Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki lehet tiltatni valakit egy...

Ki lehet tiltatni valakit egy településről?

Figyelt kérdés

Van egy ember aki kezdi más lakosok tűréshatárait átlépni.Már ki van tiltva a rendezvényekről,de még a kocsmákból is a viselkedése miatt.Egy bunkó alpári ember,aki nem mellesleg részegen elkötötte egy ismerősöm motorját és össze is törte.Ki fizette.De ez már tényleg sok.Nem lehet kimenni az utcára anélkül hogy ne idegesítene halálra valakit.A jogosítványát meg ugye ittas vezetésért már elvették.Ez a fickó olyan hogy ma például fűnyíróval akarta összeszedni a lehullott faleveleket...Azon csodálkozil mindenki hogy miért nem kapott még alkohol mérgezést.Éppen hogy csak a boltokból nincs még kitiltva,de már ahoz is nagyon közel jár....

Szóval tudnátok segíteni hogyan tüntethetnénk el véglegesen?



2016. okt. 25. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet kitiltani egy településről.
2016. okt. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt sajnálom...Azért köszönöm.
2016. okt. 25. 18:48
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Én is fűnyíróval szedem össze a lehullott leveleket, de én józan vagyok, csak épp nincs lombszívóm...
2016. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen igen, cserépszavazással és túlnyomó többséggel. Persze ez sem jelent végleges megoldást, mert csak ideiglenes száműztetésről van szó.
2016. okt. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Kitiltani valakit egy településről. Ranéztem a naptárra és azon 2016 van írva, nem pedig az, hogy középkor...
2016. okt. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem lehet kitiltani, meg kell próbálni elkerülni.

A fűnyíró egyébként felszedi a faleveleket :)

2016. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ranéztem a naptárra és azon 2016 van írva, nem pedig az, hogy középkor..."


Hát igen, a világ ma már csak enyhén szarabb, mint a középkorban. xD

2016. okt. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

A bíróság alkalmazhatja akitiltást, de szerintem ennek az embernek inkább kényszergyógykezelésre lenne szüksége.

A bíróság kötelezheti kényszerelvonó kúrára is.

JMárjátok végig a jogi fórumokat, sehol se hagyjátok magatokat lerázni, nehoghy már egy vadbarom miatt szívjon egy egész közösség!

2016. okt. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy nem a naptárat kéne nézegetni, hanem a jogtárat, kisgyerekek.

Idézek a hatyálos Büntető Törvénykönyvből:

57. § (1) E törvényben meghatározott esetekben azt, akinek ott tartózkodása a közérdeket veszélyezteti, egy vagy több településről, vagy egy település, illetve az ország meghatározott részéből ki lehet tiltani.

(2) A kitiltás legrövidebb tartama egy év, leghosszabb tartama öt év.

(3) A kitiltás tartama az ítélet jogerőre emelkedésével kezdődik. Ha a kitiltást szabadságvesztés mellett szabják ki, annak tartamába nem számít bele az az idő, amely alatt az elítélt a szabadságvesztést tölti, illetve amíg kivonja magát a szabadságvesztés végrehajtása alól. Ha a feltételes szabadságot nem szüntetik meg, a feltételes szabadságon töltött időt a kitiltás tartamába be kell számítani.

2016. okt. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem ezt írtam #4-esként? (átmeneti száműztetés) Ha már törvényszéki molylepkék vagytok használjátok egy kicsit a szárnyaitokat és ne ragadjatok a földön.


Csak egy kis irónia.

2016. okt. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!