Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valakinek a vezetékneve...

Ha valakinek a vezetékneve egy településről v. tájegységről való származást jelöl (Győri, Zólyomi, Nyitrai, Temesvári, stb. ), akkor elképzelhető, hogy az ősei valóban az adott helyről származnak?

Figyelt kérdés
2013. dec. 7. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2013. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos lehet hogy csak tevékenységet jelöl. Pl az én nevem ősi magyar név és azt jelenti hogy fegyveres.
2013. dec. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ezen már én is sokat gondolkodtam és ha valakitől megkérdeztem ezt, akkor mindenki azt mondta, hogy az semmit nem jelent

de akkor mégis miért ez a neve?

nem hiszem, hogy egy győri ember gondolt egyet és felvette a Temesvári nevet

szerintem azt jelölik ezek a nevek, mást nem tudok elképzelni

2013. dec. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
az ilyen nevek legtobbje magyarositott nev..
2013. dec. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem valószínű. Az már más kérdés, hogy ezt már nem igazán lehet visszakeresni.. :)
2013. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hollófernyiges ***** válasza:

"az ilyen nevek legtobbje magyarositott nev."


Igaz, de csak a nagyobb városokra, amik nem voltak egy család birtokában. A Budai, Temesvári, Pozsonyi jó eséllyel magyarosított, az Olcsvári, Kállai, Jánosi nem feltétlenül.

2013. dec. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Ábrahám, Aczél, Alföldi, Arató, Balázs, Balog(h), Bálint, Barabás, Bárdos, Benedek, Benkő, Béres, Boros, Bródy, Csillag, Deutsch, Éder, Egri, Erdei, Erdős, Erdélyi, Farkas, Fellegi, Fenyő, Földes, Földesi, Földi, Frank(l), Gábor, Galambos, Gáspár, Gerendás, Gerő, Gulyás, Gyarmati, György, Hajdú, Hajós, Halász, Haraszti, Harsányi, Hegedűs, Heller, Herczog, Horn, Horváth, Kalmár, Karsai, Kálmán, Keleti, Kende, Kern, Kertész, Király, Kis(s), Klein, Koltai, Kósa, Kovács, Krausz, Krémer, Kun, Lázár, Léderer, Lendvai, Lévai, Magyar, Mező, Mészáros, Molnár, Müller, Nádas, Nagy, Németh, Novák, Ormos, Oroszlán, Pach, Pelle, Peller, Pető, Pogány, Princz, Radnóti, Rényi, Réti, Révai, Róna, Rózsa, Rubin, Rudas, Salamon, Sándor, Schiffer, Sebes, Seres, Simor, Stahl, Steiner, Stern, Sugár, Szabó, Szerb, Székely, Szilágyi, Tamás, Ungár, Ungvári, Varga, Vágó, Vámos, Várkonyi, Veres/Vörös, Weisz, Walfisch, Wolf, Zentai stb.
2013. dec. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%
Regi magyar nevek..
2013. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Emődön lakom, és van itt 2 gyerek akinek Emődi a vezetkéneve. Múltkor megállított a 2 rendőr és megkérdezték:

-Hol laksz?

-Emőd

-Mi a neved?

-Emődi XYXXY

-Na ne szórakozzál velem :D

2014. máj. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!