Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha van erre a félévre érvényes...

Ha van erre a félévre érvényes diákigazolványom és elkezdek diákmunkát végezni, akkor azt folytathatom márciustól is, hogyha passzív félévet veszek fel az egyetemen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy alapból passzív félévvel nem vagyok jogosult a diákigazolványos kedvezményekre meg diákmunkára, de ha még most elkezdek egy olyan helyen dolgozni ami tartós, akkor elküldenek ha passzív félévet veszek föl vagy folytathatom?

2015. jan. 6. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem folytathatod, mert a diákszövetkezet félévente kér iskolalátogatási igazolást és azon bizony rajta lesz, hogy passzív féléves vagy. Vagy lehet a diákigazolvány matricádról csinálnak fénymásolatot félévente. Ha passzív féléves vagy, akkor nem kapsz diákmatricát sem, azaz eleve bukik a dolog. Régen még mikor én dolgoztam diákként lehetett passzív félév alatt is dolgozni, de mára ezen szigorítottak és nem lehet kikerülni, hacsak nem veszel 15-ért egy diákmatricát valakitől.
2015. jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De a munkáltatót ez hol érdekli? Tehát ha látják hogy jól végzem a munkám, márpedig jól végzem akkor úgysem küld el ha nem akar? Vagy tévedek?
2015. jan. 6. 13:03
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja és nem is biztos, hogy diákszövetkezeten keresztül vállalnám a munkát...
2015. jan. 6. 13:06
 4/10 anonim ***** válasza:
A diákszövetkezet úgy elküld, mint a sicc. Nem érdekli hogyan dolgoztál, ők nem akarnak büntetést fizetni miattad. Feketén dolgozhatsz persze, az a kutyát nem érdekli.
2015. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Diákmunkát csak diákszövetkezeten keresztül végezhetsz.
2015. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De a diákszövetség hiába küld el ha a munkáltató tegyük fel akarja hogy maradjak nem?? És nem fekete munkáról van szó..
2015. jan. 6. 14:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha a diákszövetség nem engedélyezi tovább a tagságod náluk, akkor nem dolgozhatsz diákként, azaz a munkáltatódnál nem dolgozhatsz, mint diák.


Kérdezd meg a munkáltatódat, hogy a passzív féléved alatt tudna-e foglalkoztatni esetleg. Ha tényleg elégedett volt a munkáddal, akkor adhat rendes HATÁROZOTT idejű, féléves szerződést márciustól míg a passzív féléved tart és ekkor már nem diákként alkalmaz, hanem felnőtt, rendes, teljes jogú munkavállalóként.

2015. jan. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hacsak nem te vagy az egyetlen olyan, aki el tudja látni azt a feladatot (ezt kétlem, már ne haragudj meg), akkor hülyék lesznek továbbalkalmazni többért - vagy te leszel marha, ha ugyanannyiért csinálod - kicsit több lesz a levonandó. Feketén meg csak óvatosan, sokszor az a vége, hogy szépen lefoglalod magad, csak pénzt nem kapsz érte és verheted a segged a földhöz.
2015. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
még egyszer leírom, hogy nem fekete munkáról van szó nem értem hogy jön ide?
2015. jan. 6. 21:38
 10/10 anonim ***** válasza:
A cégek azért alkalmaznak diákokat, mert így nekik olcsóbb. Ha nem lesz aktív a féléved, akkor a munkáltató sem fog alkalmazni HA csak valami csoda folytán fel nem vesz szerződésesen (nem diákmunkásként). Mivel ezt erősen kétlem, valószínűleg más diákot fog választani inkább helyetted, mert az a munkáltatónak jobban megéri, mint felvenni téged drágábban.
2015. jan. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!