Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szetintetek kijutunk a Mars-ra?

Szetintetek kijutunk a Mars-ra?

Figyelt kérdés
Az lenne a kèrdèsem hogy szerintetek kijutunk-e a Mars-ra vagy nem? Ha igen akkor ha nrgtehetnètek kimennètek,vagy maradnátok a Földön. Válszod ha kèrhrtem indokold.

2017. máj. 16. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, vissza már nem biztos, ott élni meg főleg nem valószínű, ahhoz még kell vagy 50 év.

Inkább a Földön maradnék, mivel nem véletlen, hogy itt alakult ki az élet, az ember számára jelenleg sokkal élhetőbb, gondolok itt a mágneses mezőre, a gravitációs állandóra, a Nap távolságára, a víz jelenlétére stb.

A Marson egy erősebb napkitörés már veszélyes lehet, a Nap távolsága miatt megfagysz, a légkör ritkasága miatt megfulladsz, persze lehet létrehozni biztonságos "épületeket", de a veszély sokkal nagyobb, mint itthon. Meg amúgy sincs kedvem lebegni a Földi gravitációs erő ~1/3-ával.

Nyilván ha itt atomháború dúlna máshogy gondolkodnék.


Ui.: Tetszett az alkategória: Lakóhely, szomszédok. :)

2017. máj. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az EB-re már kijutottunk nemrég, úgyhogy a Mars se lehet nagy nehézség... :D


Komolyra fordítva a szót... Ugye tervezik a Marsmissziót. Utána még azért el kell telnie elég sok időnek, hogy meginduljon a kolonizálás, és mi egyszerű emberek is eljuthassunk oda... lehet, hogy a mi életünkben már nem valósul ez meg.


Maga az utazás nem is a legnehezebb dolog lesz, sokkal inkább az infrastruktúra kiépítése. Hatalmas költség, aminek egy részét az odautazók fognak állni, azaz átlagember nem juthat oda. És persze hatalmas energiabefektetés-szakértelem szükséges ott helyben, speciális marsi tudás. Egyik sem átlagember típusú dolog.

Abban lehet bízni, hogy ugye robotok fognak dolgozni, és ha olyan gyors ütemű a dolog, akkor talán még belecsusszanhatunk egy marsi kalandba.


Na de én elég természetszerető ember vagyok, úgyhogy én biztosan maradok itt :D

2017. máj. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Még ha el is jut oda az ember, hogy az első űrhajós a Marsra lép, utána még évszázadokig fog tartani a terraformáció, vagyis hogy Földhöz hasonló élhető környezetet lehessen kialakítani, ahol a legkevesebb nehézségekkel élhetnek a telepesek. Már ha lehetséges, mert ha csak a Földi növényzet nem tud megtelepedni a Marson, akkor már az oxigénellátást tekintve jóval nehezebb a dolog.
2017. máj. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat! Èn is itt maradnèk akkor is ha ki is mehetnèk.
2017. máj. 16. 18:31
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt az is kérdés, hogy a Mars élhető bolygó-e, tehát terraformálni is akarod, mielőtt kijutsz rá?


Mindenesetre érdekes lenne, hogy sokkal könnyebb lennék, mint itt a földön, ez ugyanis nem úgy megy, mint a filmekben, a Marson sokkal kisebb a gravitáció és ezt a szervezeted nehezen szokja meg. Vagy egyáltalán nem.

2017. máj. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon természetszerető ember vagyok, úgyhogy biztosan nem mennék.
2017. máj. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Ehhez nagyon fejlett technika kell, és csak a 'hibátlan' emberek mehetnének. Gondolj bele, csak az lehet asztronauta, akinek nincs lyukas, tömött, törött, esetleg repedt foga, a látása tökéletes, a csontozata is, mert a nyomás miatt csak ép mindenséggel lehet utazni.
2017. máj. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7: Reméljük az egészségügy addigra kiküszöböli ezt és a hasonló problémákat. Szerintem nem lesz akadályozó dolog.
2017. máj. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
No igen, de ha a Mars légköre tényleg alkalmatlan az életre, max. "burok-városokban" élhetnének ott emberek, az oxigént meg a Földről kéne folyamatosan szállítani, ami valószínűleg "világűri" költségekkel járna. Persze üvegházakkal meg lehetne oldani, hogy a városokon belül legyen valami zöld övezet, de mégis úgy ki szeretne élni, hogy egy üvegkalitkába vagy zárva, és csak az üvegfalon keresztül láthatod a világot, hiszen tudatában vagy, hogy ha kimész oda, szörnyethalsz.
2017. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Most nem a marsutazás került előtérbe sajnos hanem Európa migránsokkal való benépesítése és Putyin fitymálkodása s a melegek házassága stb.

Talán majd egyszer kijutunk de én őket küldeném el oda első körben.

2017. júl. 15. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!