Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt olyan ember, aki...

Van itt olyan ember, aki amnyira lokálpatrióta, hogy előrébbvalónak tartja annak a fontosságát, hogy ő melyik településen él, mint azt, hogy magyar?

Figyelt kérdés

Például, egy vele azonos településen élő, egyébként más nemzetiségűt sokkal közelebb valónak érez magához, mint egy más településen élő magyart.


A válaszban kérlek írjátok meg azt a települést is, ahova tartoztok.


Szeged



2015. júl. 31. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Az nem lokálpatriotizmus, hanem jellemhiba. A kettő egyáltalán nem zárja ki egymást, sőt. Ha valaki pedig így próbálná beállítani, el kell magyarázni neki, hogy tévesen látja.
2015. júl. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Azért érzi közelebb magához, mert ugyanazon a településen lakik?? Ez hülyeség szerintem.


Én tősgyökeres szegedi vagyok, imádom a várost, soha el nem költöznék, de semmi bajom a más településen élőkkel. Büszke vagyok a városomra, itt születtem, mindig itt is éltem, viszont megértem azt is, ha más pedig a saját lakhelyére, szülővárosára büszke.

2015. júl. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ConnectCare ***** válasza:
80%

Lehet én vagyok elba...őőő...elrontva, de én pl. úgy érzem, hogy a "miskolciságom" sokkal erősebb, mint az országhoz kötődés érzése bennem.


Bár mondjuk minket az ország többi része szeret lehúzni, anélkül beszólogatni, hogy valaha eljöttek volna ide stb. és talán Miskolcnak nagyobb szüksége is van a lakossága szoros ragaszkodására (ami elég ritka amúgy), mint úgy általánosságban az országnak.


De persze ettől magyar is szeretek lenni és szerintem nem is szeretem a hazám kevésbé, mint bárki más.

2015. júl. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem normális az, hogy első a családod, utána a barátok, a tágabb ismeretségi kör, utána a város, utána az ország, utána a tágabb európai kultúrkör. Akinél a magyarsága előbbre való a városánál, annál hogy van ez a sorrend?

"Vele azonos településen élő más nemzetiségűt" - hát ahhoz, hogy a település lakójának számítson, már jó ideje itt kell élnie valakinek, akkor viszont már valamilyen szinten magyarnak is számít, szóval ezt nem nagyon tudom értelmezni.


#3 Miskolcon belül is közelebb érezlek magamhoz, ha belvárosi vagy, mint ha tapolcai vagy diósgyőri :D

2017. dec. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!