Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tatabánya vagy Székesfehérvár?...

Tatabánya vagy Székesfehérvár? Melyik a jobb város?

Figyelt kérdés
Költözés miatt (ebben a két városban vannak a befutó házak). Milyen a közbiztonság, életszínvonal? Jó ezeken a helyeken élni? Milyenek az emberek? Erdélyből költöznénk, és csak azért kérdezem, mert eddig összvissz 2x voltam Mo.-n.

2017. júl. 15. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
É Szfv-ben élnék szívesebben. A főváros is közelebb van meg a balaton is. Szép a város, folyamatosan újítják. Nagymamám él ott és majd én is oda szeretnék költzni.
2017. júl. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Fehérvár úgy 20-25 éve egy pezsgő város volt, úgy kultúrálisan, mint gazdaságilag, legalábbis az én meglátásom szerint. Most pusztul lefelé, ahogy sok más nagyváros is. A z "értelmiségieknek" munkahelyek alig-alig vannak, inkább gyári munkák. Vállalkozni nincs mire. Kevés a program, sok fiatal inkább felköltözik Pestre albérletbe.


Tatabnya mindig is proli város volt, a környékbeli iparosított településeket próbálta összefogni. Szerintem nem egy nagy durranás, az ingatlanok elég drágák, de jó a közlekedése, és a környékbeli településekről is könnyen lehet ingázni. Tbányának is megvan a hangulata, de talán Fehérvár élhetőbb.

2017. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Tatabánya szörnyű. Elég csak kinézni az autóból autópályán vagy a vonatról. Egy leépült unalmas szürke iparváros ahol rengeteg roma es szociálisan hátrányos helyzetű ember él. Fehérváron nem voltam soha, csak átszállás miatt, de Tatabanyanal csak jobb lehet.
2017. júl. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Fehérvári vagyok.Inkább ez a város,mint Tatabánya.Elhelyezkedés jó,közel van ahogy írták a főváros,Balaton,Velencei-tó,ahova néha elbringázok,van kiépített bicikli útvonal.Itt is vannak cigók mint mindenhol,nem kell velük foglalkozni.Átlagos közbiztonság,simán sétáltatom a kutyám éjjelente ha úgy jön ki.Az emberek is átlagosak,ismerek olyat aki Erdélyből költözött ide.Van itt uszoda,pláza,kajáldák,éttermek,meleg vizes fürdő,sétáló utca,van 2 nagy tó,van egy csónakázó tó is,jégpálya,sportolási lehetőségek,színház,kiállítások,többféle bank,zöldséges piac,ruhás piac,bolhapiac,vasútállomás,buszállomás,taxi,kórház,kocsmák.Vannak programok főleg nyáron,színpadi zenések,lecsófesztivál,adventi vásár,augusztusban egy hetes a Királyi napok óriásbáb felvonulással,városnéző kisvonat.Mozi,Tesco,Auchan,Praktiker,Obi,Intersparok,kis boltok,trafikok.
2017. júl. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Tatabányára semmiképp ne költözz, borzalmas hely. Én egy kisebb városban lakom Komárom-Esztergom megyében, és mivel Tatabánya a megyeszékhely ezért néha oda kell mennem ügyintézésre, már a város látványától depressziós leszek. Koszos, büdös, proli, szürke, szomorú.
2017. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
A két város sok szempontból összehasonlíthatatlan. Az egyik egy lepukkant, unalmas, munkalehetőségekkel viszonylag megáldott, de rossz hírű, randa város, a másik egy izgalmas, szép, kulturált település még több lehetőséggel. Igen, az első Tatabánya, a második Fehérvár.
2017. júl. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
2-es, Fehérvár a rendszerváltás és kb. 2008-2010 között valóban elég unalmassá vált, de újra kezd föllendülni az élet, méghozzá elég szépen. Pesti ismerőseim is szeretik, gyakran jönnek, ha van valami program. Lehetőség is van, még ők is meglepődtek, mennyi cég, üzlet, iskola van a városban. Előtte max. félnapos kiránduláson vagy osztálykiránduláson jártak itt, most szinte havi rendszerességegl.
2017. júl. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Mivel Pesten van a legtöbb hivatal, így ott van a legtöbb szellemi munka. Fehérváron így is a lehető legtöbb hivatal létezik, mivel amellett, hogy megyeszékhely, még régióközpont is. De a gyáraknak és az üzleteknek is van elég nagy szellemimunka-igényük. IBM-nek, Visteonnak, Harmannak, Densónak főleg.
2017. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 acelsziv ***** válasza:
40%
Fehérvárnak van történelme, Tbányát meg a semmiből húzták fel szocreál stílusban. Annyi lélek van benne, mint egy darab kőben. Valahányszor Tatabányán járok egyvalaminek örülök: Hogy van hová onnan hazamennem.
2019. márc. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
#9 Tatabányának egy kis töredéke szocreál csupán, a többi modern. A szocreál stílus nevével szokás dobálózni, pedig nem olyan egyszerű ez, mint ahogy sokan elképzelik.
2019. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!