Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kecskeméten, Budapesten vagy...

Kecskeméten, Budapesten vagy Miskolcon laknál szívesebben? Miért? Melyik helynek mik a negatívumai és pozitívumai?

Figyelt kérdés
Várom a véleményeket. :)

2012. júl. 12. 17:43
 1/5 anonim válasza:

Budapest, mert itt minden van. Ha akarod, nyüzsi, ha nem, akkor nyugi a lakhelyed.

Munkalehetőség, tanulási lehetőség is sokkal jobb.

2012. júl. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Sosem szerettem igazán Pestet, nem akartam itt élni, most mégis itt vagyok. Néha szeretem, néha nem. Miskolcot élhetőbbnek tartom a kisvárosi hangulata miatt.



Pest Negatívumai:

- maga a város koszos

- nem védik a környezetet (hiába van sok szelektív hulladékgyűjtő, mellé dobálják és az utca tele van szeméttel

- az állatkínzók nagy része itt él (több emeletes lakásokban tartanak kisebb és nagyobb méretű kutyákat) Ráadásul az utcán nem szedik össze az ebürüléket

- Az emberek el vannak lustulva (inkább be ül az autóba, mint hogy BKV-ra szálljon),

- mindenki csak magával foglalkozik, könyököl, a maga hasznát hajtja, = Egyáltalán NEM SEGÍTŐKÉSZEK, sőt érzéketlenek

- Szórják a pénzt (Mivel nem tudnak kimenni a kertbe kapálni, így azzal foglalják le magukat, hogy bemennek a plázákba és összevásárolnak mindenfélét) Nincs bennük mértékletesség. (Vasárnap délben tömve vannak a gyorséttermek)

- Már nem divat átadni a helyet a villamoson

- A közbiztonság közepes

- Az emberek érdektelenek

- néha úgy érzem, mintha az itt élők másik bolygóról jöttek volna, de minimum egy másik országból...

és még lehetne sorolni


Viszont, ha itt élsz minderre lehetőséged van:


(Pozitívumok)


- Megláthatod Budapest gyönyörű oldalát, amit a külföldiek csodálnak (Csak nyitva kell tartanod a szemed és akarnod kell látni a csodát)

- a kulturális - szórakozási lehetőségek (színházak, mozik, múzeumok, koncertek, szórakozóhelyek)

- kirándulási és sportolási lehetőségek

- szép helyek

- gyors közlekedés

- nagyobb lehetőségek munka, társasági élet, tanulás terén

- pezsgő életvitel

2012. júl. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Miskolc élhetőbb kisváros? Pedig annyian szidják, szinte csak negatívumokat hallani róla...
2012. júl. 12. 23:19
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

Kecskemét egyértelműen.

Miskolc putritelep,Pest túlzsúfolt.


Úgy irom ezt hogy perpill miskolci vagyok,és költözőben kecskemétre.

Pesten nem laktam még,de nem is fogok,nekem túl tömött.

2012. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Pest túl nyüzsi, sok ember, mindenki fut-rohan, és képes letaposni a lábadat, ha arról a pár cm2-ről nem viszed arrébb időben.

Miskolcon őszintén egyszer voltam, valamikor sulival átutaztunk rajta (mentünk Miskolc-Tapolcára), túl füstös, szmog, stb. Nem kívánkozok oda.

Kecskeméten szerintem minden megvan ami kell, ahhoz hogy az ember jól érezze magát. Én oda szívesen költöznék.

2012. júl. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!