Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestiek! Szeretitek a...

Budapestiek! Szeretitek a várost vagy sem? Hova jártok szabadidőtökben?

Figyelt kérdés

Szeretitek Budapestet? Pontosan mit szerettek vagy mit utáltok a városban?

Milyen pesti helyeket szoktatok felkeresni a szabadidőtökben?

Gondolkoztok rajta,hogy inkább más városba költöztök el?

Mennyire élhető a város?



2015. okt. 24. 15:51
 1/9 anonim válasza:
100%

Viszonylag élhető megyeszékhelyről költöztem fel (IT Terület, muszáj volt).

Pro: -Kilépek a lakásból és 2perc múlva jön egy metró, nem kell menetrendet nézni, nem kell várni.

-Ehhez tartozik az éjszakai közlekedés, gondolom ha fiatal vagy, eljársz szórakozni ilyen területen verhetetlen a város.

-Sok munkalehetőség, sok látnivaló, sok szolgáltatás.



Kontra: -Szolgáltatások árai

-Sok az ember, nekem ez túl sok, nagy a mocsok sok helyen

-Felszínes emberi kapcsolatok, aki élt már itt tudja miről beszélek.

-Egyedül lakni megfizethetetlen

2015. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok BP-i,de sokat járok fel vidékről. Dolgoztam is Pesten,barátnőm is bent lakott.


Én is azt emelném ki leginkább amit első válaszadó mondott, a közlekedés, ha le is késed a metrót,buszt,villamost 5-10 perc múlva jön a következő.Szórakozás szempontjából is jó,rengeteg szórakozó hely van és van éjszakai járat. Ahol én lakok város ott 22:45 körül megy az utolsó HÉV Pestre, Pestről pedig 23:57kor, ha ezt nem érem el,akkor a következő már csak hajnal 3-4 óra vhánykor jön.

Este sem kell félni,mert sokan vannak az utcákon.


Ami nekem nagyon hátránya,hogy koszos,büdös. 8. kerületbe jártam dolgozni és borzasztó szagok voltak,húgy és szar szag. Szemét. Büdös alkoholista emberek.

Akkor albérlet árak nagyon magasak,szóval aki fel akar költözni annak vagy legyen sok a fizetése vagy költözzön össze más emberekkel,hogy ne legyen drága.

2015. okt. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit szeretek:

- Közlekedés, bárhonnan bárhova el lehet jutni (legalábbis belvároson belül). Nagyobb távlatokban is elérhetőek más városok.

- Éjszakai élet, bármikor beülhetünk egy jó sörre, vagy szórakozhatunk, és utána hazavisz a busz is.

- Mindig van a közelben egy bolt, vagy nagyobb áruház amit elérhetek.

- Rengeteg látnivaló van, és sokfelé lehet menni pihenni.

- Munkalehetőség.


Amit nem szeretek:

- Rengeteg ember, a belvárosban, a buszon, a metrón, ezért szerettem korán járni melózni, meg este sétálni mikor viszonylag kevesen vannak.

- Magas albérlet árak.

- Külsőbb részei nehezen elérhetőek, és sok részük lepukkant.


Összességében úgy vagyok, hogy pl egy nagyobb megyeszékhelyen is eléggé van élet a belvárosban. Meg néha hiányzik a "falusi" élet csendessége, a nagy udvar, meg hogy egyedül végig tudsz menni az utcán főleg este.

2015. okt. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

3-as na az nekem is!!!


Közlekedés szempontjából én is jónak tartom, ha akar az ember ezerfelé elmehet szórakozni, viszont nekem is zsúfolt, sok az ember, tényleg büdös van és nem biztonságos. Míg vidéken simán kimehetsz sötétben az utcára egyedül, itt még világosban is oda kell figyelni..


14 évig éltem falun, aztán költöztünk.. :-) 21L

2015. okt. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én Miskolcon élek és most hirtelen olyan kedvem támadt néhány napot Pesten tölteni.

Persze gondolom nekem más mivel én azalatt a pár nap alatt jobbára a jó dolgokat látom.

Itt a városomban is van bulizó negyed és estefele a sétálóutcán sokszor egyedül sétálhatsz vagy a barátokkal.

