Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hol laknátok szívesebben?...

Hol laknátok szívesebben? Budapesten, vagy Zürichben?

Figyelt kérdés
Megindokolnátok a választásotokat néhány szóban/mondatban?

2016. júl. 12. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Csak ez a két választási lehetőség van? Mert én egyikbe se.
2016. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Svájc mert ott könnyebb boldogulni és más világ. De mivel Svájc nem annyira befogadó (meg is értem őket mert a történelmük és kultúrájuk más) így marad Budapest.
2016. júl. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Én is svajcban lakom (Genftol ) nem messze.

Igaz 6 éve utazgattam Magyarorszag-svajc) 4 éve élek itt,de nekem màr ez számít a hazàmnam.

Itt több és jobb lehetőség van. Pl munka.h. Egy nap alatt találtam munkát igaz (baby sitter vagyok) nem keresek annyit mint a férjem de kiegészítőként nagyon is elég heti 2-3 max 4 napot dolgozók. 14:30 már végzek, és jó választás többet keresek mint aki itthol Diplomáciával dolgozik 10,12 órában.

Nekem a fő szempont az a megélhetési lehetőség!

Otthon sajnos mindenhol csak a panasz, nincs pénz, munka lehetőség sincs, csak a szegénység.

És azért bevallom 28 éves nő vagyok, de pl egyedül Budapeten félve maszkalok. Mert annyira szegénység van hogy fényes nappal egymást rabolják az emberek.


Semmi pozitív dolog nincs,ami miatt azt mondjam neked, hogy Maradj Budapesten!!


Bár ez függ attól is hogy egyedülálló vagy e??

Mert nyilván ha férjem lett volna itthol vagy gyerek, akkor nincs az a pénz amiért én távol lennék a családomtol.


Szülők : amikor felnő az ember és negcsaladosodik akkor igenis el kell engedni a szülők kezét , és felnőtt önálló életét élni. Látogatni esetleg támogatni lehet a távolból is.


Tancsom: ha fiatal egyedülálló vagy akkor próbáld még itt kulfodon az élete, ha nem megy akkor haza mész , mert természetesen egyedül itt sem fényes az élet, főleg a magány.... barát ismeretség nélkül nehéz minden.

De legalább ha kipróbálnod akkor soha nem fogod megbánni hogy mégsem próbáltad.

Mindent pozitívan..lehet neked is jobb lesz itt.

2016. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocsi néha elir a telom, vissza olvasva elég tré pár szó.

Bocsi remélem a lényeget azért érted.

2016. júl. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Hát elég szomorú, hogy a "megélhetés" meg a 14:30-kor végzek, meg a heti 3 napot dolgozok miatt megtagadod a szülőhazádat. És Zürichben is simán kirabolhatnak fényes nappal. Mint minden olyan helyen ahol a multikulturalizmus jelen van. Jártam ott és európai embert nem sokat láttam.
2016. júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Ne haragudj de ebben mi a szomorú ??

Dolgoztam itthol Magyarban.is. És 2munka.h.kellet ahhoz hogy megtudják élni , tudod mit? Na ez a szomorú .

És nem az hogy a akinek van lehetősége elmegy kulfodre és dolgozik és nem beszélve a munka minőségéről mert itt nem hajtják kő belőled a s@zart illetve mégis fizetik és ha szólni mersz akkor kirúgnak és lehet egy évig is munkanélküli leszel, na akkor mit ad az a dràga szép hazàm??


"Hát elég szomorú, hogy a "megélhetés" meg a 14:30-kor végzek, meg a heti 3 napot dolgozok miatt megtagadod a szülőhazáda"

2016. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

Attól még tartom amit mondtam. Oké, ez igaz, itthon (mivel egy szegény országról beszélünk) nehezebben mennek a dolgok, de szerintem ez nem ok arra, hogy kijelentsd, hogy nekem már Svájc a hazám, mert itt jobb. Rendben, aláírom hogy jobb. De azért mégiscsak a magyar állam taníttatott téged, mégis csak a magyar állam volt az ahol te lehetőséget kaptál arra, hogy felnőhess. Egy olyan országban ahol nincs háború, járvány, katasztrófa, éhezés.


És itt is sokkal könnyebben mennének a dolgok, ha nem vették el volna az ország 2/3-át annak minden gazdasági potenciáljával, ha nem söpört volna át az országon az emberiség történetének legkegyetlenebb háborúja és azt nem követte volna egy 40 éves megszállás. Ha Svájcot is lerombolta volna a német meg az orosz hadsereg és meg is szállták volna 40 évig, ott sem lenne sokkal jobb.


Igen a kényelem. A te példád is mutatja, hogy a kényelemért ha kell bármit feladunk. Még az identitásunkat is.

2016. júl. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!