Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan lehetne rávenni a...

Hogyan lehetne rávenni a szomszédainkat, hogy végre kitegyék a házszámot?

Figyelt kérdés
Annyit tudni kell, hogy a szomszédék háza a miénk, illetve az akkori szomszéd közötti telekre épült, tehát perezve van, csak éppen nem hajlandóak kitenni a házszámot. Így már sokszor előfordult, hogy hozzánk jött volna valaki, és mivel automatikusan számolta a házakat, így náluk kötött ki, nem jött tovább, mert ők vannak előrébb. Csak ugye ha ők nincsenek otthon, vagy otthon vannak, de a kapu csukva, csengő nincs, így azt hiheti bárki, hogy mi nem voltunk itthon, mivel minket keresett, és elmegy, mi meg esetleg észre sem vesszük. Többször szóltunk már nekik, hogy jó lenne, ha kitennének egy nyomorult házszámot, és mindig az volt a válasz, hogy "majd", meg hogy "nálatok úgyis ki van téve", csak éppen úgyse jön senki tovább, mert automatikusan számolják a házakat, hogy ez az első, ez a második stb., tehát akkor ez lesz az adott házszám, és fogalmuk sincs arról, hogy az egy később épült ház, és mi nem ott lakunk. Már arra is gondoltam, hogy bemegyek a jegyzőhöz, és megkérem, hogy szólítsa fel őket a házszám kitételére, bár nem tudom, hogy lehetséges-e ez. Úgy érzem, a szép szó nem használ, és őszintén szólva pofátlanságnak érzem ezt a fajta hozzáállást, és szeretnék valamilyen végleges megoldást. Szerintetek mit lehet ilyen helyzetben tenni, lehet-e bárkit is kényszeríteni a házszám kitételére? Mondjuk én úgy gondolom, alapvető dolog lenne, hogy minden épületen legyen házszám, az övékén is, főleg úgy, hogy ők mindenen felháborodnak, minden miatt panaszkodnak, de a saját dolgaikat nem veszik észre. Előre is köszönöm, ha valaki tanácsot tud adni.

2017. jan. 2. 21:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek mit lehet ilyen helyzetben tenni, lehet-e bárkit is kényszeríteni a házszám kitételére?"


A ház használatbavételi engedélyében szerepel, hogy a tulajdonos köteles jól láthatóan kitenni a házszámot. Legalábbis az enyémben benne van. Ha ők nem teszik ki, akkor a jegyzőnél lehet jelezni, de kétséges, hogy a rossz-szomszédi viszonyon túl segít-e valamit a feljelentgetés.

Csináltass egy házszámot, majd a szomszéd beleegyezésével rakd fel neki, és béke!

2017. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonyra készítettem volna nekik valami pofás kis táblát, azt már csak kitennék!
2017. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Aha, a lófalloszt, hogy még arra is én költsek. :) Nekünk kint van, mindig is kint volt, nem a mi pénzünkből kellene még az ő házszámukat is rendeznünk. A jog és a kötelezettség mindenkire vonatkozik, csak kérdés, hogy ki mennyire tartja be.
2017. jan. 2. 21:30
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a ti házatokra tegyél akkorát, hogy messziről feltűnjön!
2017. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4: De miért az én kötelességem legyen minden, és rájuk miért nem vonatkozik a jog? Jó, hogy nem én vagyok a hibás, mert ők sz*rnak arra, ami kötelesség lenne, és amit egy civilizált ember magától értetődőnek tart. Csak mi vagyunk kötelesek betartani a szabályokat, hogy ha kell házszám, akkor legyen?
2017. jan. 2. 21:42
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehat aztán, hogy direkt nem akarják kitenni... mit tudom én, mondjuk ne találja őket az adóbehajtó, stb. Igen ez létező történet, csengőt is ki szokták kötni.


Amúgy ha valaki házszámtáblát akar csinálni, nem kell, hogy a feje tetejére álljon, kimegy egy zsírkrétával, aztán felírja a számot a kerítésre. Fél évig az is ott marad.


Olyan megoldás is van, hogy csinálsz a magad házszámáról még egy táblát, azt egy karóra kiszúrod az utca közepén, hogy az is lássa, aki nem mászna előrébb még egy háznyit.


Ne balhézz össze szerintem emiatt a szomszédokkal, ennél aztán csak mégrosszabbakat lehet kifogni, akikkel hát nem a házszám lenne a legfőbb problémád.

2017. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben igazad van, de csak a saját közérzeted rontod vele, megoldást nem hoz. Egy pár ezer forintos tábla viszont igen. :-)
2017. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#6: Jogos a felvetésed, de nekem sincs kedvem sok mindenhez, mégis meg kell tennem, és gyaníthatóan nekik is kötelességük lenne a házszám kirakása, főleg úgy, hogy ilyen esetben kalamajka is adódhat a hiányból. Amúgy azon gondolkoztam már, hogy az útpadkára kiszúrok egy kis táblát, rajta a mi házszámunkkal, de kanyarban lakunk, ráadásul a belső íven, így az autóval közlekedők rendszeresen levágják a kanyart (az útpadkát is mindig kijárják, ha megszórjuk kaviccsal, akkor meg attól lehet félni, hogy beb*sszák az ablakot, ha a kerék felkapja), szóval balesetveszélyes is lenne egy ilyen tábla, meg szerintem egy napnál többet nem érne meg. Plusz mindenkinek kötelessége lenne a törvényi előírások betartása, jó esetben nem nekem kellene azon agyalnom, hogy ha nálunk minden jogszerű, akkor még ez is az én feladatom legyen.
2017. jan. 2. 21:59
 9/15 A kérdező kommentje:
#7: Oké, de miért az én pénztárcám bánja azt, ami az ő kötelességük lenne? Nálunk minden rendben, szabályszerűen kint van a házszám, nem a törvénytisztelő embereknek kellene megszívniuk (most is). És az a baj, hogy még csak nem is buckalakókról van szó.
2017. jan. 2. 22:08
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Annyit rinyálsz itt, hogy "ő kötelességük". Simán vehettél volna már nekik egy táblát.


Csak gondolj bele:

Pazarlod az időd azzal hogy kéregeted őket.

Pazarolnád az időd és a Jegyző idejét ilyen hülyeségekkel.

Itt is pazarlod az idődet a mérgelődéssel.

Tök feleslegesen kell idegeskedned ha csomagot kapsz vagy vendégek jönnek.


Ehelyett egy szaros házszám kerül vagy kemény 2 ezer forintba, valószínűleg nem ez verne földhöz téged.


Az a baj, hogy az emberek is a megoldás helyett inkább a fene nagy önérzetüket nézik, és inkább szívatják saját magukat.

2017. jan. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!