Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Sos Mit tehetek? Csak nekik...

Sankarea kérdése:

Sos Mit tehetek? Csak nekik vannak jogaik?

Figyelt kérdés

A múltkor már kitettem a kérdést hogy mi a helyzet társasházi közös udvarban.volt egy Beagle kutyánk aki udvarhoz szokott nem maradhatott mert két hárpia vén öregasszony el vitette velünk hogy itt nem lehet kutyát tartani. El vittük apámhoz mert nem akartuk hogy benn nyomorogjon.viszont van 2 kiscica akiket a 10 hónapos kisfiam miatt ki tettünk az udvarra az alomhoz akart mindig , meg benn nem tudtak annyit szaladgálni mint kinn tudnának.na már most reggelre a macskák benn voltak mint kiderült a hárpiál bedobták őket az ablakon ami nyitva volt. Majd párom kirakta őket ezek megint be rakták őket. Én aludtam nem tudtam miért vannak benn ezért újra ki raktam őket. dörömbölt az egyik az ablakon hogy feljelent az önkormányzatnál 2 4 hós kiscica miatt :( akik semmi rosszat nem csináltak .az egyiknek van egy 13 éves macskája az UDVARON amit megjegyzésem alá vettem akkor ő azt mondta az benti macska.a párom nagy zsák szemetet rakott a kukába azt is meg jegyezte az egyik hogy túl nehéz nem lehet ki húzni a kukát pelenka volt csak benne -.- (mi köze a mi szemetünkhöz?)kukkolnak minket. mindenbe bele szólnak már ki sem merek lassan lépni az ajtón. Legközelebb a kisfiam miatt kötnek belénk? Ők itt laknak 20 éve amibe mi vagyunk önkormányzati lakás.a padlás is közös lenne dejogunk nincs az egyegyiknek van csakkulcsa hozzá ha akarunk valamit kérjük el tőle ez így nevetséges mióta itt vagyunk ellenségesek.segitsetek van valami jogunk egyáltalán?

Egy kétségbe esett kutya és cica szerető anyuka



2016. júl. 18. 11:58
1 2
 1/12 Inessential ***** válasza:
100%

Hogyne lennének jogaitok...


Egyébként padláskulcs...egyszer, ha elkéritek, akkor másoltassátok szépen le, aztán nektek is lesz kulcsotok.


A macskák meg nem az övéi, hogy eldöntse, hogy hol kell lenniük. Nem okoznak kárt, és a szomszéd nem is nyúlkálhat be csak úgy más ablakán, szóval erről el kéne beszélgetni vele.


Mégis milyen okkal jelentene fel a 2 4 hónapos kiscica miatt? Talán hogy az udvaron vannak, vagy azért, mert nem lehetne állatot tartani?

2016. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tájékozódj a társasház házirendjéből,annak ki kell térnie az állattartás rendjére.
2016. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Na várjunk. Kicsit ledöbbentem...

Titeket most tényleg 2 öregasszony tart rettegésben? Mi lesz a következő? Majd a fika eszi az óvodásokat?:D

2016. júl. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
tényleg döbbenet milyen életképtelen emberek vannak
2016. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem tart rettegésben csak nem akarok vitatkozni velük elvégre itt élünk egy darabig.a hirdetésben "kisállat hozható" szerepelt de a két hölgyemény mindig azt mondja nem lehet se kutya se macska. Mégis az ő macskája ott "tanyázik" az udvaron
2016. júl. 18. 12:31
 6/12 anonim ***** válasza:
A kulcs miatt lehet szólni a közös képviselőnek. Nem tudom,benne van-e az önkormányzat helyi állattartási rendeletében a macskatartás (honlapon hatályos rendeletek közt van fent), nézz utána. Az önkorminál 2 macska miatt kb.körberöhögik őket.
2016. júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szépen fogjad meg a 13 éves macskáját és dobjad be neki az ablakon, ezt ismételd el egészen addig, amíg meg nem unja és akkor majd talán békén hagy.
2016. júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat

megpróbálom megbeszélni velük normálisan bár nem sok esélyt látok rá.

2016. júl. 18. 12:43
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyetek mar ennyire eletkeptelenek, kedves kerdezo! Tudod, aki hagyja, h pofatlanok legyenek vele mas emberek, akkor azzal pofatlanok is lesznek. Tajekozodjatok eleoszor, nezz utana a tarsashazi torvenyben, meg a Ptk-ban, h mi az a kozos tulajdon es kinek mennyi joga van hozza. Elarulom, h ha tarsashazban laktok, akkor a tulajdoni hanyad aranyaban vannak jogaitok a kozos tulajdont illetoen. Tehat ha pl ti nagyobb lakasban laktok, mint a 2 venasszony, akkor az udvar nagyobb hanyadahoz van jogotok...ugyanigy a padlashoz is kellene kulcsot kapnotok. Ha a 2 venasszony nem engedi, akkor a kozos kepviselohoz kell fordulni es panaszt tenni. Az igaz, h van beleszolasuk abba, h allat lehet-e az udvaron, hiszen az ovek is. Ha nem mennek bele, akkor nem sokat tehettek. Viszont, ha ilyeneket cisnalnak, h a cicat bedobjak az ablakon, akkor ti is csinalhatjatok ezt az o macskajaval, ha az udvaron van. Ismerem az ilyen venasszony-tipusokat. Csak egyszer kell jol eligazitani, utana befogja a szajat, hidd el.
2016. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen igazad van, bár azért a macskát én nem dobom be az ablakon nekem ő nem ártott :) itt az a mániájuk hogy nem lehet állatot tartani ok elfogadtuk a kutyát el is vittük, de ha neki kinn lehet a macskája az udvaron akkor a miénk miért nem? Ilyenkor mit lehet tenni? Nekik mindent szabad nekünk nem? Csak azért mert nekik saját tulajdonú a házuk mi meg csak béreljük?
2016. júl. 18. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!