Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elmondjam ezt majd a szobatárs...

Elmondjam ezt majd a szobatársaimnak? Ti mit gondolnátok?

Figyelt kérdés
Mizofóniám van. Ez azt jelenti, hogy "félek", dühös leszek, rosszabb esetben pánikrohamot kapok, esetleg dühöngeni kezdek (ez eddig csak egyetlen egyszer fordult elő, igyekszem és tudom is kontrollálni magam) bizonyos hangoktól - pl. csámcsogás, az evés egyéb hagjai, köhögés, szipogás, lihegés. Szeptembertől muszáj, hogy kollégista legyek (egyetemen). Úgy tervezem, hogy füldugóval fogok aludni és tanulni, mert még a testvéremmel sem tudok egy szobában aludni, ha nincs füldugóm vagy valami elnyomó zaj (pl. zene, film - de ilyenekkel nem szeretném a szobatársaimat zavarni az alvásban). Illetve ha nagyon hangosan esznek, én majd kimegyek a szobából. Nem tudom, hogy elmondjam-e majd nekik a problémámat, vagy csak hivatkozzak arra, hogy nem tudok zajban aludni és koncentrálni. Én szeretnék őszinte lenni velük, és nekem is jobb lenne, ha tudnának róla. De még a saját anyám sem veszi ezt komolyan, mindig csak kinevet. A barátaim pedig csak kérdően néztek rám, amikor elmondtam, szerintem ők is hülyének néznek. Engem ez nagyon bánt, mert számomra ez egy nagyon is valós probléma, amivel nehéz együtt élnem - és jól esne, ha megértenének.
2017. máj. 15. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van és az a baj, hogy eddig a legtöbbször visszaéltek ezzel, ha elmondtam.

Egyik barátom pl. a múltkor direkt cuppogni kezdett, aztán csodálkozott, hogy teljesen kiborultam...

Én nem mondanám el, mert sajnos a legtöbb ember csak poénkodva visszaélne vele. :(

2017. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Én szobatársként szeretném ez tudni és akkor oda tudnák figyelni arra, hogy ne zavarjalak. Az egyetemen meg azért csak vannak már annyira felnőttek, hogy nem szivatnak direktbe ezekkel.
2017. máj. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Velem a testvérem szokta ezt csinálni :(

De egy idő után úgyis észre fogják venni, ha mindig elmegyek, ha ők esznek.

2017. máj. 15. 12:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Ilyen problémával szerintem ne menj kollégiumba. Idegroncs lesz belőled rövid úton.
2017. máj. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
60%

Én elmondanám a helyedben. Én is ilyen vagyok. Megőrülök attól is, hogy a kollégám az "s" betűnél fütyül, nem tudja rendesen kimondani. Csámcsogás, szipogás és minden igénytelen dolog zavar. Még magamtól is ... Mondjuk csak idegesít, pánikrohamot nem kapok ezektől, csak nem bírom elviselni ...

Azonban a mizofóbia az nem csak a piszoktól való rettegés? A neten ezt találtam ...

2017. máj. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Muszáj kollégiumba mennem, mert albérletre nincs pénzünk, dolgozni pedig az elején még biztos nem fogok. Ha jól fogom bírni a tanulást, akkor később lehet róla szó. Egy ilyen rigoja miatt pedig nem szeretném feladni a tanulást.

Utolsó! Ez nem "mizofóbia", hanem "mizofónia"! Félra olvastál.

Köszönöm a válaszokat :)

2017. máj. 15. 13:20
 7/10 anonim válasza:
Jah igen, bocs
2017. máj. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Én mindenképp elmondanám ezt. Két kifejlet van: 1) normális, megérti. Ha neki pl. hosszabb távú köhögős betegsége van, próbál szobát cseréltetni. Amúgy meg igyekszik nem a jelenlétedben köhögni, szipogni. 2) hülye barom, aki ezzel hülyít... na ő majd a saját kárán tanulja meg.


Jobb ezt előre elmondani, mert ha összesen annyit mondasz, hogy nem tudsz zajban aludni, akkor az nem lesz az esetleges napközbeni kirohanásokra magyarázat (mert ki tudja, mikor milyen hanghatásra jön elő, és oké, hogy amikor esznek, kimész, de pl. a lihegést nem mindig lehet előre kiszámítani, mikor jön)... és nem is leszel elkönyvelve kényes kis libának / zsúrpubinak.

2017. máj. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

El fogom mondani.

Ki pontozta le az utolsót, és mégis miért!?

2017. máj. 15. 20:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Én meg Borderline-os vagyok,csak még a saját férjemnek sem mertem elmondani...
2017. máj. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!