Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd kutyája/kutyái...

A szomszéd kutyája/kutyái átjárnak a mi portánkra. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Most lett a vadiúj kerítés megcsinálva, teljes költséget mi álltuk, egyetlen szomszéd se jött oda megkérdezni hogy esetleg mennyit fizessenek bele...

Az egyik szomszédnak van 5 (öt) kutyája, kicsi-nagy vegyesen. Múltkor vettük észre, hogy a vadiúj kerítés az egyik helyen szét van kaparva, van rajta egy akkora lyuk, amint a kisebb kutya átfér. Nem a kerítés alatt van átkaparva, hanem szét van a drótháló valósággal szaggatva/rágva. A szomszéd akkora tuskó paraszt, hogy mégcsak nem is szólt hogy a kutyája szétbarmolta az új kerítést, de mégcsak helyre se állította. Az előbb az egyik kutya megint a mi kertünkben lófrált. Mit lehet tenni ilyenkor? Ezzel a paraszttal hiába is beszélek, egyik fülén be, a másikon ki. Már arra gondoltam, hogy ha még 1X meglátom a kutyát nálunk, elteszem láb alól. Tudom nem a kutya a hibás, meg alapból szeretem az állatokat, de ez azért már sok...


2017. márc. 26. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Én úgy megszeretgetném azt a kutyát, amelyik ezt csinálta, hogy többet semmihez nem lenne kedve. :)
2017. márc. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Zavard vissza a kutyát erélyesen ,hogy beszarjon.Ha kell többször is. Rájön ,hogy nálatok nem olyan jó. De akármekkora paraszt a szomszéd, szólni kellene neki ,hogy fizesse ki a kárt vagy feljelented és beperled károkozásért.
2017. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már arra gondoltam hogy húzok ki nato-drotot a kerites tövébe, ahol a kutyák átjárnak. Ha a kutya belegabajodik és megpusztul, megcseszhetnek e érte?
2017. márc. 31. 18:54
 4/8 anonim ***** válasza:

csóri kutyák nem tehetnek róla,hogy barom a gazdájuk.

nővérem amikor már végképp nem bírt a szomszédjával-

délutánonként alap volt neki a flexezés az estébe húzódó fúrás faragás,a meztelenül járkálás a kertben,a hétvégi buli-pénz nem kímélve felhúzatott egy kb 4 méter magas vastag téglákból épült kerítést 30 méteren.

úgyhogy kb kizárta a szomszédot minden szinten.

2017. márc. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a kutyával bármit tenni a lehető legaljasabb dolog. Ráordítsz, rácsapsz söprűnyéllel azt lehet, de nem megölni. Ennyi erővel téged is lehetne.


Ha a szomszéd nem beszédképes vagy feljelented és valószínűleg semmi nem lesz belőle, vagy csinálsz rohadt erős kerítést amin a kutya nem tud átmenni. Ha ennyire utálod a szomszédodat akkor nyilván hajlani fogsz rá, hogy még erősebb kerítés legyen amin át se lát. Neked lesz jobb, magadnak csinálod.

2017. márc. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5-ös:


Akkor megint ott tartunk, hogy a "bűnözőt" védjük. Miért nekem kéne már megint erősebb, szebb, jobb kerítést csinálnom, mikor ő nem hajlandó az állattartás legelemibb szabályait is betartani? Miért kéne nekem egyáltalán bármit is tenni? Az ő kutyái barmolták szét a vadiúj kerítést? Igen. Neki kéne a rongálást kijavítani? Igen. Akkormeg miről beszélünk? Ennyi erővel ha feltörik a lakásomat még én leszek a hibás, mert nekem kéne jobb ajtót/ablakot beépíteni??? Legszívesebben a hajánál fogva húznám oda és verném a fejét a kerítésoszlopba. Megjegyzem, hogy ezelőtt egy pusztulatos szanaszét rozsdásodott kerítés volt, érdekes módon sose volt vele gond, mostmeg a vadiúj kerítés se jó, mert neki 5-6 kutyát kell tartani

2017. ápr. 1. 00:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem ebből az derül ki, hogy te se vagy sokkal jobb, mint ő. Általában a szomszéd problémákban mind a két fél egyformán idióta szokott lenni.
2017. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező,neked van igazad,nem vagy köteles kerítést se húzni,de a kutya tulajdonosának a kutyája idegen telekre való bejutását meg kell akadályoznia akkor is. Pl keneltartással ,kikötéssel ,lakásba zárással ,vagy a dögjei elajándékozásával. Ha egy bakkecske kutyája van valakinek amelyik átvergődik a 2 méteres betonfalon is ,akkor nem kell 4 méteres határzárat építened saját költségen!

A jogi út kb értelmetlen balektáncoltatás idehaza. Tologatja a jegyző a rendőrségnek ,onnan vissza, aztán indíthatsz polgári pert ami alap hangon addig tart amíg az eb feldobja a talpát végelgyengülésben. Szóval szépen elszórsz a saját (ez fontos!) telkeden mérget a patkányok ellen, aztán ha a kerítést szétbarmoló illetéktelenül ott randalírozó eb feleszi ,akkor ez van,egy problémával kevesebb. Ha valóban hatásos megoldást akarsz akkor így jársz el.

2017. ápr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!