Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csajok! Nálatok van bármi...

Csajok! Nálatok van bármi szabály érvényben?

Figyelt kérdés

Egyetemisták válasza érdekelne. Második éve lakok együtt 2 csajjal. Semmi probléma velük azonkívül, hogy 1 minden második nap valami vendéget fogadnak, ez a látogatás néha belenyúlik az éjszakába is. Hangosak, lehetetlenség tőlük aludni. Lényegében akkor tudok éjjel aludni, amikor ők azzal a különbséggel, hogy minden nap 8ra megyek, ők meg 8kor még vígan alszanak.

Este 12-1ig zajongnak, tvznek, ami áthallatszik, vihognak...

2- folyamatosan a konyhában ülnek, ahol amúgy is kicsi a hely. Alig lehet tőlük enni, mert mindent kipakolnak az asztalra(laptop, tablet) és nincs hely.

3- mostanában belémkötnek, hogy miért mosok minden héten 1x, miért tusolok minden este és

4- minden évben fél évre felhiznak valakit, hogy lakjon velünk.

Ez normális így, vagy én túloznám el?


2017. febr. 28. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális. Nálunk voltak szabályok. Bár én koliban éltem, de ezeket betartottuk.

este 10 után nincs hangos zene, filmnézés, csak fülesen keresztül

este 10 után nem kiabáltunk, vagy hangoskodtunk ha valaki aludni szeretett volna

nem aludt fent senki, aki nem a szoba lakója

2017. febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

A 3. pont komoly??? Miért tusolsz minden este?

Én is egyetemista vagyok, de nem más egyetemistákkal lakom együtt. Ennek ellenére leírom a tapasztalataim: senki sem zavarja a másikat, mert mindenki csinálja a dolgát. Ha hozunk vendéget, akkor nem is lehet észrevenni, hogy van ott még 1-2 fő.

Semmi komoly házirend nincs, csak annyi, hogy este 10 után ne nagyon legyen hangoskodás, persze ezt sem úgy kell érteni, hogy nem lehet csinálni semmit, de azért nem örülnének, ha üvöltő AC/DC-t hallgatnék (ugyanígy fordítva). Nyilván ha egyikünk későn ér haza, nem esünk neki egymásnak, hogy mit képzelsz, hogy még le is tusolsz tíz után vagy mikrózol stb...

Szerintem sincs így rendben, én is kiakadnék a helyedben. Beszélgess el velük.

2017. febr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem normális. Én laktam együtt több emberrel is (lányokkal-fiúkkal egyaránt), sose hívtam fel senkit ilyen rendszerességgel, pláne úgy, hogy nem szóltam a lakótársaimnak róla, és sose hangoskodtam lefekvés után.

Volt egy dolgozó, nem egyetemista lakótársam, az volt ilyen, hogy lement a boltba, és felhozott egy focicsapatot, mert lent volt az egója, és kellett neki a férfi társaság. Úgy zavartam haza a vendégeit éjfél után, mert buliztak a konyhában, nekem meg msnap vizsgám volt :D

Te valami hisztis akadékoskodó csapatot foghattál ki.

2017. febr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem ez zavaró. Szólj nekik, hogy az ilyen viselkedés a szórakozóhelyekre, kávéházakba való. Az albérletetek a pihenés és tanulás helye. Ha nincs változás, akkor a főbérlőnek szólj. Valószínűleg a szomszédoknak is kellemetlen a 12-ig zajongás. Ez érdekelni fogja a főbérlőt. Egyébként én ilyen bunkókkal csak albérletben laktam együtt, koliban mindenki képes volt alkalmazkodni, annak ellenére, hogy azt gondoltam, a koli lesz majd neccesebb a privát tér hiánya miatt. A koliban több privát terem volt, mint a bérelt lakásban...
2017. febr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!