Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panelben élünk. A szomszédaink...

Panelben élünk. A szomszédainkat sem ismerjük. Van-e példa arra, hogy a lépcsőház lakói néha egy-egy piknikre összejönnek?

Figyelt kérdés

2015. jan. 5. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, hacsak nem dolgoznak folyamatos 3 műszakos beosztásban vagy esetleg a rejtett erőforrás tagjai és nem fizetik még a havi rezsiköltséget sem, mert ez esetben lehet nem lesznek túl barátságosak veletek.:)
2015. jan. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáljátok megszervezni - biztos vagyok, hogy sokan örülnének neki, olyan emberi!
2015. jan. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mikor panelba költöztem, új házba, valamennyien szinte egy időben (egy délután) költöztünk. Mivel mindenki segített mindenkinek, az határozta meg a következő éveket. Szilveszter volt közös, a gyerekek egyik lakásból a másikba szaladgáltak, az ajtók ki voltak támasztva, aki otthon volt, az kiabált a lépcsőházban, hogy itt és itt lefolyt a kávé, itt és itt friss a pogácsa. Meg mennyi virslit tegyek oda, ki jön enni. Enne valaki töltött káposztát?

Fájt a szivem, amikor költöztem, pedig kertesbe jöttem, és itt a környéken is jó barátokra találtam. Mégis eszembe jut nagyon sokszor, hogy a hétköznapok is a kedves ismerősökkel jók voltak.

Hozzá tartozik, hogy nem egy embergyár volt, hanem csak 20 lakás egy lépcsőház, de a másik lépcsőházakkal is jó volt a kapcsolat.

2015. jan. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szoctak válasza:

Sajna szerintem kevés az esély arra hogy röktön egy össze jövetelt össze tudaz hozni. Én a 15. keruletbe lakom itt az önkormányzat által szervezet jó szomszédsági program működik. 4 lépcsőházas 10 emeletesbe lakunk ami minimun 360 fő. Az ilyen programokon 10 szoktak részt venni. Először javaslomhozz lettere facbookon egy csoportot amit meghirdetsz a lepcsohazba meglátod hhányan csatlakoznak és ott tudok a továbiakról veszélni. Esetleg egymásnak segiteni. ( feleslegesé vált ruhák elajándékozása...stb)


Ez a személyes történetem 2honapja kiéget a biztosíték szerencsére otthon voltunk nem történt baj, de mivel áram nélkül maradtunk ezért sos villany szerelőt kellet hívni ami piszok drága megcsinalta párnapra rá ismét kiéget. Már nem akkartam sos szerelöt hivni mert 15e amért ki jön plusz anyag és munkakölcség.

Megkértem a szomszédot akivel eddig csak köszönő viszonyba voltam higy a fagyasztoból a húst áttudnám e hozni hozzájuk. Közben kiderült hogy villany szerelő, atjött megcsinálta. És 5000 e került és nem 25e be.

2015. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!