Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lokálpatrióta vagy?

Lokálpatrióta vagy?

Figyelt kérdés

Az,aki szereti a lakóhelyét,ragaszkodik hozzá,el nem menne onnan,ott próbál boldogulni,és ha kell/tud,tesz is a lakóhelyéért (ami sok esetben a szülőhelye is).

Ha nem gond,írhatsz településnevet is (vagy megyét), és azt is,hogy miért szereted.



2017. máj. 2. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megyeileg nem, országilag igen. Nem akarok külföldre menni, de máshol szívesebben élnék országon belül,mint ahol most élek, ha lenne munkám ott is.
2017. máj. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Csepelen nőttem fel. Ide köt minden. Tetszik hogy se nem buda se nem pest, igazi sziget. Imádom a gyárat "Csepel Vas-és Fémművek", ott voltam tanuló, láttam mikor 10ezrek mentek reggel munkába.Láttam hogy széthullik,lepusztul. Látom ahogy új funkciót kap, próbatermek stb. Szeretem hogy bármikor lemehetek a Kis-duna partra a srácokkal hattyút etetni. Hogy a Tamariska dombon mikor fényképeket csináltam a gyerekekről megkérdezték "hol van ez a Bakonyban?". Ráadásul max.15perc alatt bent vagyok Budapest közepén...Tudtad hogy Csepelen van Magyarország legrégebbi köztéri szobra? Egyszóval SZERETEM!
2017. máj. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én eljöttem onnan, ahol születtem, mert nem tetszettek az ottani lehetőségek, se az embereket nem szerettem, se az életmódot (alföldi falu). Viszont a mostani városomat (alföldi kisváros) imádom, nagyon remélem, hogy ahogy most élek, az örökre így marad, nincs kedvem elköltözni innen.

Szóval lehet, hogy lokálpatrióta vagyok, csak rossz helyre születtem.

2017. máj. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt tíz évben nyolc helyen laktam, szerinted? :D :D Ebből kétszer a szülővárosomban éltem, egyszer egy másik kisebb városban (most is ott), öt alkalommal pedig Budapest különböző kerületeiben. Nem szándékosan alakítottam így, így sikerült. Egyszer azért remélem, hogy megállapodok és akkor talán lokálpatrióta leszek. Vagy nem.
2017. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Alapvetoen az lennek, ha lenne itt az embernek jovoje, de a harom muszakban a szalag mellett megszakadas 70 ezerert nem eppen nevezheto jovonek. Egyebkent szeretek itt elni, szeretem a varost, a Körös-partot, meg a ciganytelepet is. Csak hat nincsenek lehetosegek. Konkretan a semmi kozepe. Itt sincs szinte semmi, pedig jarasi kozpont. Osszel koltozok Bpre. (Amibe amugy enyhen bele vagyok betegedve, de majd lesz valami. Nem tudom, hogy fogom birni)
2017. máj. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban nagyon szerettem a szülővárosomat, büszke is voltam rá, aztán kicsit el akartam szakadni, így egy másik városba mentem egyetemre, utána viszont már fel sem merült a hazaköltözés, Nyugat-Dunántúl, de diplomásoknak nem igazán akadnak lehetőségek arrafelé, úgyhogy most Budapestwn vagyok.
2017. máj. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem.

Persze, ha elköltöznék messze, biztos lenne honvágyam, de nem ragaszkodok Budapesthez különösebben. (16. kerület, kertváros)

Bármikor szívesen kimennék Angliába, Norvégiába, vagy Olaszországba.

A házam viszont hiányozna. :)

2017. máj. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Imádom Szegedet.
2017. máj. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnék elköltözni a városomból. Nem is inkább azért mert annyira szeretem, hisz 17-18 körül már kezd kihalni még a városközpont is, programilag sincsenek túl választékos lehetőségek... Annak ellenére, hogy megyeszékhely. Inkább a megszokás, az emlékek, hogy ismerem minden szegletét. Meg számomra pont megfelelő a mérete Nagyobb, de kisebb településen sem szeretnék élni.

Esetleg egy olyan variáció, hogy valahol venni egy nyaralót, egy másik lakást, odaköltözni, de az ittenit megtartani, hogy bármikor hazajöhessek.

2017. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagyok.
2017. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!