Pesten az vonzz,hogy nagyobb város,több lehetőséggel,de gondolom ezekbe is bele lehet fásulni egy idő után.

Azért is költöznek ki sokan az agglomerációba.

2015. okt. 24. 23:23
 6/9 zgyzgy ***** válasza:
100%

Pest 20 évesen buli, 30 után kezdesz menekülni.


Nem mindegy, hogy Pest vagy Buda.

Ég és föld...

2015. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én szeretem Budapestet.

Pesten lakom. Tősgyökeres pesti vagyok.

Szeretem:

- közlekedés: Szinte bármikor, bárhova eljuthatok, nem kell figyelni, hogyha lekésem a buszt a következő csak 40 perc múlva megy. Bár vannak késések, járatkimaradások, pótlóbuszok stb. még így is nagyon hasznos! Az éjszakai közlekedés külön előny.

- pörgés: Mindig van mit csinálni. Ha nincs senki aki ráér, akkor is elindulhatsz és tudsz ismerkedni. Fiatalokra ez nagyon igaz.

- lehetőségek: Rengeteg a bár/kocsma, barátaimmal csatangolunk és a körúton és szinte 10 méterenként megakad egy pubon a szemünk ahová beülhetünk. Rengeteg a szórakozóhely, fiatalok körében a legismertebbek: Play, Rio, PRLMNT, Kraft, Morisson's, Up stb. Sokkal több a munkahely, bár itt is nehéz jó állást találni. Sok bolt van, kb. minden második sarkon van egy kis bolt, és nagyobb áruházláncokkal is tele van Budapest. Elég sok étterem, gyors étterem van, nem kell, hogy legyen nálad étel, ital, nem kell cipelni, mert jó eséllyel ha megéhezel 10 percen belül beleakadsz egy kajáldába.

- Margit-sziget: Egy "kis" zöld terület a város szívében, ahova bármikor kimehetsz ha kikapcsolódásra vágysz. Nekem ez is elég, tősgyökeres pestiként a vidéki életről maximum könyvben találkoztam. Így az emberek felszínesség se tűnik fel.

- segítség: Most ezen vitatkozhatunk, de nekem úgy tűnik, hogy nagyon sok ember segít, ha megkérdezed mert eltévedsz, biztos akad valaki aki szívesen elmagyarázza, hogy hol vagy. Ha komolyabb bajban vagy, mondjuk nincs nálad pénz, se telefon és muszáj valakit felhívnod, már kevesebb jótevőre számíthatsz, de ez is inkább a félelem miatt van. (rablások stb.) Ha egy nővel kötözködik valaki általában nem mennek oda, amíg idegesítőből nem vált a helyzet veszélyessé, de akkor általában ott terem egy-két férfi.

Nem szeretem (bár ezek nélkül nem lenne Budapest olyan, amilyen):

- kieső részek közlekedése: Külső kerületekben van, hogy a lakásodhoz legközelebbi busz is minimum 15perc sétára van.

- kosz, mocsok, bomladozó épületek

- csövesek, bűz, kéregetők:(Tudom, van aki nem tehet a helyzetéről, de azért valljuk be, hogy nem szép látvány. Hozzáteszem én is sajnálom őket, és néha még segítek is, bár most egyre kevésbé vagyok olyan helyzetben, hogy ezt megtehessem.

- állandó rohanás: Ha valamilyen csoda folytán van időd, és sétálsz a belvárosban, nézelődsz, elmész a látnivalókhoz, azt veszed észre hogy mindenki lökdösődik, tolakszik, rohan. Ha valaki egy megállót akar menni a 4-es 6-ossal még az is feltolakszik a tömött villamosra. Megjegyzem 2-3 percenkét jár.

- félelem, atrocitások: Nem nagyon kell mesélnem, telefon, ékszer, pénztárca rejtélyes eltűnése, zsebtolvajok, rablók, részeg kötekedők, tinédzser kötekedők, nemi erőszakolók, drogosok, tömegverekedések. Ezek szép számmal vannak. Úgy gondolom nem csak Budapesten. Az egyetlen előnye a városnak, hogy nagyon sok ember járkál éjszaka is az utcán, így azért ha nem a mellékutcákban sétálsz nagy eséllyel lesz valaki, akihez rohanhatsz.

