Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédom átmászott a...

A szomszédom átmászott a kerítésen, mert az anyósom elesett a kertben. Majd bejött hozzám, szólt, h az anyósom elesett és én meg egy ilyen-olyan ember vagyok, mert nem hallottam meg és nem mentem neki segíteni. Mit lehet tenni az ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés
A szomszédok nem szeretnek engem, mert én nem úgy ugrok, ahogy ők fütyülnek. Az anyósom 88 éves, ellátja önmagát, csak az ebédjét rendeljük már. Nehezen mozog, volt neki egy combnyaktörése és nem épült rendesen fel belőle. Akkor én ápoltam 2 kicsi gyerek mellett, és végül kizárt a lakásából, mert nem szeret, nem kéri a segítséget. A gondozási központból volt itt egy ápoló, hogy majd segít neki, utasítgatja, hogy mit kell csinálni, de elküldte. Amikor a combnyak törése volt, a gyógytornászt is elküldte. A szomszéd, aki átmászott elmúlt hetven éves, és mindig is másként gondolta a dolgokat mint én vagy a férjem. Velem kiabáltak mind a ketten, miközben vittem be anyósomat a házba, ők meg csak mondták, hogy milyen vagyok. Nem hallottam, sosem volt hangos az anyósom, de a ház másik oldalán lakik, pont ott ahol a szomszéddal egy kerítésük van. Megköszöntem, hogy szólt és segített, de a kioktatásból igazán nem kérek. Amint csak tudok megteszek, de én a háttérben csinálom, és figyelek rá, mert ő nem kér a segítségemből, a férjemnek mondom, mikor mit csinál az anyja, milyen a kedve, él-e még stb. Odafigyelek rá, de ezt a szomszéd nem látja, ezért aztán élősködőnek mond, gonosz dolgokat mond, éhez-szomjazik szegény anyósom, miközben én meg elveszem a nyugdíjját...Hazugságokat terjeszt rólam, és most már átmászik és alig tudtam kidobni a telekről. Ha ennyire az anyósommal foglalkozott volna, akkor szól nekem és visszamegy az anyósomhoz, hogy segítsen neki, nem pedig perceken keresztül velem kiabál és lehord mindennek.

#kerítés #átmászott
2017. máj. 1. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Anyósod már szenilis, valószínűleg ő terjeszti rólad ezeket, a szomszéd meg hisz neki. Az én dédim 90 éves korában mindenkinek azt mesélte, hogy mi meg akarjuk mérgezni. Agylágyulásuk van már ebben a korban. Nem tudsz mit csinálni vele, nem kell vele foglalkozni, mit mond. A szomszéd sem mai csirke, hogy bevesz mindent.
2017. máj. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%

Igazad van. Anyósodnak ott kellett volna feküdni a kertben, amíg véletlenül nem jársz arra. Nem sokat törődhetsz vele.

Inkább megköszönhetnéd a szomszédnak, hogy segített rajta.

Nem kell úgy ugrálni, ahogy a szomszédok fütyülnek, de valami oka van, ha nem szeretnek. Ezen elgondolkodhatnál. Főként, ha valóban elveszitek anyósod nyugdíját.

Az nem volt helyes, hogy kiabált veled a szomszéd.

2017. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, igazad van. Nem volt helyes, hogy kiabált velem, de nyilván, ha egy kicsit gondolkodnál, a 88 éves anyósom nem megy bevásárolni, nem fizet csekket, és nem eszik és nem használ áramot, és nincsen szemete stb.... és a nyugdíjjához hozzá kell tenni, hogy ellássuk, de igazad van, nem volt helyes, hogy a szomszéd kiabált velem.
2017. máj. 1. 15:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű a megoldás ilyenkor.

Megköszönöd a segítségét. Akár többször is. (Ahogy meg is tetted.)

Viszont innentől, ha nem emberi hangon beszél veled, akkor felemeled a hangod, akár ordibálj is vele, a lényeg, hogy ne hagyd magad. És nem ártana figyelmeztetni, hogy ne terjesszen hazugságokat rólad.

Mutasd meg, hogy nem lehet veled így beszélni, és vegyen vissza magából.

Remélem jól van az anyósod! Az mindenképpen becsülendő, hogy 70 éves létére a szomszédod átmászott a kerítésen, és szólt neked. De a többit nem kellett volna.

2017. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!