Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért tartják a pestieket...

Miért tartják a pestieket bunkónak?

Figyelt kérdés

Nekem Budapest maga a betondzsungel, szó szerint. Már-már eltájékozódom, de volt amikor segítség kellett. Több alkalommal megfordultam ott egyedül, és akárhányszor eltévedtem vagy csak nem voltam biztos a dolgomban - pl hol kell leszállni, mire kell felszállni -, megkérdeztem valakit akit találtam, és nem volt rest segíteni. 18 voltam amikor először voltam a keletiben egyes-egyedül, még az automatás vagy milyen jegyvásárlásban is segített egy srác, mert majdnem elment a vonatom és hosszú volt a sor. Tényleg, két kezemen nem tudom megszámolni. Akárhányszor segítséget kértem, segítettek. Egyetlen egy kivétel volt, de mindenhol vannak bunkók.

Miért mondják a pestiekre, hogy bunkók? Szerintem nem azok, csak városiból faragták őket és szlussz-passz.

21F



2016. dec. 7. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem bunkónak szokták tartani őket, hanem nyápicnak, pl. mert két lépést nem bírnak megtenni gyalog (de hidd el, ha napi szinten annyit ingáznál, mint amennyit Pesten szoktak, te is rászoknál, hogy két utcányi távot is busszal tegyél meg... még olyat is látok, aki tíz percet vár a buszra, aztán megy vele egy megállót :D)


Akik egyébként segítenek neked Pesten, azok nem biztos, hogy pestiek, mert azok ritkán állnak meg, ha segítséget kérsz, inkább elmennek melletted, mintha nem hallották volna. (Ez nem bunkóság miatt van, hanem mert tíz olyanból, aki megállítja őket az utcán, kilencen kéregetnek meg cigit lejmolnak, és egy idő után idegesítő. Ezt megint tapasztalnád, ha Pesten laknál.) Valszeg nem is az "igazi" pestieket állítod meg te se. Egy ismerősömmel beszéltem, hogy az első évben, amíg Pesten lakott, mindig őt találták be az útbaigazítást kérők, most meg már nem, és én is ezt tapasztalom, régen, amikor ritkán jártam Pesten, folyton tőlem kérdeztek mindent a metrók megállóitól a jegykezelő működéséig, külföldiek is, mostanában meg már nem. Lehet, hogy kiül az ember arcára valami megközelíthetetlenség az ezredik lejmoló csöves után, nem tudom..

2016. dec. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szimeon ***** válasza:
25%
Azért, mert Budán lakik az előkelőbb, műveltebb réteg, hozzájuk képest a pestiek - nagy általánosságban - tényleg kevésbé edukáltak.
2016. dec. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező: sokszor tapasztalat (ahogy az 1. irja sokan tényleg nem állnak meg mert sietnek, kéregetéstől tartanak, stb.). Azonban vannak olyanok is akik pusztán irigyek.



Szimeon Te már olyan magaslatokban vagy ott a hegyek tetején, hogy azt sem tudod, hogy a vidékiek a Budapesten élőket összefoglalóan "pesti"nek mondják ? :)

Vagy annyira edukált, hogy be tudd fejezni? Ha nem szóltál volna...

2016. dec. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor csak sikerült jól belefognom, de a másik oldalt is megértem teljesen. Budapesten nem lehet azt bejátszani, mint Kecskeméten; pl.: tudom, hol vannak a tarhálók, ezért a másik utcán vagy környéken vágok át:D

Egyébként igen, a pestiek kifejezés nem a Pesten élőket, és nem is a Pest megyeieket, hanem a Budapesten élőket veszi egy kalap alá.

2016. dec. 7. 10:07
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Ez szerintem is csak egy sztereotípia. Én például egyszer a metró megállóban néztem a papír térképemet, és egy bácsi 10 másodperc után odajött hozzám, és megkérdezte, hova akarok menni, és útba igazított. Máskor pedig az utcán megkérdeztem egy nőtől, hogy merre van a lejáró a metróhoz, és ő egyből, készségesen válaszolt. Csak annyi az egésznek a titka, hogy egyből a lényeget kell kérdezni, nem pedig köszönni, magyarázkodni, meg ilyen sablonos szövegeket mondani, mert akkor a pesti ember azt gondolja, hogy ennek is már megint egy 100-as kell. De ha egyből meghallja azt, hogy pl. "Elnézést, merre van a..." akkor az esetek nagy részében válaszolnak is. Meg olyat is láttam, hogy két ismeretlen ember elkezdett beszélgetni a buszon. Úgyhogy szerintem a fővárosiak is ugyanolyan emberek, mint a vidékiek.
2016. dec. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%

En pesti vagyok. Sosem ertettem h miert van az hogy az osszes videki feljon ide elni es dolgozni es allandoan szaroznak minket h igy vagyunk bunkok meg ugy vagyunk bunkok.Ez egy nagyvaros, nyilvan masok a szabalyok mint egy 500 fős faluban.

A videkieknek meg sokszor kilog a kapanyel a szajabol, olyan tajszolassal beszelnek h neha alig ertem stb.

Kedves falusiak, haza lehet menni a tehenekhez ha nem tetszunk itt pesten nektek. Senki sem hivott ide titeket.

2016. dec. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyetértek utolsó előtti:D


Utolsó: na, ilyen egy pesti paraszt!

2016. dec. 13. 08:00
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
6-os, arra gondoltál már, hogy akikről úgy érezted, nem tetszenek neki a pestiek, azoknak esetleg csak te nem tetszel és a többi pestivel nincs baja? ha frusztrál a nagyvárosi élet, talán neked is el kellene töltened pár napot falun, lenyugodnál :)
2016. dec. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%

Kerdezo, ez freudi elszolas volt, h leparasztoztal :))

A parasztok ti vagytok es pont a ti viselkedesetek miatt lett a "paraszt" kifejezes is ilyen negativ hasznalatban!


Amugy kifejthetned h miert lennek en paraszt azert mert elmondtam a velemenyemet!!!

2016. dec. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!