Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehetne tenni hogy ne...

Mit lehetne tenni hogy ne zúgjon ennyire a zuhany?

Figyelt kérdés
Egy 4 emeletes társasházban vagyok, a falak mintha papírból lennének, a szomszédból is áthallatszik, de az itteni fürdőből is amikor valaki fürdik, zúg az egész szoba. Nem tudom miért van ez, otthon csak a víz csobogását hallani, de itt a fal is belerezeg.
2017. jan. 9. 16:39
 1/7 Chopen ***** válasza:
0%
Ne nyisd meg a vizet.
2017. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Nálunk ugyanez a probléma. Onnan indult a dolog, hogy akik most fölöttünk laknak kisgyerekes "család"(inkább állatok) beköltözött fölénk. Ők kiszedték a két szint közötti szigetelést és azóta teljesen áthallásos a két lakás, persze ez a hülye nő még arra sem volt képes, hogy ezt beismerje, még neki állt feljebb, pedig mi 25 éve élünk itt, nyilván mi érezzük a különbséget.


A fürdőnél ablakotok van vagy szellőzőtök? Mert ha szellőző akkor azon keresztül jönnek be a zajok ,szerintem nálatok is ott kivettek valamit amit nem kellett volna. Mióta laksz abban az épületben és mióta van ez a probléma?

2017. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Ez egy albérlet, egy hónapja vagyok itt kb. Amikor szól a szomszédban a kapucsengú telefon az olyan mint ha itt szólna, hallom hogy fölöttünk fürdenek, mászkálnak. Az előzőhöz képest tényleg olyan mintha nem lennének falak. Szellőző van a fürdőben. Utánaolvasgattam, a csappal lehet a baj, lehet hogy levegős a rendszer, vagy vízkövesek a csövek, a tömítések nem jók és berezonál az egész.
2017. jan. 9. 21:08
 4/7 anonim ***** válasza:

#2 vagyok - Igen akkor vagy kivették vagy elhasználódott a szigetelés plusz egyéb szerkezeti/mechanikai problémák is lehetnek. Azt nem írtad, hogy panel vagy téglaépítésű-e a lakás, de panelnál a betonfal nagyon jó hangvezető sajnos, ami még rosszabbá teszi a helyzetet, ha nincs megfelelő szigetelés. Nálunk is így van, minden lépésnél lehet egy reccsenést hallani, porszívófejet éppen hol húzza a fejem fölött, stb.


Szerencsére csak az albérleted, úgyhogy tudsz jobbat keresni ha nem bírod elviselni már az állandó zajt, szerintem az lenne a legjobb megoldás az elmondottak alapján.

2017. jan. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Én panelra tippelek, az előző 10 emeletesben sokkal kevésbé hallatszódott át. Akármennyire is hangos, én ide menekültem, a másik helyen egyéb sokkal zavaróbb tényezők voltak. :D
2017. jan. 9. 23:15
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Árulja már el valaki,hogy hogyan lehet,hogy a felső szomszéd leszedte a két szint közötti szigetelést?! Mert nem tudom elképzelni,hogy mit szedhetett fel...
2017. jan. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Oké, elárulom.


A szintek közötti kopogó hangok általában akkor keletkeznek, ha a kedves felső szomszéd felszedi a szőnyepadlót és/vagy a habalátétes PVC burkolatot(amivel eredetileg készültek és megfelelően hangszigetelést biztosítottak) de a helyette behelyezett ma divatos padlóburkolatok(parketta, kerámia,stb.) és a betonfal közé nem tesznek puha szigetelőanyagot(kőzetgyapot, üveggyapot, polisztirolhab). Ezáltal egy kemény, szilárd anyag érintkezik egy másik kemény szilárd anyaggal ami ún. testhangot keletkeztet és nagyon zavaró, ha te vagy aki egy ilyen kivitelezésű lakás alatt lakik.


A másik zaj-típus amiből probléma szokott adódni az a léghang. Ezek akkor jönnek létre, ha a falon vannak tömítetlen rések pl. habarcshézagok, lyukak, átmenő pórusok, stb., amik elég könnyen létrejöhetnek felújítási munkák során főleg egy olyan társasházban, ami több évtizedes és a lakás már párszor gazdát cserélt.


Így már érted?

2017. jan. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!