Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakcím bejelentéssel van...

Lakcím bejelentéssel van problémám. Kollégiumi jogviszonyom, diákigazolványom és orvosom is ettől függ, nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok,most váltottam iskolát. Lakcímem azon a címen van állandóra bejelentve ahol 3 éve éltem a családommal. Fogalmam sincs hogy ők még ott élnek-e, nem tartom velük már 3 éve a kapcsolatot. Ez egy Budapesti lakcím, és a kollégiumok Budapesten nem hajlandóak elfogadni olyan lakcímet ami szintén Budapesti címet ad meg állandó lakhelyül. Hogy tartózkodási helynél is ilyen szigorúak-e azt nem tudom, de sok a gyökér bürokrata, szóval elképzelhető.

A lényeg hogy 3 éve folyamatosan egyik helyről a másikra megyek, húzom meg magam segítő ismerősöknél, vagy pedig próbálok minél tovább maradni egy egy kollégiumban ahol nem tűnik fel nekik egy ideig hogy a rendszerben más lakcím szerepel mint amit megadok.


Most van barátnőm, és jelenleg mondhatni hozzájuk szoktam "kiköltözni" hétvégenként.

Nem tudom hogy mivel járna az ha megpróbálnám akár csak az anyjával megbeszélni (vele nagyon jó a viszonyom, apjával meg...ő mindenkire morgós) hogy csak tartózkodási helynek megadhassam az ő lakcímüket (Páty). Szóval...Ötletem sincs.

Az eddigi kutakodásaim során arra jutottam hogy semmilyen birtokviszony nem változik meg, senkinek se lesz több vagy kevesebb tulajdoni köze a lakáshoz ha van oda ideiglenes vagy állandó lakcíme.

Tehát nem lesz rájuk más adózás kiszabva,nem kell papírokat kitöltetni senkivel sem a tulajdonrészek változásairól mert nincsenek, és semmi egyéb.


Elvileg akkor tényleg csak egy hozzájáruláés kell? Azon belül is mi? Gondolom nem egy kézzel írott fecni amire rá van írva hogy "Kis Pista beköltözhet a Macskagyökér utca 12-be"

Valami formanyomtatványt kell kitöltetni és aláíratni tulajjal? (ebben az esetben barátnőm szüleivel?)


Mielőtt jönne a lehurrogás: Gyűlölöm ezt az egész helyzetet és minden vágyam már hogy lehessen normális munkám amiből legalább annyit összeszedek hogy egy sajátomnak mondható albérletem legyen....de hála a közoktatási intézmények minősíthetetlen szintjének, még egy évig nem tudok úgy dolgozni suli mellett hogy az akár csak egy lakótársként való összeget kiadjon.


Fontos lenne,mert már unom hogy a nyomorult okmányirodák meg titkárságok mindig csak a már abszolút elavult lakcímem szerint küldözgetnek mindenhová, és hogy a fontos iratokat is alapesetben oda küldenék.



2017. márc. 24. 17:00
 1/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Ideiglenes lakcímnél be kell menni a kormányablakhoz. Ott ki is van rakva egy formanyomtatvány. Úgy néz ki mint jóval nagyobb csekk. Ott beirod, neved, lakcímed, ideiglenes lakcímed. És a papírt odaadod az ideiglenes lakcím tulajdonosának. Ő kitölti, hogy kicsoda, és aláírja a papírt. Ezzel bemész és ha sorra kerülsz diák vagy személyi felmutatása után kb 5 perc és kész. Illetékmentes, tehát ingyenes.

Én is múlt héten csináltattam.

2017. márc. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval a tulajokra nézve semmilyen kötelezettség, plusz teher, esetleges bürokráciai útvesztő nincs?
2017. márc. 24. 17:23
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a hasznos részletes választ első!
2017. márc. 24. 17:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
HA ideiglenesre jeletnkezel be oda, akkor semmilyen problémája nem keletkezik egy tulajnak sem-hibába hiszik azt, hogy utána nem tud kirakni, dehogyisnem.
2017. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Koliigenylesnel el leszel utasítva ha a állandó lakhelye Budapesti sajnos . Tartózkodási még csak úgy lehet ha van állandó.vegigcsinaltam. vidéki rokon amihez bejelentkezhet? Ha a pesti címed fiktív meg mindig lehetsz lakhely nélküli a ezt bejelentés ekkor már jar a koli.

Orvos bejelentkezést női háziorvoshoz aki vállal a fiatalok örülnek a karyapenznek és emiatt jogosult leszel abban a kerületben ez ellátásra ahol ő rendel

2017. márc. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb lenne hajléktalanként kérni város szintű lakcimkártyát
2017. márc. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!