik el a pénze",a Posta meg szépen eltartja őket.


Ráadásul, józan paraszti ésszel: ha még csak nem is ajánlott küldemény volt, ami nyomon követhető, akkor a postás egyszerűen lehúzza a WC-n a borítékot és a levelet, miután kiszedte a pénzt, nem bajlódik még a kézbesítéssel, meg visszaragasztással. Aztán bizonyítsd be, hogy nem dobta be a postaládádba, vagy hogy azt nem szomszéd gyerek piszkálta ki.

2016. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%

Rendszeresen, legalább 5-6 éve kapok és küldök postai küldeményeket, olyan havi 15 -20 darabos nagyságrendben. E-bayról, Aliexpressről rendszeresen vásárolok, hazai apróhirdetési oldalakon adok- veszek.

Volt, hogy 150 000 Ft-os karórát küldtek csomagban, külföldről. Küldtem arany medált, műszaki cikket, értékes bélyegsort, stb. Soha, semmi sem tünt el, egyszer sem vettem észre, hogy felbontották volna a küldeményt.

Az öcsém egy nagy számítástechnikai cég márkaszervizében dolgozik. Rendszeresen adnak fel vidéki partnereiknek irodai nyomtatókhoz tartozó kellékanyagot, ha nincs arrafelé kiszállásos javítási munka, mert olcsóbb, mint egy autóval egy embernek csak ezért leutazni mondjuk Szentgotthárdra és vissza. Ezek a küldemények rendre 50 000 Ft, vagy afeletti értékűek. Még egyszer sem fordúlt elő, hogy a címzett ne kapta volna meg.

2016. márc. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
31%

engem is le lehet pontozni, de...

1. aki a mai vilagban penzt kuld boritekba, az meg is erdemli

2. tanut erre te sose fogsz szerezni az biztos, es meg orulj, hogy nem a posta perel be ragalmazasert, mert az uzletszabalyzatukba benne van, hogy penzt tilos igy kuldeni, ergo felelosseget nem vallal erte

3. tanulopenz volt a szamodra, mint ahogy tanulopenz az is, amikor a postastol nyulnak le 10-20ezer forintot, mert a kedves ugyfel esetleg nem szol, ha tobb visszajarot kapott... nyeld le a bekat es okulj belole, nekem is ezt mondtak, amikor penztari hianyom volt a nap vegen...

2016. márc. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!