Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tudnek tenni a kornyezetem...

Mit tudnek tenni a kornyezetemert?

Figyelt kérdés
Eloszor is bocsi a helyesirasert telorol vagyok. Masodik mit tudnek tenni otthona kornyezetemert ami az utokornak is jot tesz, gondolok itt olyanra mint hogy szelektiv szemet gyujtes es komposztalas, elore is koszonom a valaszokat!
2017. febr. 14. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Teljesen egyszerű dolgok:

- nem égeted feleslegesen a villanyt. Rengeteg helyen látom, hogy fényes nappal ég a villany.

- nem folyatod a vizet, pl. fogmosás közben

- nem használsz műanyag szatyrokat. A legtöbb embernél halomban állnak a műanyag szatyrok, aztán kidobálják őket, mert mindig újat vesznek. Én egy anyagból készült szatyrot használok mindig.

- szelektív gyűjtés is jó, plusz odafigyelni, hogy ne dobj bele a szemétbe olyanokat, amiket nem szabad, pl. elemek, égők, aksik, festékpatronok, stb.

- ne halmozz fel élelmiszereket, amik felesleges, megromlanak, aztán kidobod őket

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ha komolyan érdekel, akkor kereshetsz a lakóhelyeden olyan szervezetet, akik ezzel foglalkoznak, részt vehetsz a programjaikon.

2017. febr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szelektív nagyon jó és 1-es ötletei is, ami még eszembe jutott a környezetbarát tisztitószerek használata, legjobb a szódabikarbóna és az ecet, így nem szennyezed az élővizeket.
2017. febr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én természet járás közben szoktam szemetet szedni. Ami még erős, ha néha utcán felveszem és kidobom, miközben ott állnak mások. De nem kivagyin, hanem mintha mi se történne.


Amúgy volt valami olyan fogadalom az antik görögöknél, hogy úgy add át a várost, ahogy te kaptad vagy még jobb állapotban. Nekem ez tetszik.

2017. febr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha növény termesztés meg ilyen önfenntartó dolgok érdekelnek, akkor a permakultúra a kulcsszó, amilyen irányba keress. Vannak ilyen falvak is.
2017. febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 🙂
2017. febr. 15. 06:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van! Azzal, hogy spórolsz, nem csak magadnak teszel jót, hanem a környezetednek is!
2017. febr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!