Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten a közterület-fennta...

Budapesten a közterület-fenntartók csinálnak valamit a BKV-n való jegyellenőrzésen kívül?

Figyelt kérdés
Különösen ilyenkor télen látni, hogy sehol sem takarítják el a havat és a jeget az utakról vagy a járdákról, de nyáron sem láttam még soha tiszta járdát vagy aluljárót a belvárosban. Mit csinálnak ezek egész nap?
2017. jan. 31. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A közterület fenntartó és a közterület felügyelet teljesen más. Előbbi takarít, sepreget, utóbbi sem ellenőriz jegyet.


A jegyellenőrzést a BKK végzi, a BKV csak járatokat üzemeltet.


Mielőtt mocskolódsz, nézz utána a dolgoknak. A saját érdekedben!

2017. jan. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valóban nem ugyanaz a kettő, ahogy az első válaszoló írta, de abban igazad van, hogy heteken át éjjel-nappal korcsolyázni lehet a járdákon, téged viszont azonnal megbüntetnek, ha nem mész ki még a szakadó hóban lapátolni a házad elé. Ma is olyan jót csúszdáztam a latyakos aluljárólépcsőkön, hogy tyű.
2017. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#1 Bár kötözködésnek szántad, mégis rájöttem a dolog hátterére az írásodból. Jó magyar módi szerint itt is több hasonló szervezet van, akik nincsenek tisztában a saját hatáskörükkel, ezért nem csinálnak semmit, és egymásra mutogatnak. Így működik a BKV és a BKK, a fővárosi és a kerületi önkormányzatok, a MÁV fiókcégei, stb.
2017. febr. 1. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!