- közösség: Lehet, hogy egy helyen tanulsz/dolgozol 10-20-30 emberrel, de valószínűleg a 80%-a olyan messze lakik, hogy évi 1-2 programnál többet, nem fogtok együtt szervezni.

- figyelem: Mindig észnél kell lenni, lehetsz részeg vagy lazulhatsz a haverokkal de mindig tudnod kell, hogy ha baj van merre fuss, kihez mehetsz be (közeli barátok, éttermek). A lökdösődés, tolakodás miatt figyelni kell, hogy ne állj a biztonsági sávon belül a metrónál, villamosnál. A jelző hang megszólalása után a le- és felszállás balesetveszélyes. És még rengeteg ilyen példát írhatnék. Minél több ember zsúfolódik össze egy kisebb helyre, annál jobban kell figyelni, mert nagyobb a balesetek kockázata.

- ár: Magas árak, pl: lakás, albérlet, egyedül lakni nagyon drága, szinte megengedhetetlen, főleg ha albérlet, de egy kis pozitívum, emiatt gyorsan találhatsz lakótársakat, akikkel életre szóló barátságokat köthetsz.


Biztos van, amit kihagytam, ha van kérdésed nyugodtan írj akár privátot is. Én imádom a várost, örülök, hogy itt élhetek, annak ellenére, hogy biztos vagyok benne, hogy ezer meg ezer jobb és élhetőbb hely van. Budapest szabadsága fogott meg, a pörgés, az élet, a programok, hogy hajnalban a buliból hazafelé tartók és a munkába igyekvők is tökéletesen megférnek egymás mellett. Ez a város mindenkit befogad. :)

Ui:. Nem akarok elköltözni, de lehet, hogy nemsokára külföldön fogok kikötni. Ki tudja? :D A város teljes mértékben élhető. Az egész írás a saját véleményem alapján történt, remélem nem bántok meg vele senkit, bár biztos lesz aki nem ért velem egyet.

2015. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30 után kezdenék menekülni, csak még nem tudok... :) :O
2015. okt. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én még csak fél éve élek itt,előtte vidéki megyeszékhelyen éltem, aminek majdnem ugyanazok a hátrányai megvoltak, előnyök meg alig.


Eddigi tapasztalataim alapján ami tetszik:


- A legfontosabb a munkahelyek. Kétszer annyit keresek, mint vidéken, és ha kellene, 1 hónapon belül találnék más állást, ráadásul itt én válogathatok, vidéken örültem, ha volt valami.

- Közlekedés. Még a külvárosokban is egészen jó, és a havi 9500 Ft nagyon nem sok érte, ahhoz képest, hogy bárhová könnyedén eljuthatok. Nem kell autót tartanom, mert hétvégén is gyorsan eljutok vonattal vidékre bárhová, anno vidékről vidékre ezzel sokat szívtam.

- Vannak számomra megfelelő szórakozási lehetőségek, nem csak tucctucc bulik vannak, hanem széles a koncert választék, nem csak késdobálók és sznob kocsmák vannak, hanem vannak olcsó és kulturált helyek, stb, stb.

- Olyan helyen lakhatok, ahol 15 perc a munkahelyem, fél óra a belváros, éjszaka haza csak 20 perc, mert van 15 percenként éjszakai busz, emellett mellettünk itt van egy erdős, ligetes terület, ahol futni, bicajozni, sétálni lehet, a Dunában meg evezni. Ezzel együtt 1 óra alatt a Pilisben is ott vagyok hétvégén, pedig a város másik végében van.

- Sokkal személytelenebb minden, ami nálam nagy előny, mert nem szeretem, mikor idegenek vagy felületes ismerősök bele akarnak mászni az életembe. A buszon az emberek nem figyelik állandóan egymást.


Hátrányok:

- Állandó húgyszag mindenütt az utcán, aluljárókban.

- Túl nagy autóforgalom.

- Vannak helyek, ahol éjszaka nem ajánlott mászkálni.

- Olyan, hogy esővíz elvezetés, gyakorlatilag nem létezik, már kis esők után is mindenütt hatalmas tócsák vannak, aztán a villamosok hamar megadják magukat ha kicsit több esik.

2015. okt. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!