Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Korlátozva érzem magam a...

Korlátozva érzem magam a szülőföldemen?

Figyelt kérdés

15 évig éltem otthon, ebből fél évet koliba egy kb. 30 km-re levő városba, ahol sokat gúnyolódtak velem. Ez eléggé kihatott rám. Csak hétvégente mentem haza, és mikor vissza kellett menjek vasárnap este a koliba mindig kikészültem - amit a szervezetem is kimutatott, nem a legszebb módon. Nem tudtam beilleszkedni.

2017 elején kaptam egy lehetőséget, hogy egy másik országba tanuljak. Ott nagyon hamar elfogadtak. A koliba is (ami már 600 km-re volt az otthontól), és a suliba is.

Szeretem az otthonom, gyönyörű a táj. De mindig mikor hazajövök utálok itt lenni. Utálom, hogy mindenki-mindenkit ismer, utálom, hogy pletykálnak, és utálom, hogy rajtam kívül mindenki tökéletes.

Hogy tudnék felszabadulni itthon is?


2017. júl. 5. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Ahhoz úgy tűnik, nem éltél eleget itthon, hogy a -ba, -be és a -ban, -ben ragok közt különbséget tudj tenni.

Nézd, ha külföldön folytatod a tanulmányaid, olyan környezetben, ahol már a helyed is megtaláltad, foglalkozz azzal. Ha csak fél éves áthallgatás volt, tartsd a kapcsolatot a kint szerzett ismerősökkel, és éld túl, amíg nem mehetsz ki újra. Sajnos a magyar mentalitással, nem lehet mit kezdeni, megszoksz, vagy megszöksz.

2017. júl. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
53%
Azért nem tudod otthon jól érezni magad,mert a sérelmeid munkálkodnak benned.El kellene fogadnod,hogy ez csak benned van így,te gondolsz mindig erre amikor hazamész,mások már el is felejtették mi volt,főleg azért mert nem ők voltak az áldozatok.Szerintem meg kellene próbálnod kitalálni valami pozitív tevékenységet otthon,és akkor az agyad ezekkel a kellemes élményekkel csatolja össze az otthonodat.Pl. ha szép a táj elmehetnél valakivel kirándulni ,vagy bármi más csak érezd jól magad.A jelennek élj.
2017. júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!