Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak a szomszédommal?

Mit csináljak a szomszédommal?

Figyelt kérdés

Felettem lakó szomszédom ( 50-es nő) skizofrén.Állandó jelleggel magában kiabál és bútorokat tologat.Rettenetesen lehallatszik , mindezt olyan hangosan,hogy nem tudunk tőle aludni.( 3 gyerekünk van).Ma is hajnal fél 5-kor kezdte a műsort.De volt olyan ,hogy éjféltől 3-ig majd kis szünet és reggelig folytatta.Napközben általában csend van, mert csavarog a városban. Van egy testvére ,őt szoktam felhívni, hogy csináljon valamit, de azon kívül idejön megnézi, nem nagyon csinál semmit.(félnek tőle, mert agresszív). Valószínű nem szedi a gyógyszereit, háziorvosa nincs.

Ezeket próbáltam, de semmi sem történt : bejelentettem az önkormányzaton,családsegítőnél,pszichiátrián,ügyeletes orvost hívtam,voltam ügyvédnél,aki azt tanácsolta költözzünk el, mert sajnos ott tartunk hogy egy ilyen betegnek több joga van mint egy egészségesnek. már csak a rendőrségi feljelentés maradt ki .

Ez már 8 éve tart kisebb nagyobb megszakításokkal.

Van valami ( törvényes ) megoldás erre ? Minden tanácsot meghallgatok.



2016. máj. 10. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért azzal nem lehet lezárni a dolgot, amit írtál. Mi volt a hivatalos válasz a felkeresett szervektől? A bejelentésről mi volt a határozat? "Több joga van", ilyen határozat nem létezik.

Ügyeletes, pszichiáter, családsegítő, ezeket nem is értem, abszolút nincs hatáskörük az ügyben, hacsak nem neked kell személyesen.

A jegyzőhöz kell menni félfogadási időben, de csak akkor, ha már van legalább határozat a nő együttműködési hiányáról, tanú arról, hogy szóltatok neki és ténylegesen zaj van éjjel. A rendőrség akkor kell, ha meg akarod szakítani a zajt az adott pillanatban (csengetnek és figyelmeztetik), de nem köteles ajtót sem nyitni, tehát önmagában haszontalan. Birtokvédelmi eljárás kell a jegyzőtől, de ne feledd, hogy ez kétélű fegyver egy háromgyerekes család esetében, ahol bizony a gyerek is zajonghat éjszaka és máris jön a feljelentő hadjárat.

Az utolsó kérdés az, hogy miért tűrtétek 8 évig? Ennyi idő alatt már rég megbolondult volna az ember, ha állandóan zaj van fent. A másik fél álláspontja se lenne rossz, lefogadom hogy neki is meglenne a saját verziója.

2016. máj. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Határozat az volt, hogy fejezze be amit csinál, mert zavarja a szomszédokat.Amíg nem tudtam , hogy van testvére addig nem tudtam, hogy kihez forduljak, de mindegyik helyen azt mondták, hogy nem tudnak segíteni.Most annyit tudok tenni , hogy felhívom, kijön ,ordítanak egy sort ,aztán a nő elmegy és járja a várost.A gyerekeim nem zajonganak éjszaka az biztos :)

Azért tűrtem 8 évig, mert időszakosan csinálja, ha a testvére tud rá hatni akkor elmegy dokihoz és újból szedi a gyógyszereit és akkor hónapokig csend van, aztán egyszer csak úgy érzi, hogy ő már meggyógyult és abbahagyja a szedését na akkor szokott beindulni, jobb szó nincs rá hümmögni de olyan hangosan, hogy lehallatszik.

Neki nincs saját verziója , mert olyan állapotba van mentálisan.Csak egy példa: kinn volt az ügyeletes orvos ( mert már olyan hangos volt, hogy az emeleten lakó se bírta ).Mikor elment közölte velünk, hogy csak arra volt kíváncsi a doki van e uborka a spájzban.......

Ha szólunk neki, agresszívan visszatámad.

Magát el tudja látni, de a világról komoly tévképzetei vannak.

Testvére is fél tőle.

2016. máj. 10. 09:46
 3/4 anonim ***** válasza:

"Határozat az volt, hogy fejezze be amit csinál"

Na ezt a határozatot kell elővenni és addig dugdosni a hatóság orra alá, amíg beindul a gépezet. A figyelmeztetés után már kismértékű bírság szokott jönni, a mértéke pedig emelkedik, ha nincs változás. Ha továbbra sincs, akkor már komolyabbra fordul az ügy.

2016. máj. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Elég szerencsétlenek lehettek ha ezt 8 éve türitek.

Aztán meg itt kérdezed hogy mit tegyél.

Hallgasd még 8 évig.

2016. máj. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!