Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Korlátozva van-e a névválasztá...

Korlátozva van-e a névválasztás a nemre vonatkozóan? Azaz egy lány kaphat-e Magyarországon fiú nevet (Dilen), vagy ez nem engedélyezett?

Figyelt kérdés

2014. jan. 22. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Korlátozva van, amelyik név valamely nemhez rendelve jelenik meg az utónévjegyzékben, azt más nemű gyereknek nem adhatod.
2014. jan. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az MTA honlapján fenn van, hogy milyen női és milyen férfi utónevek közül lehet választani. Tehát nyilván csak a gyereked nemének megfelelő nevekből választhatsz.

De miért akarsz ilyen "csodálatos" ellenkező nemű nevet adni szegény utódodnak? :(

2014. jan. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Jézusom, mi lenne itt, ha nem lenne korlátozva.


-Józsi, gyere ide, kislányom!:DD

2014. jan. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
egy szóval sem írtam hogy esetleg a leendő gyermekemnek szeretném adni ezt a nevet. Azt tudtam hogy M.o-on unisex nevek használata engedélyzett. Tegyük fel, ha vki nemi identitászavarban szenved a nevek nemre osztott nevekkel sem könnyítik meg a helyzetét, legalább unisex nevek lennének. nemi identitászavar alatt nem feltétlenül transzneműséget értek. ugy olvastam Németországban bevezetnek egy harmadik nemet meg valahol máshol is...de M.o. nagyon le van maradva
2014. jan. 22. 19:41
 5/12 A kérdező kommentje:
unisex nevek NEM engedélyzett ezt aakrtam írni
2014. jan. 22. 19:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt viszont megteheted, hogy külön kérvénnyel olyan nevet adsz neki, ami nincs benne az utónévlistában, de uniszex.
2014. jan. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Van már minden, de szerintem fő nevet nem adhatsz a lányodnak, bár miután egyik ismerősöm egy kamionmárka után lett elnevezve, simán rákérdezhetsz :D

Akárhogy is transzneműség meg amikor ő se tudja, de nem is akarja tudni, mikor mi, ők angolul "gender neutral" és T/3 vagy Ze módot használunk rájuk, ekkor ha úgy tatja kedve, átanyakönyvezteti magát. De mivel ilyenről még kisbaba korában nem tudunk, a vele született nemiszerv szerint kell adni a nevet, és annak megfelelően nevelni :D


De szerintem Magyarországon legyen magyar vagy legalább lány neve, a Dilenről sokan levágják már ,hogy fiúnév. Nekem is van elég bajom a Lucával, mivel az külföldön Lúkának van ejtve, és férfinév :D

2014. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem a gyermekemnek nem adnék ilyen nevet....amugy 20 éves vagyok biztos nem akarok gyereket még, ha lenne is unisex nevet adnék legszívesebben hogy maga dönthessen később a neméről. magamra vonatkozóan kérdeztem...mert nem érzem magam csak nőneműnek sem férfi neműnek ...de a mérleg a férfi nem felé billen a Dilen meg nagyon tetszik... a magam részéről pedig nőnek is el tudnám képzelni...de akkor ez rágott fejsze nyele=)
2014. jan. 22. 19:58
 9/12 A kérdező kommentje:
azaz veszett...XD...tisztára máshol jár már a fejem
2014. jan. 22. 20:00
 10/12 anonim ***** válasza:
A Dilena nem tetszik?
2014. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!